Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileusz Teatru Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-13 14:37:53 (czytane: 647)

W niedzielę 12 września 2021 roku na scenie TOK-u Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury świętował swoje dwudziestolecie. Właściwie zespół istniał dużo wcześniej, ale po wznowieniu działalności pierwsza premiera miała miejsce w 2001 roku („Moralność pani Dulskiej”).

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Do dzisiaj zespół zagrał 17 spektakli, na których zawsze była pełna sala widzów. Grupa grała też przedstawienia gościnnie. Znana jest m. in. w Lubaczowie, Cieszanowie, Dynowie, Przemyślu, Giedlarowej oraz w powiecie biłgorajskim. Instruktorką zespołu i reżyserką spektakli jest Helena Zając, a scenografię przygotowuje Władysław Dubaj.

W niedzielę dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik powitała aktorów i przybyłych gości, po czym zaprosiła na sztukę „Radcy pana radcy”, którą teatr przygotował dla swoich fanów po raz kolejny. Humor i ponadczasowość kwestii po raz kolejny wywoływały na widowni salwy śmiechu. Wartka akcja, ciekawe losy bohaterów, wyśmienita gra aktorska znowu wprawiły w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.
Po spektaklu dyrektor TOK-u Renata Ćwik i burmistrz Paweł Dec podziękowali aktorom za te wszystkie wspaniałe teatralnie i repertuarowo lata, złożyli życzenia dalszych fascynujących premier, wręczyli kwiaty, dyplomy i prezenty. Był tort i poczęstunek dla naszych artystów i zaproszonych gości.

20_lecie_teatru_tarnogrod.JPG

W zespole pracują: Ryszard Kowal, Stanisław Golanko, Janusz Skubisz, Zenon Krasowski, Magdalena Grabińska - Serek, Anna Kaczor, Halina Konopka, Irena Postrzech. We wcześniejszych latach na scenie mogliśmy zobaczyć: Bogdana Gierulę, Jana Pułapę, Rocha Maśko, Sławomira Iwańczyka, Mateusza Łysakowskiego, Dagmarę Serek i Piotra Gierulę. Wspominamy ciepło aktorki, które odeszły: Lucynę Serek, Janinę Garbacz, Antoninę Łupicką i Alinę Fus.

Kto z Państwa jeszcze nie obejrzał tej komedii Bałuckiego w wykonaniu naszych wspaniałych aktorów, ma okazję zobaczyć spektakl 3 października 2021 roku w Luchowie Górnym. Dla wielbicieli teatru mamy jeszcze jedną niespodziankę. 5 listopada 2021 roku na tarnogrodzkiej scenie wystąpią artyści Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, którzy w ramach projektu Scena Objazdowa Reduta zaprezentują spektakl pt. „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego.

/Monika Komosa/

Zdjęć w galerii: 15

Tagi: teatr tarnogród   tok tarnogród   gmina tarnogród   20-lecie teatru w tarnogrodzie

Zobacz także

Festiwal im. Anny Malec. W Jędrzejówce rozbrzmiała muzyka Roztocza (FOTO)

Dodane: 2021-09-13 10:47 - Komentarze  (0)  czytane (781)

TAGI: festial im. anny malec, gok goraj, gmina goraj, muzyka ludowa roztoczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.144.31

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Dożynki gminy Goraj

Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

81-latka odebrała telefon od fałszywej córki

81-latka odebrała telefon od „córki”, która spowodowała śmiertelny wypadek z prośbą o pieniądze, które uwolnią ją od winy....