Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileusz 60-lecia biłgorajskiej Spółdzielni Mieszkaniowej 'Łada' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-10-16 20:42:16 (czytane: 1570)

Spółdzielnia mieszkaniowa w Biłgoraju powstała w roku 1958. Organizacyjne walne zgromadzenie 23 członków założycieli spółdzielni, dokumentuje historyczny dziś protokół Walnego Zgromadzenia członków założycieli Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada” w Biłgoraju z dnia 23 września 1958 roku. Dziś SM "Łada" świętowała jubileusz 60-lecia istnienia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajŚwiętowanie rozpoczęła Mszy święta, sprawowana w kościele św. Jerzego. Następnie uczestnicy udali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Podczas części oficjalnej zostały wręczone medale i odznaczenia za wieloletnią działalność na rzecz spółdzielni, w tym m.in. najważniejsze odznaczenie spółdzielcze w Polsce, czyli medal „Za zasługi dla spółdzielczości”, przyznawane organizacji spółdzielczej zasłużonej dla rozwoju spółdzielczości w danym regionie, wzorowo prowadzącej i rozwijającej swoją działalność.

-Nasza Spółdzielnia współtworzyła po wojnie Miasto Biłgoraj. Większa część zasobów mieszkaniowych budynków wielorodzinnych jest w zasobach Spółdzielni "Łada". Lokale mieszkaniowe mamy także, poza Biłgorajem, w Goraju, Józefowie czy Tarnogrodzie. Stale staramy się rozwijać inwestować. Ostatnio oddaliśmy nowe mieszkania, których cena była bardzo konkurencyjna w stosunku do cen na rynku. W planach mamy kolejny blok - zapewnia prezes SM "Łada" Aleksander Bełżek. Jak zaznacza Spółdzielnia działa także na rzecz społeczności Miasta i spółdzielców wspierając społeczne inicjatywy.

sm_lada.JPG

Burmistrz Janusz Rosłan przypomina, że ponad 5 tys. mieszkańców Biłgoraja, to są mieszkańcy bloków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada". -Trzeba z szacunkiem więc podchodzić do tych mieszkańców i całej Spółdzielni. Rozwój spółdzielczości, rozwój spółdzielni to jedna z sił napędowych rozwoju Miasta. Nowe lokale mieszkaniowe to pośrednio wpływ na przedsiębiorczość, biznes, dzietność, związanie się rodzin z Miastem. Ten zakres pozytywnego oddziaływania jest niezwykle szeroki - dodaje włodarz Biłgoraja.

W 60-letniej historii Spółdzielni szczególnie ważnym okresem jest ten, podczas którego dokonano przekształceń własnościowych, na podstawie znowelizowanej Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. -Umożliwiła ona przekształcenie gruntów z wieczystego użytkowania, na których były posadowione budynki w prawo odrębnej własności. Zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej, Zarząd Spółdzielni zwrócił się do władz Miasta z zamiarem wykupu i dokonania podziału nieruchomości. Staraliśmy się by była to działka i stojący na niej budynek - podkreśla były członek Rady Nadzorczej i Komisji Rewizyjnej Mirosław Późniak.

Reklama.

Uroczystości zakończył występ Zespołu ZNP „Belferki”.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: sm łada   jubileusz   60-lecie spółdzielni mieszkaniowej łada   domy wielorodzinne

Zobacz także

Jak działa aplikacja SALUS Smart Home dla domów inteligentnych?

Dodane: 2019-02-18 15:40 - Komentarze  (0)  czytane (94)

TAGI: aplikacja salut, smart dom, inteligentne domy, powiat biłgorajskiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.175.155

ciekawy (2018-10-17 07:29:29)

A za co medal otrzymał miłościwie nam panujący obecnie burmistrz? Co wspólnego ma ze sp."Łada"? No i ten graficzny motyw "tęczy", chyba też jest nie najszczęśliwszy?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci. Radni dziś - podjęli uchwałę w tej sprawie. W porównaniu z dotychczasowymi cenami, ceny wzrosły o ponad 10%. Dotyczy to zarówno odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny, jak i tych tzw. "niesegregowanych". -System musi się sam finansować - mówi Burmistrz Rosłan. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Rodzina, bliscy, przyjaciele, wychowankowie i społeczność I Liceum...

"Szampańska zabawa" bez alkoholu

Kilkadziesiąt par z Rejonu Biłgorajskiego i Janowskiego uczestniczyło...

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Pierwsze przedszkole dedykowane tylko dla dzieci z autyzmem w Biłgoraju

Swą działalność na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczęła pierwsza placówka...

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Ogłoszenia