Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jubileusz 10-lecia Zespołu Folkowego Konwalia z Księżpola (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-10-11 13:46:57 (czytane: 1135)

W niedzielę 10 października br., jubileusz 10-lecia działalności świętował Zespołu Folkowego "Konwalia" z Księżpola. Uroczystość jubileuszowa połączona została z oficjalnym otwarciem Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i odbyła się w ramach VI Spotkań Teatralno - Biesiadnych.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGminę Księżpol zamieszkuje około 7 tys. osób, jest 17 sołectw, działa 9 zespołów, 12 kół gospodyń wiejskich, 6 klubów seniora, dodatkowo grupy dziecięce. Jednym z takich zespołów jest "Konwalia" z Księżpola.

-Nasz zespół powstał w 2011 roku, z inicjatywy ówczesnej dyrektor GOK w Księżpolu, Stanisławy Tatar Budzyńśkiej i mieszkańców. Ona nas motywwała do pracy, zachęcała do działania. Wcześniejszym kierownikiem zespołu była Danuta Kowal, później to stanowisko objęła Agata Bednarz, a instruktorem muzycznym od początku jest Andrzej Kusiak - mówi Elwira Schab, kierownik Zespołu Folkowego "Konwalia".

zespol_folkowy_konwalia.JPG

W zespole "Konwalia są panie i panowie, na chwilę obecną jest 11 osób. Zespół ma bogaty i szeroki repertuar, są pieśni biesiadnych, przez utwory folkowe, pieśni religijne oraz polskie hity lat 70 i 80. XX wieku. -Bierzemy udział w konkursach, uroczystościach religijnych i patriotycznych oraz koncertach gminnych i festynach. Angażujemy się w akcje charytatywne i środowiskowe. Stawiamy sobie za cel integrację społeczności naszej gminy i promocja gminy na na zewnątrz - dodaje Elwira Schab.

Działalność zespołu docenia dyrektor GOK w Księżpolu. -Mimo zmian personalnych, zespół na przestrzeni 10 lat swej działalności utrzymuje wysoki poziom artystyczny. Dobrze jest repertuar, co pozwala zespołowi dobrze i godnie reprezentować naszą gminę. Członkowie chętnie się udzielają przy różnego rodzaju przedsięwzięciach, biorą udział w wydarzeniach zorganizowanych na terenie naszej gminy, z sukcesami także uczestniczą w konkursach, przeglądach i festiwalach poza granicami gminy - podkreśla dyrektor księżpolskiego GOK-u, Natalia Kyc.

Zobacz także: VI Spotkania Teatralno - Biesiadne i otwarcie GOK-u w Księżpolu (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 27

Tagi: gmina księżpol   zespół folkowy konwalia   gok księżpol   jubileusz

Zobacz także

Andrzejki u tarnogrodzkich seniorów

Dodane: 2021-11-26 12:10 - Komentarze  (1)  czytane (421)

TAGI: andrzejki, tarnogród, tarnogrodzki ośrodek kultury, seniorzyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

W Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie odsłonięto tablicę upamiętniającą Józefa Krzysztofa Gizę (FOTO)

W "pzededniu" 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i śmierci...

Setna rocznica urodzin Andrzeja Kiszki ps. Dąb, Leszczyna, Bogucki. Jednego z najdłużej ukrywających się Żołnierzy Wyklętych (AUDIO)

21 listopada br. przypadła setna rocznica urodzin Andrzeja Kiszki...

XIV Biesiada Literacka

W niedzielę, 21 listopada br., w Biłgorajskim Centrum Kultury...

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Dziś w Biłgoraju odbyły się Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej....

Maszyny do czyszczenia posadzek, a sprawne sprzątanie

Utrzymanie czystości, a w szczególności na dużych powierzchniach...

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Ogłoszenia