Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jeszcze Polska nie zginęła... (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-09 14:31:53 (czytane: 1270)

W ZSZiO w Biłgoraju uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wspólne świętowanie złożyła się akademia połączona ze spektaklem obrazującym dążenia niepodległościowe Polaków, wspólne odśpiewanie hymnu i szarlotka niepodległości.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWe wszystkich placówkach oświatowych Miasta Biłgoraj i całego Powiatu Biłgorajskiego odbyły się dziś uroczystości z okazji przypadającej na 11 listopada 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uroczystości patriotyczne odbyły się także w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Na wspólne świętowanie złożyło się odśpiewanie Hymny Narodowego, będącego także częścią działania w ramach projektu "Dzień dla Niepodległej" organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, akademii i słodkiego poczęstunku.

100_lecie_niepodleglosci_zszio.JPG

Na uroczystą akademię złożyło się wystąpienie dyrektora szkoły oraz spektakl słowno - muzyczny przypominający polskie drogi do niepodległości na przykładzie rodziny polskiej, przepytany pieśniami i wierszami o tematyce niepodległościowej.

adam_balicki.JPG

-Od mojego pokolenia ale przede wszystkim dla Waszego pokolenia kochani uczniowie, dziś nikt nie wymaga przelewania krwi w obronie Ojczyzny i najwyższych ideałów i wartości. Dziś ode mnie i od Was, od nas wspólnie oczekuje się rzetelnej pracy, przykładania się do nauki i obowiązków, szacunku do historii, tradycji, spuścizny minionych pokoleń i wdzięcznej pamięci o tych, którzy w godzinie próby własną piersią broni tego czemu na imię Polska. Bądźmy więc przepełnieni wdzięcznością, pełni nadziei, aktywni i z optymizmem patrzmy w przyszłość. Służmy Ojczyźnie jak najlepiej potrafimy nie szczędząc swych talentów i potu - mówił podczas oficjalnej części uroczystości Adam Balicki.

jan_koman.JPG

Samorząd Powiatu Biłgorajskiego, reprezentował kierownik Wydziału Edukacji Starosta Powiatowego Jan Koman. Odczytał on okolicznościowy list, jaki do uczniów i nauczycieli skierował Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak. -Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłania do refleksji nad dziejami naszego narodu i do czerpania nauki, jaka płynie z historii. Mamy pewność, że wiedza historyczna przekazywana młodzieży przez szkołę i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów bardzo dobrze służą przyszłości naszej Ojczyzny. Z tej uroczystej okazji, w imieniu własnym i Zarządu Powiatu w Biłgoraju życzę w tych szczególnych dniach całej społeczności szkolnej, aby kolejne lata sprzyjały rozwojowi Polski, a nam wszystkim dawały satysfakcję i dumę z osiągniętych sukcesów - napisał Starosta Paterak.

Reklama.

We wspólnym świętowaniu polskiej niepodległości brali także udział uczniowie z Ukrainy, którzy w Biłgoraju się kształcą. -Szanuje Polskę, szanuję to państwo, szanuję Wasze święta i rozumiem, że bez wolnej Polski nie będzie wolnej Ukrainy i bez wolnej Ukrainy nie będzie wolnej Polski. Uczę się w Polsce już drugi rok i jestem szczęśliwa, że tu przyjechałam. Jesteśmy bratnimi narodami i musimy szanować się wzajemnie. Ja dziś grałam na pianinie Hymn Polski i tak się włączyłam we wspólne świętowanie - przyznaje Anastasiia Yatsyna. Wspólnie z uczniami ZSZiO świętowali także uczniowie biłgorajskiej "Jedynki".

100_lecie_niepodleglosci_zszio_2.JPG

Uroczystości zakończyły się słodkim poczęstunkiem. -Tradycyjnie już w naszej szkole pieczona jest szarlotka niepodległości. Tym ciastem częstujemy uczniów naszej szkoły i mieszkańców Biłgoraja. Są różne sposoby świętowania, my chcemy dodać także ten, na słodko - przyznaje uczennica klasy III technikum gastronomicznego, Magdalena Kuźniar.

szarlotka_niepodleglosci.JPG

Jak podkreśla jedna z inicjatorek szarlotki niepodległości, to ciasto jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich ciast. -Szarlotka jest tradycyjnym polskim ciastem, można powiedzieć, że ciastem narodowym. Oczywiście ile gospodyń tyle przepisów. Nasza szarlotka jest jednak wyjątkowa pieczona jest na cieście kruchym z odpowiednio przygotowanymi jabłkami wg. przepisu mojej babci, który zaadoptowała do potrzeb szkoły. Tym co ja wyróżnia obok doskonałego smaku to także dekoracja w biało czerwonych barwach - podkreśla Anna Brodaczewska.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 96

Tagi: szarlotka niepodległości   zszio biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości   oświata biłgoraj

Zobacz także

XIX Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2019-05-25 23:22 - Komentarze  (0)  czytane (155)

TAGI: konkurs sygnalistów myśliwskich, biłgoraj, leśnik biłgoraj, sygnały myśliwskieKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

czy prezes Kaczyński (2018-11-09 18:46:56)

uczył słów hymnu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia