Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jestem bezpieczny 2019 (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-05-28 16:13:46 (czytane: 2105)

Zakończył się tegoroczny finał - organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju - konkursu "Jestem bezpieczny". Uczestnicy, nie tylko musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, ale także zaprojektować koszulkę oraz przedstawić scenkę promującą bezpieczeństwo w swoim środowisku.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTegoroczna edycja konkursu, była już dziewiętnastą. Kwalifikacje szkolne i gminne przeszło osiem drużyn, które dziś rywalizowały o tytuł najlepszej w Powiecie Biłgorajskim. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bukowinie, przed Szkoła Podstawową Nr1 z Biłgoraja i Szkołą Podstawową w Teodorówce (Gmina Frampol).

-Do konkursu przygotowywaliśmy się od kwietnia. Było dużo pracy na lekcjach i po zajęciach. Rozwiązywaliśmy testy, uczyliśmy się przepisów, pracowaliśmy nad projektem koszulki oraz nad scenką, w które przedstawiliśmy jak być bezpiecznym w sieci. Pokazaliśmy jak korzystać bezpiecznie z konta internetowego w banku, jak dokonywać płatności i na co zwrócić uwagę. Przestrzegaliśmy by nie podawać żadnych danych osobowych nikomu w sieci. Banki nigdy tego nie wymagają, a to jest wyłudzenie danych, przez co możemy stracić pieniądze czy mieć problemy. Teraz wiemy już jak przestrzegać rodziców - zaznacza uczestniczka, uczennica SP w Bukowinie, Julia Karczmarczyk.

jestem_bezpieczny_2019.JPG

-Bardzo się cieszymy, że mamy tak wielu uczestników. Chcemy oddziaływać zarówno na dzieci zaangażowane w udział w konkursie ale także na ich rówieśników i ich rodziny. To pokazuje, że działania konkursowe promujące bezpieczeństwo mają szeroki zakres działania - przyznaje sierżant sztabowy Joanna Klimek, z KPP w Biłgoraju.

Konkurs nie byłby pewnie aż tak atrakcyjny, gdyby nie nagrody, które za wiedzę, kreatywności i pomysłowość trzymali uczestnicy. -Chcemy w sposób szczególny podziękować naszym sponsorom, za to że z nami co roku współpracują, że fundują nagrody i poczęstunek dla dzieci. Przez to włączają się w kampanię budowania bezpieczeństwa i ładu społecznego oraz wychowania najmłodszego pokolenia - dodaje aspirant sztabowy Adam Granda z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich. -Ten konkurs jest bardzo fajny, bo możemy się dużo nauczyć i zdobyć wiedzę jak być bezpiecznym na ulicy czy w domu ale także jak się przyłożymy, to są bardzo cenę nagrody. Wygrywa się więc dwa razy, raz tym, że się wiele nauczymy, a dwa że zdobywamy cenne nagrody - zauważa Amelia Maciocha z Bukowiny.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 57

Tagi: jestem bezpieczny   konkurs   policja biłgoraj   bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Zobacz także

Osiągnięcia w konkursie „Okiem artysty - Vincent Van Gogh”

Dodane: 2020-01-24 15:40 - Komentarze  (2)  czytane (237)

TAGI: konkurs plastyczny, mdk biłgoraj, okiem artysty, van goghKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia