Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest wstępny wykaz punktów szczepień przeciw Covid-19

Dodał: red Data: 2021-01-01 12:50:05 (czytane: 3478)

W całym województwie jest obecnie ponad 370 punktów, gdzie można zaszczepić się przeciw Covid-19, w ramach Narodowego Programu Szczepień. Takie punkty wyznaczone zostały także w powiecie biłgorajskim, znajdują się w każdej gminie. Szczegóły w artykule.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj30 grudnia br., W Biłgoraju ruszyły szczepienia przeciw Covid-19. Obejmują one tzw. pacjentów "grupy zero", czyli personel medyczny i pracowników biłgorajskiego szpitala. Do placówki trafiło 75 dawek szczepionki, kolejne 75 ma trafić tuż po owym roku i kontynuowane mają być szczepienia personelu szpitala, a w kolejnych tygodniach personel POZ-etów, aptek czy DPS-ów. Z godnie z zapowiedziami rządu, w drugiej połowie stycznia br., ma ruszyć rejestracja osób kolejnych grup, w tym seniorów, służby mundurowe oraz osoby z chorobami przewlekłymi. W tzw. trzecim etapie, szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz pozostałe grupy osób dorosłych.

szczepienia_przeciw_covid_19.JPG

Wykaz punktów szczepień w powiecie biłgorajskim:
1. Arion szpitale, ul. Pojaska 5, Biłgoraj.
2. Rejonowa Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Biłgoraj, ul. "Wira" Bartoszewskiego 3.
3. Praktyka Lekarska "Konsylium" ul. Poprzeczna 3A, Biłgoraj.
4. Przychodnia Lekarska "Twój lekarz", ul. Pojaska 3, Biłgoraj.
5. Spółka cywilna: G. GĄSIOROWSKA, W. JURKIEWICZ, T. KRZYSZTOŃ - KRÓL, E. ŁUKASIK, A. PALECZNY, W. SUSKIEWICZ, O. SZCZERBIŃSKA - BORSUK, ul. Kościuszki 18.
6. ELŻBIETA SZYMANIK - BOJARCZUK, Niepubliczny Zakłąd Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Soli, Sól 23A.
7. Spółka cywilna: EWA PASZCZUK, MAŁGORZATA CHOLEWA-TARSKA, BEATA RARATA - CHODARA, ul. Biłgorajska 15, Księżpol.
8. IWONA BORODEŃKO - POPIK, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarska "Medicus", Potok Górny 194.
9. Spółka cywilna: M. SITARCZYK, P. WOŁOSZCZA, ul. Długa 309A, Tereszpol - Zaorenda.
10. Spółka cywilna: MARIUSZ KOLASZYŃSKI I KATARZYNA KOLASZYŃSKA, Aleksandrów Drugi 370.
11. Jacek Przybylak, punkt szczepień Obsza 29A.
12. Przychodnia Lekarska "Twój lekarz", punkt szczepień Lipiny Górne Lewki 2.
13. Przychodnia "Nasze zdrowie" we Frampolu, ul. Kościelna 29, Frampol.
14. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Lekarska", Rynek 1, Tarnogród.
15. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Elżbieta Wysocka, ul. Bednarska 3, Goraj.
16. Spółka cywilna: A. SOŁTYS, M. KLECHA, P. MAJCHER, M.MAJCHER, Rynek 25, Turobin.
17. "Nasze zdrowie", ul. Kościuszki 54, Józefów.
18. Praktyka lekarska "Eskulap", Biszcza 48A.
19. Spółka cywilna - Grupowa praktyka lekarska: RENATA ŁUSZCZEK, JAROSŁAW ŁYSIAK, Łukowa 51.
20. Przychodnia "Nasze zdrowie" w Biłgoraju, ul. Kościuszki 138, Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: szczepienia   covid-19   narodowy program szczepień   powiat biłgorajski

Zobacz także

Obsza. Termomodernizacja zgodnie z planem

Dodane: 2021-01-28 11:11 - Komentarze  (0)  czytane (110)

TAGI: termomodernizacja, gmina obsza, budynki urzytelności publicznej, inwestycjeKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.247.17

(2021-01-03 18:31:35)

Jak zdrowy moze zarazic jakas paranoja

Jan (2021-01-03 16:49:35)

Nieszczepieni nie powinni być wpuszczanii do kin basenów itp

J (2021-01-03 14:03:23)

Państwo policyjno-sanepidowe znowu poległo. Wojewódzki Sąd Administracyjny stanął po stronie przedsiębiorczego Polaka ściganego przez aparat władzy na mocy rozporządzeń premiera Mateusza Morawieckiego i spółki.

W Opolu zapadł przełomowy wyrok. Tamtejszy Wojewódzki Sąd Administracyjny zasądził, że sanepid nie miał prawa nałożyć kary na przedsiębiorczego Polaka na podstawie rozporządzeń PiS.

Chodzi o karę administracyjną, jaką nałożył sanepid na zakład fryzjerski w związku z ograniczeniami wprowadzonymi rozporządzeniem Rady Ministrów. Sąd uznał, że nie miał do tego prawa, bo premier Mateusz Morawiecki nie wprowadził stanu klęski żywiołowej.
Reklama

Przypomnijmy – PiS nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, bo koniecznie chciał doprowadzić do wyborów prezydenckich, zanim partia i jej kandydat stracą resztki poparcia. Po drugie wprowadzenie stanu nadzwyczajnego wiąże się z koniecznością wypłaty odszkodowań i można go wprowadzić jedynie na określony czas.

Sąd wskazał, że skoro nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej, to władza dysponuje tylko zwykłymi środkami konstytucyjnymi. Tym samym nie może ograniczać konstytucyjnych praw i wolności rozporządzeniami.

– Ustawa nie wprowadzała ograniczeń praw i wolności ale delegowała te kwestie do uregulowania rozporządzeniem RM, a delegacja ta pozbawiona jest wytycznych, wymaganych przez art. 92 Konstytucji – wskazuje portal Veto.Media.

– Działalność prawotwórcza RM doprowadziła do objęcia regulacjami rozporządzenia materii ustawowej i naruszenia szeregu podstawowych wolności i praw jednostki, w tym wolności działalności gospodarczej z art. 22 Konstytucji. Zgodnie z tym artykułem ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny. Rozporządzenie zostało wydane bez upoważnienia ustawowego, nie wykonuje też ustawy, gdyż wprowadza do systemu prawnego treści nieznane ustawie – dodają autorzy.

Upoważnienia ustawowe pozwalają wyłącznie czasowo ograniczyć prowadzenie działalności gospodarczej, nie pozwalają one natomiast na przyjęcie zastosowanej w rozporządzeniach konstrukcji prawnej polegającej na ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej poprzez jej zakazanie.

Tym samym w sytuacji, gdy nie doszło do wprowadzenia któregokolwiek z wymienionych w Konstytucji RP stanów nadzwyczajnych, żaden organ państwowy nie powinien wkraczać w materię stanowiącą istotę wolności działalności gospodarczej.

Co więcej, sąd wskazał, że notatka policji nie może stanowić wyłącznej podstawy faktycznej wydania rozstrzygnięcia administracyjnego. Wobec braku podstaw do kontynuowania postępowania administracyjnego, podlega ono umorzeniu przez sąd.

Sygnatura: II SA/Op 219/20

(2021-01-03 13:49:07)

Francuski farmaceuta trafił do szpitala psychiatrycznego za wypowiedzi krytykujące szczepionki na COVID-19, polscy lekarze mają być pociągani do odpowiedzialności za wypowiedzi niezgodne z oficjalną narracją. Czy koronawirus stanie się okazją do zamykania osób za „niewłaściwe” poglądy?

(2021-01-03 13:31:32)

Spora część pracowników amerykańskiej służby zdrowia nie chce szczepić się na COVID-19. Ich obawy budzi przede wszystkim nadzwyczajnie szybko wyprodukowany preparat. Producenci zapewniają, że jest bezpieczny.

W artykule „New York Post” czytamy, że pracownicy służby zdrowia w Kalifornii, Nowym Jorku, Ohio i Teksasie odmawiają przyjęcia szczepionki na koronawirusa. Mowa – w zależności od miejsca – o połowie albo więcej zakwalifikowanych do szczepienia, którzy szczepić się nie chcą.

Przedstawiciele zawodów medycznych wykazują sceptycyzm ze względu na czas powstania szczepionki. Pojawiła się ona w niecały rok, testowana była zaledwie kilka miesięcy, a normalny proces powinien trwać kilka (jeśli nie kilkanaście) lat.

(2021-01-02 08:24:28)

Antyszczepionkowcom PRECZ!

(2021-01-01 23:28:50)

Precz ze szczepieniami i znaczeniem ludzi. Precz z niszczeniem ludzkosci

(2021-01-01 19:17:20)

Nie można dopuścić to tego, żeby ludzie tłumnie po całych dniach czekali w kolejkach do szczepienia. Konieczna jest dobra organizacja, czyli odpowiedni system powiadomień i rejestracji. Fakty są takie, że pacjentom w ogóle trudno się dodzwonić do przychodni, żeby się zarejestrować. Należy pamiętać o tym, że np. wiele osób, szczególnie seniorów nie posiada smartfonów.

(2021-01-01 19:16:31)

Nie można dopuścić to tego, żeby ludzie tłumnie po całych dniach czekali w kolejkach do szczepienia. Konieczna jest dobra organizacja, czyli odpowiedni system powiadomień i rejestracji. Fakty są takie, że pacjentom w ogóle trudno się dodzwonić do przychodni, żeby się zarejestrować. Należy pamiętać o tym, że np. wiele osób, szczególnie seniorów nie posiada smartfonów.

(2021-01-01 19:10:15)

Pytanie w jaki sposób poszczególne placówki upoważnione do szczepienia będą zapraszać, powiadamiać ? Czy to będą zaporszenia na piśmie, czy SMS? Najbardziej pożądane byłyby powiadomienia pisemne.

(2021-01-01 19:04:07)

Ciekawe jak organizacyjnie poszczegó

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Posłuży do tego krótki formularz,...