Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest wspacie finansowe dla biłgorajskich firm. Prezes BRW odpowiada Staroście Biłgorajskiemu

Dodał: red Data: 2020-04-17 12:30:48 (czytane: 4899)

Wsparcie dla przedsiębiorców z regionu w ramach #TarczaAntykryzysowa i #LubelskiPakietAntykryzysowej to konkretne działania i realna pomoc - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa. Środki wesprą także meblowego giganta z Biłgoraja, firmę Black Red White.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Pandemia koronawirusa nie oszczędza naszej gospodarki. Również mój rodzinny Powiat Biłgorajski doświadcza skutków kryzysu. Wspólnie z rządem robimy wszystko, żeby ratować każde miejsce pracy, staramy się pomóc firmom zatrudniających naszych mieszkańców - zapewnia marszałek Mulawa i dodaje: -Na ratowanie miejsc pracy w Powiecie Biłgorajskim Black Red White S.A. i Meble Black Red White sp. z o.o. otrzymają łącznie ponad 28,5 mln zł. Jak wynik z informacji Portalu bilgoraj.com.pl wnioski zostały już zweryfikowane pozytywnie, a pierwsze środki przekazane na konto firmy. Pomoc otrzymują również mniejsze firmy, takie jak Zakład Drzewny Kimex z Nadrzecza (Gmina Biłgoraj).

brw_wsparcie.JPG

-W województwie lubelskim przeznaczyliśmy 159 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego WL i Programu Operacyjnego WER na dofinansowania do wynagrodzeń wraz ze składkami w firmach. 156 mil zł zostanie przeznaczone na korzystne pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Te działania to ratunek dla tysięcy miejsc pracy - podkreśla Michał Mulawa.

Reklama.

Prezes Zarządu BRW, Dariusz Formela odpowiedział także na pismo, jakie wystosował do niego Starosta Biłgorajski 7 kwietnia br. w związku z informacjami o możliwych zwolnieniach grupowych w spółkach należących do Grupy Kapitałowej BRW.

-Zarząd BRW S.A. oraz Zarządy pozostałych spółek wchodzących w skład GK BRW mają świadomość odpowiedzialności jaka na nich ciąży nie tylko w sferze biznesowej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ale również za kwestie natury społecznej. W pełni podzielamy Pana troskę o zachowanie jak największej ilości miejsc pracy w obecnym bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, które wynika z decyzji podjętych przez władze państwowe, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i poza jego granicami. Dlatego Zarząd BRW S.A. podjął szereg działań mających na celu utrzymanie miejsc pracy i poziomu wynagrodzenia naszych pracowników wykorzystując wszelkie dostępne środki we współpracy z naszymi Partnerami Społecznymi i innymi interesariuszami. Wykorzystujemy również możliwości jakie dają przepisy, tzw. Ustawy o tarczy antykryzysowej - napisał Dariusz Formela.Zobacz także:

Black Red White stawia czoła kryzysowi

Starosta o wsparciu przedsiębiorców przez PUP i samorząd powiatowy w dobie kryzysu gospodarczego (VIDEO)

Starosta pisze do prezesa BRW. Chodzi o planowane zwolnienia w firmie Black Red White

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?
Prezes BRW zaznacza także, że plany dotyczące ewentualnych zwolnień grupowych wynikają z konieczności przygotowania się na najbardziej niekorzystne scenariusze, które mogą wystąpić w gospodarce polskiej i światowej i mamy nadzieję, że nie będą musiały być zrealizowane.

-Temu służy m. in. projekt przygotowanej przez rząd "tarczy finansowej", która powinna ułatwić utrzymanie przez naszą Firmę płynności finansowej. jednak największym atutem naszej Organizacji i głównym determinantem, który pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość jest nasza Załoga i jej zaangażowanie - napisał prezes. Podziękował także za deklarację wsparcia i pomocy, która ze strony władz samorządowych może być nieoceniona w trudnej sytuacji i przyczynić się do utrzymania miejsc pracy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: starosta biłgorajski   brw biłgoraj   Formela   wsparie dla firm

Zobacz także

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Dodane: 2021-01-14 10:18 - Komentarze  (0)  czytane (362)

TAGI: zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, umowa o dzieło, składki zusKomentarze (15)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.232.96.22

ZAP (2020-04-29 00:07:02)

(2020-04-19 14:07:32)

WUP podlega pod Marszałka.

Wywiad we Wprost, BRW ma pieniądze ale dostanie od rządu kolejne miliony (2020-04-18 12:59:20)

To po co Wam to było potrzebne?

Taki wniosek, który wywołał zamieszanie?
Mówiłem o tym już wcześniej. Formalnie podjęliśmy kroki, które prawo od nas wymagało. Podpisaliśmy porozumienia ze związkami zawodowymi w tej sprawie, poinformowaliśmy urzędy. Formalnie jesteśmy gotowi, ale czy tę formę redukcji będziemy wykorzystywać, to mówienie o tym dziś byłoby przedwczesne. Na razie nie ma przesłanek do tego, ale wszystko jest zależne od tego, co będzie się działo na rynku. Trzeba pamiętać, że my to komunikowaliśmy wewnętrznie, a nie wiem czemu, Urząd Pracy z Lublina uznał, że trzeba to ogłosić światu. Trzeba też dodać, że występując pod koniec marca z takim wnioskiem, żyliśmy zupełnie innym stanie prawnym. Nie było wówczas tarczy antykryzysowej i finansowej.

Skorzystają Państwo z dostępnych rozwiązań?

Złożyliśmy już odpowiednie wnioski. W ramach uzgodnień ze związkami zawodowymi obniżyliśmy wymiar czasu pracy o 20 proc. To oznacza obniżenie kosztów po stronie pracodawcy i mam nadzieję dopłaty ze strony rządowej rzędu 40 proc. Nie poszliśmy w kierunku postojowego, gdzie redukcja kosztu wynagrodzenia jest o 50 proc. Przyjęliśmy mniej restrykcyjne rozwiązanie, niż daje nam prawo. Pracownicy przyjęli to ze zrozumieniem, że „cięcia” były na poziomie 20 proc, a nie 50 proc. Chcę podkreślić, że BRW SA w 2018 i 2019 przeszło głęboką restrukturyzację. Przypadkowo przygotowaliśmy się do takiego kryzysu, jaki jest dzisiaj, chociaż jego skala przez nikogo nie była przewidziana i dalej nie jest przewidywalna. Obecnie mamy gotówkę na najbliższe kilka miesięcy. Jako grupa kapitałowa BRW poradzimy sobie.

ja nie (2020-04-17 19:22:20)

Kto chce niech idzie do urny.

Kiedy będą wybory? (2020-04-17 17:45:15)

Silk (2020-04-17 17:26:40)

Jak szybciej nie odblokuje się działaności fryzjerek, sklepów itd. to będzie duża bieda. Państwo dziś da kasę dużym firmom na pensje a za rok odbierze to wszystkim w większych podatkach. Takie są prawidła rynku.

Super (2020-04-17 16:59:52)

Tak rząd PIS a szefem tej parti w naszym powiecie jest starosta

Czytelnik (2020-04-17 16:52:03)

Na stronie internetowej gazety NOWA jest rzetelnie opisane kto dał te pieniądze BRW.
Te pieniądze dał rząd przez wojewódzki urząd pracy w Lublinie.
Brawo i oby BRW i inne zakłady przetrwały ten czas.

Mac (2020-04-17 16:40:21)

Dał rząd Polski z tarczy antykryzysowej. Wystarczy przeczytać artykuł. Ten rząd z Warszawy.

tak widzę (2020-04-17 14:55:32)

To nie starosta dał lecz Urząd Marszałkowski.

Igor (2020-04-17 14:12:40)

I jak stawiacie ? Utrzyma się BRW? Czy kasa pójdzie z rządu a później będzie sprzedaż firmy a najpierw zwolnienia? Jak obstawiacie?

(2020-04-17 13:43:24)

Ludzie bądźmy obiektywni. Popisać sobie każdy może. Nasz prezes skorzystał z programów rządowych. Co będzie dalej to zobaczymy. Wszystko zależy od rządu i jego pomocy.

do Janek (2020-04-17 13:34:42)

wyjrzyj przez okno, zobacz słońce, nie bądź pesymistą, świat nie jest taki zły

Janek (2020-04-17 13:30:18)

Pieniądze dostaną, a ludzi i tak zwolnią :D

Gdzie krytyknci?? (2020-04-17 12:55:07)

Przecież jak portal podał informację, że starosta pisze do prezesa BRW, to głosy krytyki i śmieszki się pojawiały, ze to nic nie przyniesie, że nic się nie da zrobić i tak dalej, a tu proszę 28 mln jest i korespondencja podtrzymywana, i to jest na duży plus

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie biłgorajskim (TERMINY i MIEJSCA DYŻURÓW)

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1 500 punktów darmowej...

Rekordy czytelnicze dzieci. Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży podsumowała 2020 rok (WYNIKI)

Puszkin powiedział, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się,...

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021 (VIDEO)

-Jednym z najważniejszych priorytetów działalności samorządu...

Trzy oblicza pizzy - poznaj je wszystkie

Pizza to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przysmaków...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Ogłoszenia