Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest rządowe wsparcie dla Biłgoraja. Chodzi o wielomilionową inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2021-07-22 15:38:38 (czytane: 4021)

Ogładzony został wyniki głównego naboru do programu „Sportowa Polska” w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. W tym roku mamy rząd przeznaczył na inwestycje w te obszary rekordową sumę 567 mln zł, z czego prawie 400 mln zł zostanie przeznaczone na lokalną infrastrukturę sportową. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. W tym miasto Biłgoraj.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajChodzi o wsparcie inwestycji, którą władze miasta planują zrealizować przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. -Biłgoraj otrzyma wsparcie 3,2 mln zł na "budowę Centrum Rehabilitacyjno -Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju - poinformował radny Rady Miasta Biłgoraj, Łukasz Pracoń. -Do tej pory pan burmistrz narzekał, jaki to rząd jest zły, jaka to opozycja jest zła bo wypomina i punktuje niedociągnięcia jego rządów. Skarżył się w ogólnopolskich i lokalnych mediach, że miasto jest pomijane. Niestety nie każdy złożony wniosek otrzymuje wsparcie finansowe, więc trzeba cały czas próbować i składać kolejne, a nie obrażać się i stawiać zarzuty. Dziś mogę poinformować, że Biłgoraj otrzyma wsparcie na wyczekiwana i potrzebną inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1. Jestem przekonany tak jak i reszta radnych oraz mieszkańców Biłgoraja, że realizacja tego zadania jest konieczna i potrzebna - zaznacza.

Radości nie kryje także poseł Beata Strzałka. -To bardzo dobra informacja dla całej społeczności mojego rodzinnego miasta. To szczególnie dobra informacja dla dzieci i młodzieży, nie tylko uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 ale i tych wszystkich z myślą o których ten obiekt będzie realizowany Pochodzę z Biłgoraja i sprawy mojego rodzinnego miasta są i będą mi zawsze bardzo bliskie. Zarzucanie mi, że nie interesuję się tym, co się dzieje w Biłgoraju, a także przekazami insynuującymi, że dla Biłgoraja nic nie robię, uważam za bardzo krzywdzący wobec mojej osoby. Rozmowy w Warszawie i prowadzenie rożnego rodzaju zabiegów to bardzo delikatne sprawy. Mi dobro Biłgoraja zawsze leży na sercu i chciałabym apelować by sprzeczać się, by dyskutować ale by ta dyskusja była merytoryczna i na argumenty i prowadzona była we własnym gronie. Nie wywlekajmy naszych różnic na zewnątrz, to nikomu nie służy. Razem winniśmy występować jako monolit, mimo, że dzielić nas mogą różnice poglądów i zdań. Tutaj zawsze winno chodzić o rozwój miasta i dobro jego mieszkańców - podkreśla poseł Strzałka. -Liczę teraz na gest ze strony pana Burmistrza i jakieś przepraszam, dziękuję, zapewnienie: działajmy razem - dodaje Pracoń.

CSC_3407.JPG

Z naszego powiatu wsparcie otrzymała jeszcze gmina Tarnogród. Ponad 380 tys. zł to dotacja na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim i budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej.

Wsparcie dla naszych samorządów pochodzi z programu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter Programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można starać się w ramach niniejszego Programu, zostały podzielone na trzy grupy. Pierwszą grupę stanowią zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również - w miarę możliwości - umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Drugą grupą zadań są zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu. Trzecią grupą zadań, są zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowiącej ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: sportowa polska   hala przy szkole podstawowej nr 1 w biłgoraju   inwestycje   miasto biłgoraj

Zobacz także

Władze województwa planują wykonanie mikroprogów na ulicy Poniatowskiego

Dodane: 2022-01-18 13:53 - Komentarze  (30)  czytane (1152)

TAGI: biłgoraj, progi zwalniające, unica józefa poniatowskiego, marcin adam muraKomentarze (60)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.98.96

(2021-07-28 16:01:10)

Pracoń. I wszystko jasne.

Greg (2021-07-25 23:51:50)

Pracoń, ten biłgorajski tłusty kociak.

sukces Czeslawa (2021-07-25 10:24:10)

Nauczył się pisać TVN a nie Tfn. Trwało to długo. Ale jest sukces.

s (2021-07-24 21:25:58)

Gratulacje dla burmistrza. Występ w TVN dał rezultat. Tak trzymać.

Logan (2021-07-24 16:06:47)

A ostrzegałem!!!! Patron Duda to zawsze porażka. Właśnie siatkarze przegrali z Iranem 2 :3.Wyrzucic te niedorajde z Tokio!!!!!

(2021-07-24 14:36:44)

J ma rację w stu procentach. Kiedyś to się skończy, zapewne ogromnym długiem narodowym. A póki co rozgrywki mafijne, "kryształowy" ujawnia fakty niewygodne dla niekryształowych dawnych kolegów, więc w rewanżu grożą mu i wyliczają jego błędy, których dawniej jakby nie widzieli.

Czeslaw (2021-07-24 13:09:24)

Czeslaw - Czeslaw - Czeslaw dał głos. I tak nic z tego nie zrozumiał. Prosty niedouczony człeczyna, któremu ,,Tfn ,, przeszkadza.

J (2021-07-24 11:35:08)

O czym wy piszecie? Po raz kolejny publicznie przyznajecie, że publiczne pieniądze dzielone są nie na podstawie przesłanek merytorycznych, lecz według uznania partyjnych kacyków. Jak można żądać podziękowań dla Pani poseł za załatwienie dotacji. Przecież to złamanie prawa! Doszliśmy do sytuacji gdzie patologia wymaga uznania i podziękowań. Publiczne pieniądze muszą być dzielone według jasnych kryteriów z pełną kontrolą ich wydawania. Pieniądze nie są PISu tylko obywateli Rzeczpospolitej i pochodzą z ich podatków. PIS nie generuje przychodów do budżetu. Dzielicie nasze podatki i naszym mieszkańcom one się należą, tak jak nagrody w rządzie Pani Szydło. Więcej pokory! Każda władza się kiedyś kończy.

Głupota czy nieudolność (2021-07-24 10:54:30)

Jakież były starania, ileż zaangażował osób

(2021-07-24 10:43:15)

ten "nasz" burmistrz domagał się także dotacji z funduszu norweskiego i co ???
jak wniosek ???
było merytorycznie i skutecznie???

my POpaprancy i lewaki (2021-07-24 10:26:47)

oglądamy TVN przez 24 godziny leci cała prawda, sama prawda i GWno prawda no i Oniet

(2021-07-23 22:16:36)

Przyznanie środków dla Jedynki, bo poprawnie zostały wnioski opracowane, uzasadnione. Bardzo dobrze, że burmistrz domagał się skutecznie tej dotacji.

(2021-07-23 22:07:36)

Pewien "caryca " od peruk.

(2021-07-23 22:06:42)

Błąd to wybór niektórych na radnych. Przypisywanie burmistrzowi cudzych błędów ich kompromitacja. Co za czasy, że osoby z pewnym ograniczeniem intelektualnym się awansuje. I taki gostek hejtuje w stylu "białe jest czarne" heh. Można by rzec, że mądrzy intelektualnie jak pewna caryca od loczków.

M (2021-07-23 21:06:32)

Jakie musi być wielkie pole kapusty, żeby wyhodować takiego głąba.

(2021-07-23 19:35:46)

Pracoń ? Kto to ?

(2021-07-23 11:05:35)

Wróć!!!! SKW proszę wykreślić. Za tajny ośrodek wezmą ten obiekt - patrz: SKW - Służba Kontrwywiadu Wojskowego!

(2021-07-23 11:01:42)

Centrum Rehabilitacyjno -Sportowe przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na nazwę trzeba będzie całą ścianę Centrum przeznaczyć! A może w skrócie: CR-HpSPNr.1iSBKPSKW. Ufff ....

(2021-07-23 10:57:27)

A ten "gest ze strony pana Burmistrza" to co to miałoby być: miejsce w jakiejś Radzie Nadzorczej, stanowisko Przewodniczącego Komisji Rehabilitacyjno-Sportowej (w ślad za powstaniem Centrum rehabilitacyjno-sportowego jakaś nowa komisja musi być!) i związana z tym podwyżka diety radnego ...

(2021-07-23 10:46:24)

"Słuszna jest linia naszej Partii", sorry coś mi się ten-tego. Słusznie P. Pracoń jawi się jako twórca sukcesu - toć przecie/zapewne ON pisał wniosek o fundusze, ON przecież/zapewne zasiadał w gremium opiniującej wnioski formalnie i merytorycznie, ON przydzielał fundusze, i .... w ogóle walczy o pokój na świecie.

(2021-07-23 10:39:35)

Słowa Praconia: "Liczę teraz na gest ze strony pana Burmistrza i jakieś przepraszam, DZIĘKUJĘ ..." sugerują, że to jednak ON stoi za przyznaniem funduszy na "budowę Centrum Rehabilitacyjno -Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego" (mam problemy z kręgosłupem, więc już zapisuję się na rehabilitację w "Centrum", bo przecież ma być "OGÓLNODOSTĘPNE"). Swoją drogą mamy już Biłgorajskie Centrum Kultury i oby to rehabilitacyjno-sportowe Centrum było jednak trochę bardziej "ogólnodostepne".

(2021-07-23 09:51:00)

Szkoda uwagi na kogoś niepoważnego i chamskiego.

(2021-07-23 09:44:57)

Jakoś nie widzę odpowiedzi na pytanie jaka jest w tym zasługa Praconia? Bo z jego wypowiedzi wynikal nieomal, że to On dzielił te środki na rozwój bazy sportowej w Biłgoraju i w ogóle w całym województwie. A może nawet w kraju.

śmiech na sali (2021-07-23 08:57:42)

Jaki koń ? On burmistrzem ? Po prostu piaskownica.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Ogłoszenia