Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest nowy skład Powiatowej Rady Rynku Pracy

Dodał: red Data: 2021-02-03 13:00:23 (czytane: 4816)

Dzisiaj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy kadencji 2021-2025. Podczas posiedzenia wybrano nowe władze. Przewodniczącym został Tomasz Rogala, a wiceprzewodniczącym Piotr Kiełbasa.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW trakcie posiedzenia zajmowano się podsumowaniem sytuacji na lokalnym rynku pracy w 2020 roku jak również: zaopiniowaniem opracowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji Powiatu Biłgorajskiego na 2021 rok i przedstawiono sprawozdanie z wykorzystania środków Funduszu Pracy za 2020 rok. Omówiono plan Pracy Powiatowej Rady Rynku Pracy na 2021 rok i sytuację na lokalnym rynku pracy na koniec 2020 roku.

powiatowa_rada_zatrudnienia_001.jpg

W skład nowej rady weszli: Zbigniew Ryba - przedstawiciel organizacji związkowej, Monika Buczko - przedstawiciel organizacji związkowej, Zdzisław Hułas - przedstawiciel pracodawców, Beata Strzałka - przedstawiciel stowarzyszenia, Danuta Sobaszek - przedstawiciel stowarzyszenia, Marta Bury - przedstawiciel fundacji, Maria Skóra - przedstawiciel samorządu terytorialnego, Bogdan Kowalik - przedstawiciel samorządu terytorialnego, Tomasz Rogala - przedstawiciel samorządu powiatowego, Piotr Kiełbasa - przedstawiciel izb rolniczych.

Reklama.

Powiatowa Rada Rynku Pracy jako organ opiniodawczo - doradczy Starosty ogrywa istotną rolę w kreowaniu polityki lokalnego rynku pracy. Zakres działania Rady jest dość szeroki. Szczegółowo określa go ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. -Do najistotniejszych zadań Rady należy ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy oraz opiniowanie opracowanych przez powiatowy urząd pracy propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji samorządu powiatu i sprawozdań z ich wykorzystania. Rada ocenia również okresowe sprawozdania z działalności powiatowego urzędu pracy i wydaje opinie w sprawach dotyczących szkolenia zawodowego oraz zatrudnienia w powiecie. Na wniosek wojewódzkiej rady rynku pracy może wydawać również opinie o zasadności kształcenia w danym zawodzie zgodnie z potrzebami rynku pracy. Rada ocenia także celowość realizacji programów specjalnych. Opinie Rady są dla nas bardzo cenne z uwagi na to, że w jej skład wchodzą przedstawiciele różnych środowisk, którzy mogą różnie postrzegać potrzeby lokalnego rynku pracy, a tym samym mieć różne wyobrażenie w zakresie podejmowanych inicjatyw i przedsięwzięć służących poprawie sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie - wyjaśnia Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.

tomasz_rogala.jpg

-Mam nadzieję, że najbliższe 4 lata będą czasem dobrej i owocnej współpracy. Liczę na to, że Rada będzie wspierać podejmowane przez powiat biłgorajski i Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju działania na rzecz promocji zatrudnienia, rozwoju przedsiębiorczości i przeciwdziałania bezrobociu na terenie powiatu biłgorajskiego - dodaje Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

/KK/

Tagi: powiat biłgorajki   Powiatowa Rada Rynku Pracy   rynek pracy powiatu biłgorajskiego   bezrobocie

Zobacz także

Jak wybrać meble do biura?

Dodane: 2021-07-20 15:16 - Komentarze  (0)  czytane (841)

TAGI: meble do biura, powiat biłgorajski, firma, wyposażenie wnętrzKomentarze (27)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.60.144

mniam, mniam (2021-02-09 19:32:37)

Jak restauracje się otworzą to będę też zamawiał rogala z rybą lub z kiełbasą.

(2021-02-04 14:35:45)

Facebook Twitter

Z trzęsącymi się portkami odmieniają wszystkie świętości przez przypadki: „chronią każde życie”, „walczą o przetrwanie polskiej gospodarki”, „walczą ze straszliwą pandemią”, „wyrażają głęboką wdzięczność dla bohaterskich lekarzy i pielęgniarek”. I robią to wszystko z pełną świadomością, że blokady szpitali zabijają masowo, zamykanie całych branż doprowadza do tragedii, a w szpitalach i przychodniach zapanował jeden wielki chaos i patologiczne zarabianie na „covidzie”. Tchórze mogą sobie na to pozwolić, bo „cały świat robi tak samo”, podobnie jak kiedyś cały świat nie wierzył, że pod Krakowem Niemcy palą w piecach ludźmi. Tchórzostwo i cynizm w doborze środków zaradczych dają gwarancję bezkarności, pełne alibi i polityczne zyski, kosztem jednej wielkiej narodowej tragedii w kilu obszarach naraz. Wiatr historii zmiótł PiS razem z liderem Jarosławem Kaczyńskim, wszyscy pokazali, że poza boksowanie się z najgłupszą na świecie opozycją, nie są w stanie wyjść. Z tym rządem i tym liderem prawicy nie tylko cudu nad Wisłą by nie było, ale i porty w Gdyni. Koniec złudzeń! matka kurka

(2021-02-04 14:33:19)

Historia Polski wielokrotnie pokazała, że: „Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom”. Dla każdego człowieka z odrobiną rozumu odwagi i przyzwoitości, „pandemia” to oczywista inżynieria społeczna połączona ze zbrodnią. Gdyby nawet przyjąć odwrotne stanowisko i uznać, że pospolita infekcja podpięta pod nadęte statystyki i media, jest prawdziwym pomorem, to i tak odpowiedzialnych za zarządzaniem tym kryzysem i ryzykiem, inaczej niż pętakami nazwać się nie da. Po prawie roku dysponujemy takim danymi, które w sposób rozsądny i bezpieczny pozwalają podjąć optymalne decyzje.

Choćby nie wiem ile razy wyzywać i ośmieszać ludzi zwracających uwagę na proste fakty oraz dane ze Szwecji i Białorusi, gdzie liczba wszystkich zgonów jest wielokrotnie niższa niż w Polsce, o ile liczymy średnią z ostatnich lat, to tych faktów i danych nikt nie zmieni. Matematyka na poziomie dodawania do dziesięciu pokazuje, że symboliczne ograniczenia w Szwecji i brak jakichkolwiek obostrzeń na Białorusi przynoszą znacznie lepsze efekty niż zamykanie i zaszczuwanie ludzi w Polsce. Po drugiej stronie mamy dane z Wielkiej Brytanii, w której zastosowano najbardziej surowe środki, co przyniosło rekord zgonów i przypadków w skali całej Europy. Biorąc pod uwagę te najważniejsze statystyki mamy jasny obraz sytuacji i nie ulega najmniejszej wątpliwości, że brak reakcji na „pandemię” nie przynosi gorszych rezultatów niż podejmowanie zdecydowanych działań w tym kierunku. Co więcej, widać jak na dłoni, że radykalne zakazy i nakazy przynoszą najgorsze efekty, nie ograniczają liczby zakażeń i windują liczbę zgonów. Tych krzyczących faktów i danych nie sposób nie zrozumieć, a ciąg logiczny i przyczynowo-skutkowy układa się sam.

Pytanie! Czy PiS, Jarosław Kaczyński i grono „ekspertów” tego nie widzą? Jeśli nawet nie widzą, to dzień w dzień o tym słyszą, bo wielu ludzi wali głową w mur. Drugie pytanie! Dlaczego z uporem maniaka idą w stronę śmierci, tragedii i bankructwa, nazywając swoje działania ratowaniem Polski i Polaków? Tutaj uruchamia się wers z Gałczyńskiego. Kaczyński i PiS potrafili walczyć z takimi lebiegami jak PO i Petru, na czym zbudowali swój mit skutecznych i patriotycznych polityków. Tyle tylko, że to żaden wyczyn, ale sparing Realu Madryt z Pelikanem Łowicz. Gdy powiał wiatr historii i przyszła prawdziwa próba, której przecież nie da się porównać do powstań, nie wspominając o wojnie, PiS nie urosły skrzydła, ale zatrzęsły się portki. Jest jedno i tylko jedno wytłumaczenie tego, co robi PiS z udziałem i przyzwoleniem Kaczyńskiego, to gigantyczne tchórzostwo. Oni boją się i trzęsą portkami nie tylko przed UE, Niemcami, USA, Izraelem, ale TVN, GW, lekarzami, celebrytami. Poszli w stroną najgorszego rozwiązania, ponieważ to rozwiązanie jest najbezpieczniejsze politycznie i reszta Kaczyńskiego razem z całym PiS nie interesuje.

Asia (2021-02-04 14:29:13)

No tak i Ci Bury
W ZUS, w Urzedzie Miasta, w Urzedzie Gminy Biłgoraj w BARR

Jan (2021-02-04 14:27:34)

Skórowa - emerytka i Naczelnik Kowalik Bogdan - etatowi i nie do zastapenia.
Ale Rada

popieram (2021-02-04 12:25:11)

Brawo Monisiu.

smacznego (2021-02-04 12:23:29)

Rogal z rybą ? To ciekawe. Tak je pani dyrektor ???

(2021-02-04 10:49:05)

Odpowiedzialna za dopuszczanie do obrotu leków w Szwajcarii, Agencja Produktów Terapeutycznych (Swissmedic), odmówiła w środę zatwierdzenia szczepionki firmy AstraZeneca. Jej zdaniem obecnie jest za mało danych, aby preparat ten można było stosować przeciwko Covid-19.

„Przesłane nam do tej pory dane zostały przeanalizowane. Są one nadal niewystarczające, aby wydać zezwolenie na stosowanie tej szczepionki. Potrzebne są dane z kolejnych badań do dalszej oceny bezpieczeństwa, skuteczności i jakości szczepionki” – napisała w komunikacie prasowym Swissmedic.

Agencja wyjaśnia, że „w świetle zbadanych do tej pory danych komitet doradczy ekspertów zewnętrznych ocenił na nadzwyczajnym posiedzeniu 2 lutego 2021 r., że nie pozwalają one jeszcze na wyciągnięcie pozytywnych wniosków w sprawie ryzyka, związanego ze szczepionką”.
Reklama

W komunikacie podkreślono, że do pełnej oceny skuteczności szczepionki potrzebne są dodatkowe dane z badań trzeciej fazy. Obecnie odbywają się one w Ameryce Północnej i Południowej. „Gdy tylko te wyniki będą dostępne, będzie mogło zostać wydane pozwolenie na stosowanie szczepionki przez czas określony” – podkreślono w komunikacie.

W Szwajcarii dopuszczono do obrotu szczepionki firm Pfizer/BioNTech oraz Moderna, a szczepienia rozpoczęto tam pod koniec grudnia zeszłego roku.

Wspieramy Platformę (2021-02-04 09:48:16)

Hułas, działacz i szef Platformy Obywatelskiej, brawo Strzałka brawo Szarlip

Observer (2021-02-04 07:56:45)

Rady, fundacje, fundusze.... ciekawe co jeszcze wymyślicie !!!

ij (2021-02-03 22:27:16)

Słynny ryba co łamał fotele za szoferką ,to za cieżki i ledwie chodzi jak do koscioła to ma kule jak na foto to gdzie one ,

Temat (2021-02-03 18:05:05)

Ale rada. Ciekawe jakie mają osiągnięcia w życiu zawodowym?

(2021-02-03 17:33:33)

no nie mów ! jeszcze jest ryba dla urozmaicenia

bystrzak (2021-02-03 15:15:16)

co jadłeś Logan ? bo w tej komisji dominuje kiełbasa z rogalem

tak (2021-02-03 15:10:34)

Ale jak to w kraju naczelnika gdzie miód i mleko strumieniami płynom?
Toć roboty pod dostatkiem ino robic ni ma komu za te pensje 600 euro.
Wszystkie na zachodzie dyć tam miska kartofłów wieksza a nie jakis ryż
no i pan dobry bo batem do roboty nie goni.

Do puszki (2021-02-03 15:06:26)

To działaj społecznie zamiast zazdrościć

Logan (2021-02-03 14:50:44)

Wy tam sobie wybierajcie rady i radeczki a w Świebodzin ie prawdziwa radę stworzyli przedsiębiorcy, pootwierali knajpy, nikt się nie przypieprza, właśnie jem smaczny obiadek w Jadalni, można sprawdzić w internecie. Tak wygląda prawdziwa rada, która coś u radziła i wszyscy w mieście liczą się z nią...

Puszka (2021-02-03 14:44:18)

Z działalności społecznej też są profity

Z miasta (2021-02-03 14:39:14)

Baardzo dobrze ze Pani posel dziala spolecznie w stowarzyszeniach. Mimo ze jest poslem to nuc się nie zmienila i dalej jest z nami. Dziękujemy a komentarzami jednego fustrata proszę się nie przejmować. On nic nie osiągnął a my jestesmy z Panią.

Zorientowany (2021-02-03 14:33:21)

Powiatowa Rada dziala społecznie a jej członkowie nie pobierają zadnego wynagrodzenia.

Chlewnia (2021-02-03 14:30:59)

Świnia zawsze pcha się do koryta

Sklep ogrodniczy (2021-02-03 14:28:49)

Grabie, grabią zawsze do siebie !?

(2021-02-03 14:27:02)

Już nigdy moja cała rodzina nie zagłosuje na Beatę > KONIEC!!!!

tak (2021-02-03 14:13:21)

Jakie wynagrodzenia w tej radzie i dlaczego was tak mało?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Wójt gminy Biłgoraj odznaczony przez Cech Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości

Wiesław Różyński został odznaczony tytułem Przyjaciela Rzemiosła Lubelskiego. Honorowy tytuł wójt gminy Biłgoraj otrzymał 24 maja br., podczas zebrania Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Biłgoraju. Odznaczenie w formie pamiątkowego dyplomu z medalem uroczyście wręczył Starszy Cechu Jan Pyznarski. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Jest koncepcja rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala (AUDIO, VIDEO)

Specjaliści z firmy Archimed przedstawili radnym Rady Powiatu...

Kubuś Pawęzka walczy o zdrowie. W pomoc włącza się coraz więcej osób. Dołącz do nich i Ty!

Do końca lipca rodzice Kubusia muszą zebrać około 240 tys. zł, za zapłacić...

Jest rządowe wsparcie dla Biłgoraja. Chodzi o wielomilionową inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Ogładzony został wyniki głównego naboru do programu „Sportowa...

Miasto Biłgoraj złożyło trzy wnioski o dofinansowanie z Programu Polski Ład

W dniu 2 lipca 2021 roku rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie...

Prace koncepcyjne nad remontem biłgorajskiego Autodromu trwają

Prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem terenu biłgorajskiego...

Deratyzacja to ważna rzecz

Solidne odszczurzanie to konieczność. Szczególnie w dużych miastach...

Ogłoszenia