Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest nowy kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2021-09-09 15:39:38 (czytane: 4969)

Jana Komana, który w tym roku przeszedł na emeryturę na stanowisku kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju zastąpiła była nauczycielka, Marta Marchewka - Skurzak. Dziś w Starostwie Powiatowym odbyło się pożegnanie kierownika Komana i przedstawienie jego następczyni.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol17 sierpnia Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło nabór na stanowisko kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. 3 września ukazała się informacja z wynikami naboru - nowym kierownikiem została emerytowana, lecz wciąż aktywna zawodowo, nauczycielka, Marta Marchewka - Skurzak, zamieszkała w Goraju. -Kandydatka do zatrudnienia spełnia wymagania określone w ogłoszeniu o naborze oraz uzyskała pozytywny wynik testu i rozmowy kwalifikacyjnej. Posiadane doświadczenie zawodowe i wiedza merytoryczna umożliwiają sprawne wykonywanie zadań na aplikowanym stanowisku - oświadczył Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

nowy_kierownik_oswiaty__1_.JPG

Od kandydatów na to stanowisko wymagano m. in. minimum 5 lat stażu pracy (w tym minimum 3 lata w jednostce systemu oświaty, organie prowadzącym samorządowe szkoły i placówki oświatowo - wychowawcze, organie sprawującym nadzór pedagogiczny lub wykonywanie przez co najmniej 3 lat działalności gospodarczej o charakterze edukacyjno - oświatowym). Wymaganiami dodatkowymi były m. in. studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą i przejawianie inicjatywy w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy.

Wybrana kandydatka ma doświadczenie w pracy w systemie oświaty. Jej doświadczenie zawodowe to ponad 30 lat pracy w szkole podstawowej i gimnazjum. Ukończyła Policealną Szkołę Wychowania Przedszkolnego oraz Wyższe Studia Magisterskie i Studia Podyplomowe o kierunku polonistycznym na Uniwersytecie Marii - Curie Skłodowskiej w Lublinie. Przebyła liczne kursy i warsztaty, m. in. z zakresu szkolnictwa. Nowa kierownik może również pochwalić się licznymi nagrodami, jak Nagrody Kuratora i Wojewody Lubelskiego oraz udziałem w licznych aktywnościach dodatkowych. Ma także doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz prowadzeniu szkoleń.

nowy_kierownik_oswiaty__2_.JPG

- Chciałabym też zaznaczyć, że rozumiem potrzeby oświaty związane z dynamicznymi przemianami cywilizacyjnymi, które stawiają przed systemem kształcenia nowe wymagania - twierdzi Marta Marchewka - Skurzak. Jak dodaje, rynek pracy wciąż się zmienia, a to z kolei wiąże się z koniecznością wyposażenia młodzieży w odpowiednie kompetencje. -Szkoły powinny przygotowywać młodego człowieka do radzenia sobie w stale zmieniającym się świecie - podkreśla.

Do zadań kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju należy kierowanie Wydziałem Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki zgodnie z zaleceniami starosty i zadaniami Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, nadzór nad szkołami i placówkami oświatowymi dla których powiat biłgorajski jest organem prowadzącym, tworzenie warunków prawno - organizacyjnych i ekonomicznych dla rozwoju kultury fizycznej, prowadzenie spraw związanych z powiatowymi instytucjami kultury i podejmowanie działań wspierających i promujących turystykę w powiecie biłgorajskim.

nowy_kierownik_oswiaty__3_.JPG

Jednocześnie pracę na stanowisku zakończył Jan Koman, który przeszedł na emeryturę. Funkcję kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju pełnił od 2008 roku, przy czym jego rola w Wydziale jest znacznie większa gdyż pracował w nim od 1 kwietnia 1999 roku.

-Nowej kierownik życzymy powodzenia i wytrwałości oraz wielu sukcesów w pracy, a Janowi Komanowi dużo odpoczynku i spokoju na emeryturze. Z okazji przejścia na emeryturę składam najserdeczniejsze podziękowania za długoletnią pracę w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, za zaangażowanie i serce. Dziękuję za pełen profesjonalizm, poświęcenie, oddanie i lojalność oraz trud włożony w pracę na rzecz powiatu biłgorajskiego. Chcę zapewnić także, że zawsze będzie Pan u nas mile widziany. Życząc samych pogodnych i radosnych chwil, pozostaję z wyrazami szacunku i uznania - mówił straosta Szarlip.

Reklama.

Tagi: jan koman   kierownik oświaty   oświata biłgoraj   marta marchewka - skurzak

Zobacz także

Zbierają na stypendia dla swych rówieśników

Dodane: 2021-12-02 11:19 - Komentarze  (1)  czytane (118)

TAGI: fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej, stypendia, zbiórka na stypendia, biłgorajKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.23.219.12

STOP SEGREGAJI SANITARNEJ. (2021-09-10 12:52:51)

Jeżeli ktoś wie proszę napisać ilu tych nadludzi pozostało w szkole a ilu podludzi musiało ją opuścić a do dyr.pytanie-na jakiej podstawie prawnej dokonał tej segregacji jeżeli powszechnie wiadomo że zakeczupowani mogą zakażać i są podatni na zakażenia.
I jeszcze jedno- w Polsce dzieci w wieku 1-17 lat jest obecnie 6,9mln z czego na sam srowit od stycznia do czerwca br. zmarło- uwaga napiszę słownie- dwoje dzieci.Wniosek niech każdy wyciągnie sam.

observer (2021-09-10 09:48:56)

Gratuluję Pani powołania, ale czy nowa Pani kierownik nie jest czasem na emeryturze? albo zaraz będzie. Naturalnie doświadczenie jest bardzo ważne, ale na tym bardzo trudnym stanowisku warto postawić na kogoś kto rokuje czynnie zawodowo na dłużej. Oczywiście życzę szczerze Pani kierownik stu lat!!!

(2021-09-10 08:53:53)

Kopiuj - wklej. Debil anty szczepionkowy.

Dobrze że z Goraja , (2021-09-09 21:31:48)

(2021-09-09 20:50:50)


Segregacja sanitarna w technikum w Biłgoraju. Zaszczepieni uczą się stacjonarnie, a niezaszczepieni zdalnie

W środę (8.09.2021) „Dziennik Wschodni” poinformował o kwarantannie i nauczaniu zdalnym w związku z wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w kilku szkołach w województwie lubelskim. Nieznana jest całkowita liczba klas skierowanych na naukę zdalną, ponieważ Kuratorium Oświaty nie opublikowało jeszcze danych na ten temat.

„Dziennik Wschodni” informuje, że do 13 września zdalnie pracują trzy klasy w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie oraz jedna grupa dzieci z Przedszkola nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Zespole Przedszkoli nr 2 w Świdniku. Na kwarantannę trafiła także ósma klasa w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Do 13 i do 16 września zdalnie uczyć będą się także uczniowie klasy II i III technikum działającego w ramach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.Natomiast technikum działające w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wprowadziło segregację sanitarną. Po wykryciu zakażenia u jednego ucznia wprowadzono nauczanie hybrydowe do 13 września: zaszczepieni uczą się stacjonarnie, a niezaszczepieni – zdalnie. Nauczyciele prowadzący zajęcia transmitują je w czasie rzeczywistym dla pozostających na kwarantannie niezaszczepionych uczniów.

A więc stało się! Mamy już pierwszy przypadek, gdy zaszczepieni nadludzie mogą chodzić do szkoły, a niezaszczepieni podludzie muszą siedzieć w domu. Nie ma to żadnego uzasadnienia medycznego, ponieważ zaszczepieni również przenoszą wirusa. Dyskryminacja niezaszczepionych służy wyłącznie do tego, żeby wymusić na rodzicach zgodę na podanie dzieciom „dobrowolnej” szczepionki. Tyle warte są zapewnienia ministra edukacji Przemysława Czarnka, że nie będzie dzielenia uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych. To już się dzieje!

Źródło informacji: Dziennik Wschodni

Dr (2021-09-09 20:26:00)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia