Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest koncepcja rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala (AUDIO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2021-07-24 18:57:46 (czytane: 1959)

Specjaliści z firmy Archimed przedstawili radnym Rady Powiatu w Biłgoraju koncepcję rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala. Władze powiatu chcą na ten cel wydać około 25 mln zł. Radni z pracami związanymi z inwestycja w szpital zapoznali się na licowej sesji Rady Powiatu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZe środków, którymi dysponuje powiat biłgorajski, 15 mln zł to środki z przeznaczeniem na utworzenie na bazie Izby Przyjęć, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także lądowiska dla helikopterów, które jest niezbędnym elementem, by taki SOR mógł powstać i być zakontraktowanym przez NFZ. Kolejne 4 mln zł to środki, które przeznaczone zostaną na modernizację i wyposażenie przyszpitalnych przychodni i również środki z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, które pozyskaliśmy wcześniej, w kwocie ponad 5,5 mln zł przeznaczymy na prace związane z modernizacją, rozbudową szpitala w Biłgoraju.

koncepcja_szpitala_bilgoraj.jpg

Specjaliści z firmy Archimed z Warszawy opracowali koncepcję. O jej założeniach, w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl mówi dr inż. Michał Grzymała - Kazłowski, prezes firmy Archimed Sp. z o. o., posłuchaj:

Prace inwestycyjne miałby być  zrealizowane do końca 2022 roku. Władze powiatowe chcą by docelowo szpital był w pełni publiczny. W tej chwili placówka zarządzana jest przez syndyka masy upadłości Spółki Arion Szpitale Sp. z o. o., która to spółka dzierżawi szpital.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: powiat bilgorajski   szpital w biłgoraju   koncepcja rozbudowy szpitala   inwestycje w szpital

Zobacz także

Terenowa akcja poboru krwi. Krwiobus zaparkowała przy Starostwie Powiatowym

Dodane: 2021-09-23 15:57 - Komentarze  (3)  czytane (405)

TAGI: krwiodawcy biłgoraj, terenowa akcja poboru krwi, starostwo powiatowe, pck biłgorajKomentarze (15)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

(2021-07-27 23:50:45)

Z życia wzięte: Pacjent przywieziony do szpitala w Biłgoraju, odzyskuje po czasie przytomność i rozgląda się dookoła. Nagle rozpoznaje twarz lekarza, który leczył go w kiedyś w Janowie Lubelskim. Panie doktorze - jak ja się cieszę że nie zwieźli mnie do tej mordowni w Biłgoraju ......

gorge (2021-07-26 21:52:21)

szpital jest w pełni publiczny i to że jest dzierżawiony przez arion nie ma na jego publiczny charakter żadnego znaczenia. problem jest tylko taki że starosta nie może swoimi kumplami obsadzać stanowisk w szpitalu. koncepcja jest od czapy! lądowisko na dachu to tylko fanaberia włodarzy , którzy nie mają pojęcia o transporcie medycznym. oiom na 3 piętrze to bzdura! blok operacyjny z 3 salami operacyjnymi to jest bez sensu! minimum 4 sale są konieczne. przekształcenie pomieszczeń które sa już gotowe na utworzenie oiom na lobby i główne wejście do szpitala to bzdura wręcz kryminalna!!!!

(2021-07-26 08:16:24)

Skandaliczne namawianie do bezdzietności? "Co ósmy rodzic żałuje , że ma dzieci .. ." taki tekst opublikowano w jednym z mediów, podobno na podstawie sondażu. Do czego taki tekst zmierza, komu ma służyć wyludnienie naszego kraju? Obcym rasom?, które chciałby tu zamieszkać, a może to kolejne podstępne działanie ruskich? Ruskie trolle do najgorszego zdolne. Trudno uwierzyć, żeby normalni rodacy nie chcieli mieć dzieci, jednego lub dwojga. Bezdzietność z wyboru to patologia , jakiś niedorozwój mentalny kobiet czy mężczyzny. Mieć dziecko to wielkie szczęście, spełnienie rodzicielskie, nie wiedzą co tracą egoistyczne osoby nie chcąc dziecka. Tzn. lepiej , że nie mają kobiety , które z przyczyn psychicznych nie potrafią być matkami , dobrze jeśli taka odda dziecko innym , niestety niektórzy rodzice dopuszczają się zbrodni. Okno życia powinno być dostępne bezpiecznie, bez groźby dochodzenia kto dziecko zostawił. Niemało małżeństw leczy się, żeby dzieci mieć, nie zawsze to się udaje, w takiej sytuacji ratunkiem bywa in vitro, ponieważ rodzice chcą mieć swoje dziecko z nich powstałe. To trzeba zrozumieć.

(2021-07-25 19:43:54)

Tak, tak - nowotwory złośliwe to przede wszystkim wynik spożywania toksycznej żywności, co na to władza? Kiedy kontrole i wysokie kary dla trucicieli? To nie z pandemii dostaje się raka, ale np. z papierosów i toksycznego żarcia.

info (2021-07-25 18:27:14)

To, co nas teraz czeka, to nie zgony z powodu covidu. Przed nami problemy związane z zaniedbaniami leczenia chorób nowotworowych, chorób układu sercowo-naczyniowego i wielu innych, gwałtowny przyrost zgonów, nadumieralność... Będzie nas bardzo szybko ubywało w sensie populacyjnym, a jest to wynik zaniedbań i wcześniejszych decyzji o ograniczeniu dostępu do ochrony zdrowia. Bo ewidentnie go ograniczano, a teraz bardzo opornie przebiega powrót do normalnej pracy.

(2021-07-25 14:17:31)

Wyroby mięsne truciciela Dubimex , ujawniono w nich niebezpieczną chemię, te wyroby sprzedawane w wielu sieciach , w tym Delikatesy Centrum. W ogóle większość wędlin i mięs w naszych sklepach zagraża zdrowiu, nie mówiąc już o okropnym smaku. Apel do władz centralnych, żeby nasilić kontrole w masarniach, u hodowców ( sprawdzać czym trzodę, drób karmią) i w handlu również kontrole konieczne . Winnych surowo karać, z zamknięciem zakładu włącznie. Za PRL były trudności , żeby wędlinę czy mięso kupić, wtedy te polskie wędliny z polskiego żywca były naprawę smaczne, nie zepsute chemią, pieczywa też nikt nie psuł polepszaczami. Czas te paskudztwa wyeliminować, a winnych karać. Z powodu toksycznych metod masowo marnuje się żywność, niestety część jej trafia do klientów, i wielu z nich przez to zapada na choroby nowotworowe. To musi się zmienić.

(2021-07-25 14:04:35)

Toksyczna rakotwórcza żywność , więc pacjentów coraz więcej. Ostaiznę wykryto w wielu wyrobach Dubimex ( właściciel Anił, a de fcto diabeł truciciel powinien być skzany na d

(2021-07-25 13:32:06)

ŚWIAT powinien zająć się Chinami, ich władze są winne śmierci milionów ludzi, których zabił covid. Chińscy medycy próbowali ostrzec świat, zostali zamordowani ponieważ władze chińskiego reżimu zabroniły ujawniania faktów. Stamtąd pochodzi koronawirus, który zniszczył zdrowie a nawet życie ludziom na całym świecie. WHO zapowiedziało oficjalne postępowanie w tej sprawie na co chiński reżim nie wyraża zgody. Dziennikarze dotarli do prawdy. Chiny muszę ponieść konsekwencje, niestety tej kraj zarabiał na pandemii ( maseczki, respiratory). To jest karygodne, wszytskie państwa powinny zerwać z nimi wszelką współpracę. Przestać sprowadzać ich towary, chińskie sklepy zlikwidować.

(2021-07-25 11:09:04)

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 31 795 zakażeń koronawirusem, co jest czwartym z rzędu dniem ze spadkiem i najmniejszą ich liczbą od 13 dni – podano w sobotę późnym wieczorem. Jednak 86 zgonów to drugi najwyższy bilans w czasie obecnej fali epidemii.

Liczba nowych zakażeń jest o prawie 23 tys. niższa od bilansu z podanego w poprzednią sobotę, który pozostaje najwyższym w trzeciej fali epidemii. Po raz pierwszy od dwóch miesięcy zdarzyło się też, by łączna liczba wykrytych zakażeń z ostatnich siedmiu dni – prawie 287 tys. – była niższa od tej z poprzednich siedmiu (spadek o 4,5 proc.).

Spadki zakażeń są równie wyraźne, co niespodziewane – przynajmniej dla zwolenników lockdownu. W poniedziałek w Anglii zniesiono niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje covidowe. Eksperci przestrzegają jednak, że minęło jeszcze zbyt mało czasu, by efekty tego były widoczne i wzrosty nadal są prawdopodobne.

(2021-07-25 11:07:25)

Napiszcie ile kosztowała ta koncepcja. Dlaczego ta firma ją robiła ? W jakiej cenie?

biłgorajski suweren (2021-07-24 22:04:52)

Nic z tego ,Starostwo stawia warunek a przecież powiat jest właścicielem

No (2021-07-24 21:19:52)

Archimed już zarobił.... A co z tego będą mieć pacjenci to się okaże.

tak (2021-07-24 21:17:21)

Doskonale, bardzo potrzeba inwestycja. Żeby jeszcze w naszym kraju pomyślano o zwiększeniu kadry medycznej, pielęgniarek coraz mniej a i lekarzy za mało.
Cytat
"Niech jadą!" - krzyknęła w Sejmie posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz podczas wystąpienia Lidii Gądek z PO, mówiącej że lekarze chcą pracować dla Polski i nie chcą wyjeżdżać z kraju.

Ja999 (2021-07-24 19:19:11)

Po co to rozbudowywać i robić fikcję że mamy szpital tam trzeba kadrę wymienić z.......... na lekarzy. Takich którzy zobaczą człowieka w człowieku

(2021-07-24 19:09:50)

Doskonale, bardzo potrzeba inwestycja. Żeby jeszcze w naszym kraju pomyślano o zwiększeniu kadry medycznej, pielęgniarek coraz mniej a i lekarzy za mało.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...