Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest dotacja na drogi osiedlowe

Dodał: red Data: 2018-09-29 17:40:49 (czytane: 973)

Gmina Księżpol jednak otrzyma z budżetu państwa dotację na przebudowę kilku dróg osiedlowych. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony w najbliższych dniach, a inwestycja zrealizowana w ciągu kilku tygodni.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Właściwie to już została rozpoczęta. Złożyliśmy wniosek o dotację na trzy ulice. Początkowo nie został on zaakceptowany do realizacji, dlatego postanowiliśmy wyremontować jedną z nich za własne pieniądze. To co już zostało zrobione zostało zaliczone na poczet projektu, a teraz przystąpimy do realizacji kolejnych dwóch zadań - mówi Wójt Gminy Księżpol Lech Rębacz.

remonty_ksieżpol_drogi.JPG

Nową, asfaltową nawierzchnię i oświetlenie ma już ulica Słoneczna. Podobne prace zostaną wykonane na ulicy Akacjowej, a na ulicy Zielonej będzie położona nowa jezdnia. Szacuje się, że wszystkie prace mogą kosztować ponad 900 tys.  zł, z czego połowę samorząd otrzyma z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej".

Reklama.

Z tego samego źródła Gmina Księżpol będzie się starać o kolejne dotacje. Tym razem zamierza przebudować ulice Modrzewiową i Osiedlową, które również chce wyłożyć nowym asfaltem. Szacunkowy koszt tych robót to ponad 220 tys. zł. Jeśli dofinansowanie zostanie przyznane prace na wymienionych ulicach będą wykonywane w przyszłym roku.

/IAS/
Foto: Archiwum

Tagi: gmina księżpol   drogi osiedlowe   inwestycje drogowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Zablokowana droga wojewódzka Biłgoraj - Tarnogród (AKTUALIZACJA)

Dodane: 2018-11-28 18:37 - Komentarze  (1)  czytane (3212)

TAGI: wypadek drogowy, policja biłgoraj, droga wojewodzka nr 835, gmina tarnogródKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.36.60

Mieszkaniec (2018-09-30 23:59:42)

Brawo. Tu nie chodzi o kampanię tylko o to aby ludzie mieli wygodę. Jest mozliwośc to i środki się pozyskuje a nie siedzi z założonymi rękoma.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia