Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jest dotacja na drogi osiedlowe

Dodał: red Data: 2018-09-29 17:40:49 (czytane: 1615)

Gmina Księżpol jednak otrzyma z budżetu państwa dotację na przebudowę kilku dróg osiedlowych. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony w najbliższych dniach, a inwestycja zrealizowana w ciągu kilku tygodni.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Właściwie to już została rozpoczęta. Złożyliśmy wniosek o dotację na trzy ulice. Początkowo nie został on zaakceptowany do realizacji, dlatego postanowiliśmy wyremontować jedną z nich za własne pieniądze. To co już zostało zrobione zostało zaliczone na poczet projektu, a teraz przystąpimy do realizacji kolejnych dwóch zadań - mówi Wójt Gminy Księżpol Lech Rębacz.

remonty_ksieżpol_drogi.JPG

Nową, asfaltową nawierzchnię i oświetlenie ma już ulica Słoneczna. Podobne prace zostaną wykonane na ulicy Akacjowej, a na ulicy Zielonej będzie położona nowa jezdnia. Szacuje się, że wszystkie prace mogą kosztować ponad 900 tys.  zł, z czego połowę samorząd otrzyma z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej".

Reklama.

Z tego samego źródła Gmina Księżpol będzie się starać o kolejne dotacje. Tym razem zamierza przebudować ulice Modrzewiową i Osiedlową, które również chce wyłożyć nowym asfaltem. Szacunkowy koszt tych robót to ponad 220 tys. zł. Jeśli dofinansowanie zostanie przyznane prace na wymienionych ulicach będą wykonywane w przyszłym roku.

/IAS/
Foto: Archiwum

Tagi: gmina księżpol   drogi osiedlowe   inwestycje drogowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Monitoring flot samochodowych coraz popularniejszy w polskich firmach

Dodane: 2019-07-15 11:38 - Komentarze  (0)  czytane (175)

TAGI: monitoring floty samochodowej, biłgoraj, auta firmowe, monitoring autKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.171.183.163

Mieszkaniec (2018-09-30 23:59:42)

Brawo. Tu nie chodzi o kampanię tylko o to aby ludzie mieli wygodę. Jest mozliwośc to i środki się pozyskuje a nie siedzi z założonymi rękoma.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa informuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na remont i modernizację drogi wojewódzkiej Nr 835 od Biłgoraja do granicy Województwa Lubelskiego. -Zdecydowanie przyśpieszamy z tą oczekiwaną i ważną dla Lubelszczyzny inwestycją - podkreśla. więcej»

Ogłoszenia