Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w DPS-ie dla Kombatantów (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-13 19:01:22 (czytane: 2927)

Podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów wcielili się w rolę Bohaterów Narodzenia Pańskiego, których opisał na swych kartach swej Ewangelii, święty Łukasz. Wystali jasełka, których scenariusz, scenografię, kostiumy i muzykę sami przygotowali.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Eucharystii sprawowanej w kaplicy świętego Ojca Pio. Modlitwie przewodniczyli ks. dziekan Witold Batycki, proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, do której należy kaplica znajdująca się w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów oraz duszpasterz DPS-u, ks. Krzysztof Portka.

portka_krzysztof.JPG

Kapelan DPS podkreśla: -Te jasełka są dla naszych mieszkańców przede wszystkim wejściem w tajemnicę Bożego Narodzenia. Przeżywania z jednej strony jako ci, którzy wyznają prawdę, że Jezus Chrystus przyszedł na świat jako człowiek, a z drugiej strony chcą też odkrywać swoje człowieczeństwo w kontekście Bożego Narodzenia, co to dla nich znaczy mimo upływających lat. Zaangażowanie naszych mieszkańców w jasełka jest bardzo różne, gdyż uzależnione jest od ich stanu zdrowia i możliwości, ale za to bardzo głębokie. Bazują oni przede wszystkim na swoich wspomnieniach z minionych lat, jeszcze z lat dziecięcych, wspominają przeżywanie świąt Bożego Narodzenia w swoich rodzinach i miejscowościach i się tym z nami dzielą. Mają też możliwość ukazania sobą, jak w tym momencie swojego życia te święta przeżywają.

stanislaw_stec.JPG

Jasełka mają również wymiar terapeutyczny. -Ja jestem po udarze, dlatego też swój udział w jasełkach traktuję jako rehabilitację. Poza tym mogę pokazać, że na starość też można jeszcze dużo zrobić i być potrzebnym. Zagrałem pastuszka i cieszę się, że nam wszystko dobrze wyszło. Chciałem się też pomodlić, a także zrealizować w tym działaniu, trochę pouczyć i pomóc w tej inicjatywie. Dzięki temu też spotykamy się z innymi ludźmi, którzy przychodzą oglądać nasze przedstawienie. Jestem z tego bardzo zadowolony - podkreśla 82-letni aktor, Stanisław Stec.

Reklama.

Słowa podziękowania i uznania dla aktorów i osób zaangażowanych w przygotowanie przekazał także Jan Małysza. -Mnie zachwyciło zaangażowanie i wkład pracy, jaki włożyli Państwo w przygotowanie tego spektaklu. Zarówno gra aktorska, jak i dobór kolęd i pastorałek - wszystko ułożyło się w wyjątkowe misterium, którym przedłużyliście nam świętowanie Bożego Narodzenia. Na początku roku życzę każdemu z Państwa Bożego błogosławieństwa, zdrowia i samych chwil szczęścia - mówił członek Zarządu Powiatu.

jan_malysza.JPG

Na zakończenie, każdy z uczestników wydarzenia otrzymał słodki poczęstunek, by Nowy Rok był słodki.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 77

Tagi: jasełka   dps dla kombatantów   misterium bożonarodzeniowe   biłgoraj

Zobacz także

Droga ku Ojcu

Dodane: 2020-09-26 20:24 - Komentarze  (0)  czytane (218)

TAGI: bóg ojciec, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, diecezja zamojsko - lubaczowskaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.17

Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Biłgorajskiej (FOTO, AUDIO)

Kilkudziesięciu członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości spotkało się dziś w Biłgoraju. Okazją był opłatek, który zorganizowano...