Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jana Skroka reakcja na list grupy radnych i odpowiedź na list radnego Marcina Mury

Dodał: red Data: 2021-05-19 21:15:04 (czytane: 3545)

W sprawie listu otwartego radnych Rady Miasta Biłgoraj do Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i w odpowiedzi na list otwarty radnego Marcina Adama Mury, głos zabiera Jan Skrok, radny Rady Miasta Biłgoraj i przewodniczący Komisji Budżetu.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZ przykrością zauważam, że jestem kolejny raz zmuszony do reakcji na zachowania niektórych radnych Rady Miasta Biłgoraja. Pocieszające jest to, że z mojej refleksji wypłynęło coś dobrego!

Ze zdziwieniem i zakłopotaniem przeczytałem list do Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Byłem na Sesji Rady Miasta Biłgoraja 17 maja br. i taki list nie był poddany pod dyskusję, nie było w tej sprawie głosowania. A czytam, że to „Rada Miasta apeluje...” Należy sprostować - nie Rada Miasta, tylko niektórzy radni! Bo mnie nikt o podpisanie czegokolwiek nie prosił!  Może dlatego, że wiem, iż Rada Miasta rozstrzyga w sprawach należących do zakresu jej działania, a określonych w ustawie o samorządzie gminnym, w formie uchwał. Oczywiście, w zakresie działania rady nie leży „popędzanie” Marszałka Senatu – no chyba, że się w ostatnim czasie coś w tym zakresie zmieniło.

A jeśli podpisanym pod pismem radnym tak bardzo zależy na dobru Biłgoraja, to szkoda, że nie wystąpili z podobnym pismem do Pana Premiera, Pana Prezesa czy Pani Poseł z apelem czy też prośbą o pozytywne rozpatrywanie naszych wniosków o przyznanie dotacji na budowę boiska przy Szkole Podstawowej Nr 3, Sali Rehabilitacyjno - Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 czy ulicy Narutowicza?

jan_skrok.JPG

Pan Starosta informując mieszkańców o przyznanych dotacjach z Funduszu Dróg Samorządowych podziękował Panu Premierowi Jackowi Sasinowi i Pani poseł Beacie Strzałce za poparcie wniosków. Czyli poparcie było ważne, a może nawet i decydujące! A tak, bez właściwego poparcia, dzieci z osiedla Puszcza Solska będą nadal grały w piłkę na klepisku, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 lekcje wychowania fizycznego będą miały w starej sali gimnastycznej lub na korytarzu szkolnym, a mieszkańcy ul. Narutowicza jeszcze będą musieli poczekać na wyczekiwaną od lat inwestycję.

Panowie radni podnoszą w swoim piśmie, że te pieniądze są samorządom bardzo potrzebne. I słusznie. Tylko przypominam, że Krajowy Plan Odbudowy już jest w Brukseli, nikt, z wyjątkiem Solidarnej Polski, nie jest przeciw zabezpieczeniu środków na Fundusz Odbudowy. Większość w Senacie tylko chce, by o podziale środków nie decydowały przynależność polityczna czy znajomości, a jasne, przejrzyste  i znane wszystkim kryteria. By środki były dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych, jak to miało miejsce ze środkami z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Teraz rząd proponuje, by większość dotacji skierować na realizację programów rządowych, natomiast dla samorządów  przeznacza głównie pożyczki. Czy właśnie tego domagają się podpisani pod pismem radni Rady Miasta Biłgoraja? Mam ciągle nadzieję, że chyba nie!

I jeszcze kilka zdań w odpowiedzi na list Pana Marcina Adama Mury. Nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek. Jeśli czuje się Pan obrażony, to bardzo przepraszam! Także innych Panów, którzy czują się obrażeni - również przepraszam. Przedstawiłem moje, i nie tylko moje, postrzeganie rzeczywistości. Chciałem zwrócić uwagę, że obowiązkiem każdego radnego jest dbanie o dobro naszego Miasta. Wywołałem dwóch Panów, bo zależy mi, by szczególnie z Wami współpraca układała się jak najlepiej. Dlaczego? Może się Panowie domyślicie. Jeśli chodzi o moje zasługi czy porażki, to każdy z nas ma zarówno jedne i drugie. Na szczęście mogę chodzić po ulicach mojego Miasta z podniesioną głową, nie wstydząc się mojego życia. Spotykam wielu dobrych, życzliwych i przyjaznych mi ludzi. A jeśli chodzi o wybory, również prezydenckie, to jestem przekonany, że z racji mojego doświadczenia życiowego, bolesnych doświadczeń doznanych w czasach PRL, wieloletniej pracy samorządowej, dokonuję ich nieco bardziej świadomie, niż Pan.

Jeśli zechce Pan porozmawiać na ten temat z najstarszym wiekiem radnym, to jestem do Pana dyspozycji i z chęcią podzielę się z Panem moimi przemyśleniami.  A już cieszę się, że z jeszcze większym zapałem będzie Pan pracował dla naszego Miasta!

Reklama.

Tagi: jan skrok   rada miasta biłgoraj   list otwarty   biłgoraj

Zobacz także

Wykład profesora Mieczysława Ryby

Dodane: 2021-10-16 18:48 - Komentarze  (1)  czytane (578)

TAGI: uniwersytet powszechny, profesro mieczysław ryba, wykład, tomasz książekKomentarze (50)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

do żałosny Michał,, (2021-05-22 11:30:33)

Wyprowadź się do Kraśnika, który stał się pośmiewiskiem na całą Polskę z powodu LGBT. Ostatnio ci radni odwołali te uchwałę bo miasto utraciłoby kilkanaście mln. zł z funduszy norweskich. O to chodzi żeby takie durnoty były w Biłgoraju ?

(2021-05-21 13:35:57)

w szczególności psychiczne . . .

(2021-05-21 13:33:35)

p. radny Mura, litości. Czas rozpocząć modlitwę o zdrowie ....

Referendum to będzie to! (2021-05-21 11:41:21)

do Do Michał (2021-05-21 11:39:43)

to żadna sztuka bo nie znam miasta które przez ostatnie 10 lat się nie zmieniło

Zmiany idą zmiany (2021-05-21 10:52:24)

"...siąść na rowerek i pozwiedzać trochę miasto", (2021-05-21 10:31:38)

a ta jazda na rowerze to ma się odbywać bezpiecznie ale wbrew prawu - po chodniku, czy raczej - jezdnią z narażeniem zdrowia i życia pomiędzy wysepkami i przeciskając się z jadącymi samochodami.

Do Michała (2021-05-21 09:56:15)

Michał chyba masz Pisowsko-hejtowskie okulary na nosie, bo jak nie widzisz różnicy na przełomie 10 lat w Biłgoraju to coś jest z tobą nie teges. Proponuję siąść na rowerek i pozwiedzać trochę miasto.

(2021-05-21 09:00:34)

Coś Skrokowi nie wyszła ta odpowiedź. Pewnie żałuje że napisał takie bzdury.

(2021-05-21 08:33:08)

Przez takich jak ten antyszczepionkowiec ludzie umierają.

do poniżej (2021-05-21 08:25:36)

mądrzy ludzie nie piszę głupot, niestety twa narracja i spostrzeżenia nijak mają się do faktów, zaszczepieni też mogą się zarazić i się zarażają ( w Polsce już ponad 84 tys. po przyjęciu szczepionki),zaszczepieni mogą transmitować wirusa jak niezaszczepieni, nie mówiąc o tysiącach NOP-ów, preparat szczepionkowy w fazie testu za który nie bierze odpowiedzialności producent, każdy winien mieć prawo do decydowania o sobie, a generalnie jak jesteś przekonany o skuteczności i się zaszczepiłeś to czego się boisz...zdrowia wszystkim życzę

(2021-05-21 07:25:09)

Mądrzy ludzie cenią obiektywizm w mediach, nachalne zakłamywanie, zakłamana interpretacja propagandowa działa na nieroztropny ludek, który nie potrafi dostrzec rzetelnej prawdy. Niestety ciemnego luda mamy sporo, taki ludek łatwo ulega manipulacji, wierzy w teorie spiskowe, boi się szczepionki, przez to sam się zakaża, zaraża innych ( np. całą rodzinę), choruje, a nawet na covid umiera. Antyszczepionkowcy nie zasługują na leczenie. Ich awersja do szczepionek, to ich ryzyko , ale niestety też niebezpieczeństwo dla otoczenia.

(2021-05-20 22:40:39)

NA TYCH CO OGLĄDAJĄ TVPOLSKĄ I TYCH CO OGLĄDAJĄ TVNIEMIECKĄ

do logan Moim zdaniem ludzie powinni dzielić się na tych co głosowali na PIS i tych co nie głosowali na PIS (2021-05-20 22:35:06)

Kto głosował na PIS to korzysta z dobrodziejstw wprowadzonych przez Rząd PIS czyli pracuje krócej do emerytury (60 a nie 67 jak wprowadziło Po i PSL), bierze 500 plus na dzieci, seniorzy dostają 13 i 14 emeryturę i wiele innych. Zaś ci co nie głosowali na PIS tego nie dostają bo jak mówił minister finansów PO Jacek Rostowski " piniendzy nima i niebedzie".

Logan (2021-05-20 22:04:15)

Ludzie dzieła się na tych, którzy myślą, że PiS coś im bezinteresownie dało i tych którzy myślą.....

As (2021-05-20 20:58:58)

A może Pan Skrok, obecny przewodniczący komisji budżetu, tak krytykujący innych radnych, pochwali się swoimi sukcesami jako przedsiębiorca.

szkoda czasu i pieniędzy (2021-05-20 20:46:02)

na cóż, faktem jest, że przez to że "nasz" burmistrz zaangażował się politycznie po stronie totalnej opozycji - no i przez to niestety wielkie inwestycje omijają nasz Biłgoraj.

Biłgorajak (2021-05-20 20:35:05)

Odwołać nieudolnego burmistrza

Aaa (2021-05-20 19:22:28)

Zamiast razem działać dla naszego miasta to się kłócimy inne miasta korzystają !!! Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta pomyślnie panowie radni z prawa i lewa

Silk (2021-05-20 15:16:34)

Patrzcie jak boją się referendum. Dobry pomysł. Niektórych przyda się odspawać od stołków.

Wolne sądy i media (2021-05-20 15:04:51)

Ten co pisze o referndum to widać że wyborca PiSbolszewi.... sam potwierdza to że okradają tych obywateli co nie popierają dyktatury. A spłacać długi będą wszyscy. Ale już nie długo nastanie czas gdy wszyscy PISpsychopaci staną przed sądem niezależnym

(2021-05-20 14:31:44)

Fantasmagorie o referendum, hehe, leczcie się u psychiatry, skompromitowani na maksa. Ciekawe , który z nich czołowy tuz intelektu wymyślający kolejne głupoty , w konsekwencji coraz bardziej się pogrążają w obłudzie. Ludzi na mieście śmieją się z nich, po tych "lekturach" .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia