Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jan Skrok o dofinansowaniu budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 i kwestii lokalnych podatków

Dodał: red Data: 2021-08-10 20:55:47 (czytane: 3730)

Jan Skrok, radny Rady Miasta Biłgoraja i przewodniczący Komisji Budżetu, w przesłanym do naszej redakcji liście odniósł się do informacji o otrzymaniu przez miasto dotacji na budowę centrum rehabilitacyjno - sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 i możliwościach inwestycyjnych budżetu miasta.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

22 lipca Portal bilgoraj.com.pl podał informację, że Biłgoraj dostał 3,2 mln zł na budowę centrum rehabilitacyjno - sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1. Pan Łukasz Pracoń, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Biłgoraja dodał: „Biłgoraj otrzyma wsparcie na wyczekiwaną i potrzebną inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1. Jestem przekonany, tak jak i reszta radnych oraz mieszkańców Biłgoraja, że realizacja tego zadania jest konieczna i potrzebna”.

Radością z czytelnikami podzieliła się także Pani poseł Beata Strzałka. „To bardzo dobra informacja dla całej społeczności mojego rodzinnego miasta. To szczególnie dobra informacja dla dzieci i młodzieży, nie tylko uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, ale i tych wszystkich, z myślą o których ten obiekt będzie realizowany”.

Na pewno należą się podziękowania wszystkim, którzy wierzyli, że warto wniosek należycie przygotować, złożyć, by decydenci ten wniosek dobrze ocenili. A więc Panu Burmistrzowi, Pracownikom Urzędu Miasta, Pani Poseł, innym członkom PiS. Ale oceniając wcześniejsze porażki pamiętajmy, co powiedział członek klubu radnych PiS, Mirosław Lipiński na ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja: Burmistrz występuje w TVN24, a potem wyciąga rękę po pieniądze!!! A więc poprzednie wnioski nie były źle przygotowane, ale ich odrzucenie to kara za udział w programie telewizyjnym! Bardzo dobry udział. Znajomi dzwonili, prosili o przekazanie gratulacji. A rząd za to ukarał mieszkańców Narutowicza, Piłsudskiego… Nas, mieszkańców, a więc i Panią poseł. Czy w tej sytuacji radny Pracoń i inni, którzy źle mówili o pracownikach Urzędu Miasta i Burmistrzu nie powinni Ich przeprosić? Ja nie wierzyłem w skuteczność Pani poseł, członków PiS i za to przepraszam.

jan_skrok.JPG

Wracając do dotacji: już ponad dwa tygodnie myślę, czy to bardzo dobra wiadomość? Były Igrzyska, dużo czasu spędzałem przed telewizorem, ale ta myśl powraca. Może jestem malkontentem, pesymistą, ale znam budżet miasta. Pani poseł może nie znać naszego budżetu, ale radny Pracoń powinien. Jesienią ubiegłego roku ta hala była wyceniona na 9,8 mln zł. Wiemy, że jest wysoka inflacja, że ceny niektórych materiałów budowlanych wzrosły nawet o 30%. I nie jest to wina Tuska. Na dziś można szacować, że centrum będzie kosztować około 12 mln zł. 3,2 mln dotacji, w budżecie miasta trzeba znaleźć około 9 mln. Oszczędności w wydatkach bieżących? Przy tak oszczędnym planowaniu - mało realne. Dochody bieżące? Nie wiemy, jakie w przyszłym roku będą. Główna pozycja, to dochody z PIT. Rząd szykuje zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych, a te się odbiją na dochodach gmin. Nadwyżka budżetowa, czyli różnica między dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi, to ledwie około 700 tys. zł. Tyle mamy na poprawę jakości życia mieszkańców. Tyle mamy na inwestycje. Można wziąć kredyt, mamy zdolność kredytową. Ale trzeba mieć pieniądze na spłatę kredytu.

Jedyna szansa na zwiększenie dochodów bieżących i zwiększenie nadwyżki, to podniesienie podatków lokalnych, w szczególności podatku od nieruchomości. Radni PiS dotąd byli przeciw. Teraz może zauważą, że budowa centrum, to wysiłek wszystkich mieszkańców i to oni mają tą inwestycję sfinansować. Trzeba też pamiętać, że budowa centrum to rezygnacja z innych inwestycji na kilka najbliższych lat, do czasu, gdy spłacimy kredyt. Czy nas na to stać? Czy mieszkańcy ul. Narutowicza, Piłsudskiego, Gałczyńskiego, Andersena zrozumieją, że teraz centrum, a te ulice będziemy budować za kilka lat? Wątpię. A więc jeszcze raz: czy to dobra wiadomość? Moim zdaniem – nie. Nie stać nas. Podatki trzeba podwyższyć, już kilka lat mówimy, że bez tego nie poradzimy sobie.
Gdyby w ubiegłym roku radni PiS dali się przekonać, w tym mielibyśmy na nowe inwestycje 2,1 mln zł! Niestety, mamy 1,4 mln (700 tys. nadwyżki i 700 tys. z tytułu wygranego procesu sądowego). Teraz może będzie łatwiej. Skoro na szczycie PiS podwyższają sobie wynagrodzenia o 40 do 70%, to podniesienie podatku o 10 czy 20% nie będzie bolało!

I jeszcze odniesienie do uroczystości wybuchu Powstania Warszawskiego. Poszedłem, bo chciałem uczcić Bohaterów, którzy podjęli nierówną walkę o Polskę. A panowie Stanisław Schodziński
i Tomasz Książek zapomnieli o tych, którzy walczyli, przelali krew, zginęli. Przyszli, by wygłosić swoje chore, oderwane od ziemi poglądy. Tego bełkotu prawie nikt nie czyta, nie słucha. I trzeba mieć trochę taktu, wyczucia.

Jan Skrok
Radny Rady Miasta Biłgoraja
Przewodniczący Komisji Budżetu

Tagi: jan skrok   sala sportowa przy jedynce   biłgoraj   inwestycje

Zobacz także

Władze województwa planują wykonanie mikroprogów na ulicy Poniatowskiego

Dodane: 2022-01-18 13:53 - Komentarze  (25)  czytane (786)

TAGI: biłgoraj, progi zwalniające, unica józefa poniatowskiego, marcin adam muraKomentarze (47)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.249.22

DO tych dwóch komentujących Kazika (2021-08-15 23:09:25)

Krytyka zbędna!!! PRAWDY NIE ZAKŁAMIESZ!!! Nawet nie masz odwagi się podpisać!!!

(2021-08-15 08:56:17)

Kaziku, Kaziku - wpis godny pożałowania! Budowa zdań, interpunkcja - słabo. Pan przewodniczący właśnie dba o miasto, bo skąd brać na dołożenie potężnej kwoty, by zrealizować potrzebną inwestycję. Centrala dzieli nasze podatki, więc może posłanka zadba o dodatkowe wsparcie. Dla innych parlamentarzystów to błahostka.

(2021-08-13 22:11:02)

Nie chciałbym pouczać Kazika i innych "biłgorajan" ale chyba jednak nie rozumiecie na jakie działania prawo (ustawy) pozwala samorządom i skąd samorząd może czerpać środki finansowe na swoje zadania. Proszę - douczcie się trochę a potem rzucajcie inwektywami. Nieznana jest wam konstrukcja budżetu samorządu gminnego. Szermowana tu mocno "młodość" nie zawsze idzie w parze z innymi przymiotami ...

(2021-08-13 22:01:57)

Kazik (2021-08-13 18:58:56)

Czy widzicie jakąś logikę w tym "argumentowaniu" Skroka? Niestety to tylko zwykły "bełkot" i do tego jeszcze staje na rzęsach w swych wypocinach aby dowalić PiS-owi i obronić swego Szefa. Rzeczywiście "zdolny" ten Przew. Komisji Komisji Budżetu, że HO HO! Dowalić mieszkańcom, podnieść podatki to jego jedyna propozycja na zdobycie pieniędzy? Każdy by tak potrafił, A tak na koniec to wydaje mi się, że najwyzszy czas odejść i zwolnić miejsce dla młodych z wizją.

kronikarz (2021-08-13 06:17:33)

Brawo Janek. Przewodnictwo najważniejszej komisji RM zobowiązuje do refleksji i myślenia o mieście, a nie zachwytu z punktowego, minimalnego zastrzyku finansowego i opiewanie go. Przykro, że radni wyjątkowo nonszalancko dotykają tematu i lansują na wysokość przynajmniej Rysów. Natomiast jeżeli posłanka nazywa to dobrą wiadomością, to co powiedzą posłowie, którzy cieszą się z kwot np.10-krotnie wyższych - pytam? Parlamentarzyści z pierwszych rzędów zaczynają rozmowy od kilkudziesięciu milionów i wyżej - to jest posłowanie. Do rocznicy PW - wystąpień kontrowersyjnych (piosenka radziecka - wiemy o kogo chodzi) nie da się komentować!

pytam. (2021-08-12 20:27:00)

Ta pisowska redakcja nic nie napisała co wczoraj w sejmie się działo. Jak można było tak ważne wydarzenie nie zauważyć ?

czy przejrzal na oczy ? (2021-08-12 20:09:35)

Nareszcie ,,KOPIUJ-WKLEJ,, zaczyna mi się podobać. Cenne spostrzeżenia i wycinki. Niestety taka jest rzeczywistość. TAK TRZYMAJ.

(2021-08-12 19:23:50)

Na początek małe podsumowanie „analiz” ze strony szwagrów PiS i kurczącej się grupy fanatyków, którzy będą powtarzać mantry o „wielkiej strategii” nad polityczną trumną PiS. Wczoraj mieliśmy charakterystyczną „dynamikę zdarzeń”, charakterystyczną dla lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to jeden poseł zatrzaśnięty w toalecie potrafił obalić rząd. Od samego początku do samego końca Suski i reszta posłańców Kaczyńskiego biegali z kopertami po sejmie i obiecywali gratyfikacje dla tych, którzy zagłosują razem z PiS. Gdy uciułano większość, marszałek Witek zarządziła głosowania i wtedy posłowie Kukiza się pomylili, głosując za wnioskiem Kosiniaka-Kamysza o odroczenie obrad. Genialne – zakrzyknęli analitycy! Teraz Kaczyński dostał miesiąc na uporządkowania spraw. Jak wiadomo Kaczyński nie skorzystał z tej „analizy” i znów posłał Suskiego, aby ten pozbierał podpisy pod reasumpcją. W końcu przegłosowano kompletnie jałową i martwą prawnie ustawę, a wtedy usłyszeliśmy… Genialne – Prezes miał wszystko poukładane i „zaorał” opozycję!

Tyle głupot, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a prawdziwy obraz politycznej rzeczywistości jest do bólu banalny. PiS stracił większość sejmową, nie traci, ale stracił i dopiero gdy do tego doszło zaczęło się jedno wielkie polowanie na posłów, którym trzeba oferować niebotyczne stawki polityczne albo w spółkach państwowych, żeby zechcieli wesprzeć „obóz patriotyczny”. Jedyne działania, które PiS podjął według planu, to umowa podpisana z trzema posłami Kukiza i wyciągnięcie posłów „Porozumienia” przez Bielana. Obie te akcje były desperacją, wiele huku o parę transferów, tak niestabilnych, że w każdej chwili mogą wylądować w klubach opozycji. W efekcie desperackich i chaotycznych ruchów PiS uciułał wczoraj 229 głosów, a przy maksymalnym wykorzystaniu zasobów ma 231, w tym trzech posłów od Kukiza, paru niezrzeszonych i kilku w ostatniej chwili przekupionych. Przy takich proporcjach tylko polityczny szaleniec będzie bredził o „genialnej strategii” i stabilnej większości sejmowej. Kaczyński zrobił dokładnie to, o czym pisałem wczoraj, pokleił i powiązał drutem „koalicję” na jeden pakiet głosowań i za każdym razem będzie musiał robić to samo jeszcze większym kosztem.
Reklama

Wizje o „rządzie technicznym”, który musiałby się rozciągać od „Konfederacji” do „Lewicy” snują tylko polityczni bajkopisarze, ale wymiana Witek na opozycyjnego marszałka jest całkowicie realna. Do wykonania tego zabiegu wystarczy wyjąć zaledwie 2 posłów z egzotycznej „koalicji”, którą zbudował nie Kaczyński, tylko Suski. Po wczorajszych głosowaniach „wolne media” i koledzy z branży wylali tony gnoju na Kukiza. Jak długo Kukiz wytrzyma, zwłaszcza, że akurat on od PiS nie dostał nic? Wystarczy sobie przypomnieć, co Kukiz robił i gdzie był przez ostatnie lata. Zbieranina sejmowa stworzona przez PiS nie ma prawa przetrwać, a już na pewno nie da się w tych warunkach prowadzić jakichkolwiek dużych projektów politycznych. Gdyby opozycji udało się wymienić marszałka, to PiS praktycznie traci władzę i może się jedynie bawić w malowany „rząd”, który gnębi Polaków „pandemicznymi” rozporządzeniami. Na to wszystko trzeba jeszcze nałożyć konflikty wewnętrzne w „Zjednoczonej prawicy”, no chyba, że Morawiecki z Ziobrą nagle zaczęli się bardzo kochać i szanować, ale zapomnieli o tym powiedzieć na wspólnej konferencji.

PiS i Kaczyński w treści i formie z 2015 roku są skończeni, naturalnie nie ma to nic wspólnego ze słynnym „koniec PiS”, co powtarza się każdego dnia w TVN i GW, ale zaklinanie rzeczywistości „genialną strategią” jest równie żałosne. PiS się nie skończy jako partia, natomiast jako partia realnie rządząca już jest skończony. Koniec Kaczyńskiego, który swoim autorytetem trzymał za twarz całą partię i koalicjantów, jest równie oczywisty, taki polityk nie istnieje i nigdy już istniał nie będzie, czas zrobił swoje. O tym, że „Zjednoczona Prawica” praktycznie przestała istnieć zdecydowały dwa czynniki. Po pierwsze wewnętrzna wojna wewnętrzna i nie o idee, ale o stołki dla szwagrów. Po drugie poniewieranie własnego elektoratu „pandemią”. PiS nie tylko stracił większość sejmową, PiS stracił najmniej 15% wyborców i to wszystko razem wzięte zawdzięcza wyłącznie „genialnej strategii”. Przy odrobinie mądrzejszej opozycji Kaczyńskiemu zostałoby jedynie opowiadanie o zmowie sił antypolskich w „Gazecie Polskiej”. Przy takiej opozycji jaka jest, będziemy patrzeć jak to wszystko z obu stron gnije i się ze sobą miesza.matkakurka

(2021-08-12 13:48:04)

To bagno niszczące demokrację ŻLE SKOŃCZY !

do biłgorajanin (2021-08-12 11:35:17)

Czy widziałeś reasumpcję głosowania w TVpis ? czy w TVN24 ?.Która stacja podaje rzetelnie ? Myślisz, że posłanka dobrze się czuje ? Bronisz rzeczy nie do obrony. Koniec pisu bliski.

(2021-08-12 10:13:17)

Szejm Beata szejm

biłgorajanin (2021-08-12 10:01:29)

a jak ma wyglądać, normalnie oddała głos zgodnie ze swoim przekonaniem; patrząc na to co się dzieje, huśtanie emocjami ludzi, którzy nie potrafią zachować się w sposób zrównoważony, bo protestować też trzeba jednak umieć, a tak tylko instynkty zwierzęce wychodzą

tak (2021-08-12 09:47:22)

pani.. ze słomą w butach

wstyd (2021-08-12 09:06:29)

No i jak pani Beato po głosowaniu wygląda twarz w lustrze ???

do Lolek (2021-08-12 09:04:33)

Pokazując ,,numery,, rządzących TVN nie jest antypolski. Po prostu patrzy rządzącym na ręce. Czy TVpis pokazał i wykrył jakąś aferę ?

do Lolek (2021-08-12 09:02:36)

Widziałeś wczoraj głosowanie w sejmie - REASUMPCJA ? bez powodów i prawa po przegranym głosowaniu. Gdyby nie transmisja TVN 24 nikt (oprócz obecnych na sali sejmowej) tego by nie zobaczył. Przejrzałeś na oczy ?. Tak rządzą pisowcy. Niedługo Białoruś będzie się od was uczyć

Lolek (2021-08-12 00:29:47)

Obiektywnie, ani TVN, ani TVP1 nie są obiektywne. Różnica jest taka , że TVN jest antypolska. To naprawdę widać i słychać, potrzeba jedynie odrobinę chęci i wyzbycia się zacietrzewienia antyPIS-owskiego.

Obiektywnie (2021-08-11 23:58:57)

Prawo do wyboru mediów to prawo demokracji, to prawo wolnego człowieka. TVN który jawnie krytykuje rządzących i to wszystkich opcji, można lubić albo bać się. PiS boi się i to aż tak, że postanowił użyć wszelkich trików (z reasumpcją głosowania włącznie) aby zlikwidować stację. I dobrze, że tak zrobili bo to jedynie przyśpieszy ich KONIEC!!! I żaden piosenkarz im nie pomoże, chociaż nie wiadomo co mu obiecali.

Lolek (2021-08-11 23:23:34)

Do moich "krytykantów"
Nic merytorycznego nie napisaliście. Tylko inwektywy - ćwierćinteligent, ograniczony, lecz się.
Cóż, nie macie argumentów, nie potraficie merytorycznie odpowiedzieć, a zapewne i Wasz poziom intelektualny niezbyt wybujały. Nie dziwię się temu. Fanem TVN-u nie może być człowiek inteligentny i myślący.

Senior (2021-08-11 21:10:37)

Smutne i przykre dla Biłgoraja że taki Skrok jest radnym i takie rzeczy wypisuje. Młodzi mieszkańcy Biłgoraja weźcie w swoje ręce władze w tym mieście. Nie pozwalajcie na takie coś.

do Lolek (2021-08-11 18:13:39)

Ale jesteś ograniczony. Nie dziwię się, że jesteś za pisem i przeciwko wolnym mediom. Lecz się.

(2021-08-11 17:22:23)

Młodzi może nie wiedzą, że w ostatniej dekadzie XX wieku, PC ( Kaczyńcyi i tamto ich ugrupowanie ) w wyniku podziału po PRL dostali częśc mediów. I jako pierwsi sprzedali je obcym , za granicę. Warto o tym wiedzieć, w ogóle o historii opcji Porozumienie Centrum.

(2021-08-11 16:35:49)

Ty bilgorajanin a skąd ty jesteś?

biłgorajanin (2021-08-11 16:19:24)

do komentarza "moim zdaniem", świetny pomysł z tymi dietami, w skali miasta byłaby to kropelka, ale w tych trudnych czasach symbole i dobre przykłady są niezbędne, a nie jak Pan Skrok podnieść podatki o 20% skoro posłom podniesiono 60%, pisałem o braku logiki w argumentacji jaką posługuje się Pan Skrok. Pan Skrok chce rządzić czy decydować przy użyciu pieniędzy z zewnątrz i ok, ale co jak ich nie ma. Wykaż się mały człowieku kreatywnością, ale nie taką, że ludzi chcesz obciążać ciężkimi daninami i zrzucać winę na innych, bardzo słabe, bardzo słabe, zresztą nie spodziewam się po takich ludziach więcej, poza zamętem i krytyką nic nie wnoszą

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

Ponad 2 mln zł dla Biłgoraja na OZE

Miasto Biłgoraj otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego...

Ranking Perspektyw dla szkół średnich. Oto jak wypadły nasze placówki

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował coroczny ranking szkół...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Ogłoszenia