Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt hipoteczny?

Dodał: red Data: 2019-03-24 19:35:25 (czytane: 1924)

Żeby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba spełnić trzy podstawowe warunki. Pierwszym, jest konieczność posiadania wkładu własnego, który musi wynieść nie mniej niż 10% wartości kupowanego mieszkania. Kolejnym jest posiadanie zdolności kredytowej, która zależy m. in. od poziomu dochodów i wydatków. Trzecim warunkiem jest dostarczenie wymaganych przez bank dokumentów.Reklama.

Trzeba posiadać min. 10% wkładu własnego
Obecnie banki mogą udzielić kredytu hipotecznego maksymalnie na 90% wartości nieruchomości. Oznacza to, że trzeba posiadać przynajmniej 10% wkładu własnego. Najlepiej jednak, aby ten wkład był jak najwyższy. Jeśli przekroczy 20%, to zwykle uzyskamy niższe oprocentowanie. Poza tym im większą część ceny mieszkania pokrywamy z własnych środków, tym mniej musimy pożyczyć, a więc tym mniejsze będą naliczane odsetki czy prowizja.

Trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową
Bank udzieli nam kredytu również pod warunkiem, że posiadamy tzw. zdolność kredytową. Ta zależy głównie od poziomu naszych dochodów i wydatków. Bank musi sprawdzić czy kwota dochodu, jaka pozostanie po opłaceniu wszystkich koszów życia, wystarczy na zapłatę raty. Jeśli bank odmówi nam przyznania takiej kwoty jakiej potrzebujemy, to warto sprawdzić w innych bankach. Podejście do obliczania dostępnej kwoty kredytu jest bardzo różne w poszczególnych bankach. Jeśli to nie pomoże, to warto rozważyć rezygnację z posiadanych już kredytów np. debetu w rachunku czy karty kredytowej. Czasami może też pomóc wydłużenie wnioskowanego okresu spłaty.

kredyt.jpg

Kolejny sposób na zwiększenie szans na uzyskanie kredytu, to zbudowanie sobie pozytywnej historii kredytowej. Wymaga to jednak podjęcia działań przynajmniej kilka miesięcy przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. Jeśli jeszcze nigdy nie posiadaliśmy kredytu, to powinniśmy rozważyć zaciągnięcie jakiegoś np. kupić coś na raty. Jeśli to zrobimy i spłacimy dług w terminie, to taka informacja znajdzie się w bazie BIK i poprawi naszą wiarygodność. Dla banków istotna jest nie tylko wysokość dochodu wnioskodawcy, ale również ryzyko. Jeśli ktoś już w przeszłości pokazał, że odpowiedzialnie podchodzi do spłaty zobowiązań, to banki chętniej udzielą mu kredytu hipotecznego.

Trzeba dostarczyć wymagane przez bank dokumenty
Do wniosku o kredyt hipoteczny trzeba dołączyć sporo różnego rodzaju dokumentów. Po pierwsze potrzebne są dwa dokumenty, które potwierdzą tożsamość czyli np. dowód osobisty i prawo jazdy. Kolejne dokumenty powinny potwierdzić wysokość dochodów. Ich lista jest uzależniona od tego jaką mamy formę pracy. W przypadku umowy o pracę zwykle jest to zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z konta lub PIT. Trzecia grupa dokumentów dotyczy nieruchomości, którą chcemy kupić czy zbudować przy pomocy kredytu np. umowa przedwstępna, odpis z księgi wieczystej czy wypis i wyrys z ewidencji gruntów.

Artykuł powstał dzięki wsparciu eksperta finansowego Expander.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: kredyt   jredyt hipoteczny   biłgoraj   wkład własny

Zobacz także

4 powody, które sprawią, że wybór ogrodzenia będzie łatwiejszy!

Dodane: 2020-02-19 13:05 - Komentarze  (0)  czytane (674)

TAGI: ogrodzenie, wybór ogrodzenia, płot, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.215.231

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

BIURO RACHUNKOWE Marek Zwolak - rozliczenie podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość, doradztwo.

ul. Komorowskiego 3/102, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Uwaga Wnioskodawcy! Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje,...

Z wizytą w mieście partnerskim

od 14 do 20 lutego br., delegacja władz Biłgoraja gościła w mieście...

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19....

Panowie Paniom, czyli Dzień Kobiet na ludowo w Starym Bidaczowie (FOTO)

Już po raz czwarty w Bidaczowie Starym, w Gminie Biłgoraj odbył...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia