Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jakie normy i wymagania muszą spełniać systemy oświetlenia i systemy klimatyzacji w autobusie miejskim?

Dodał: red Data: 2018-04-30 09:24:08 (czytane: 1404)

Co roku w dużych miastach Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadza kontrole poprawności działania klimatyzacji. W samej Warszawie nałożono w ostatnim okresie ponad 50 kar. Weryfikacji podlegają również systemy oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. Jakie oświetlenie do komunikacji miejskiej kupić, by spełniało swoje zadanie?

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJakie wymogi muszą spełniać systemy chłodzenia i klimatyzacji w autobusach miejskich?

Systemy oświetlenia wewnętrznego w autobusie - jakie normy powinny spełniać?
Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 31 grudni 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów i zakresu ich niezbędnego wyposażenia nakazuje by:
     - 20. Światło przeznaczone do oświetlania stopni drzwi, o których mowa w § 18 ust. 3 pkt 2, powinno odpowiadać następującym warunkom:
1)liczba: co najmniej jedno;
2)barwa: biała;
3)rozmieszczenie: nad górną krawędzią drzwi lub przy stopniach;
4)połączenia elektryczne: włączenie światła powinno nastąpić po otwarciu drzwi lub równocześnie z ich otwarciem, a wyłączenie powinno nastąpić równocześnie z zamknięciem drzwi; działanie tego oświetlenia może być uzależnione od włączenia świateł pozycyjnych pojazdu.

Poza tym obowiązkowym oświetleniem w przypadku przewozu pasażerów oświetlenie do komunikacji miejskiej musi być bardziej rozbudowane, a konkretnie oświetlać całe wnętrze pojazdu by kierowca widział, co się dzieje w pojeździe. Ma to bezpośredni wpływ na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przewożonym ludziom. Dodatkowo sprawne systemy oświetlenia podnoszą jakość podróżowania, ponieważ umożliwiają pasażerom np. czytanie gazety. By mieć pewność, że zastosowane rozwiązanie jest dobrej jakości i można na nim polegać, należy wybrać firmę, która dopasowuje komponenty do konkretnych potrzeb pojazdu.

Systemy oświetlenia zewnętrznego do autobusu miejskiego
Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce autobus musi posiadać światła:
- pozycyjne/ postojowe (w tym obrysowe przednie, boczne i tylne i podświetlenie tablicy rejestracyjnej),
- mijania,
- drogowe,
- hamowania „stop”,
- cofania,
- kierunkowskazy,
- awaryjne,
- przeciwmgłowe tylne.

Systemy oświetlenia zewnętrzne narażone są działanie różnych czynników, a zatem należy wybierać te wykonane z wysokiej jakości trwałych materiałów. Najlepiej kupować je w firmie, która potrafi je dobrać indywidualnie do warunków, w których będą używane. Ważne jest także, by spełniały normy aktualnie obowiązującego prawa drogowego w Polsce. Zewnętrzne oświetlenie do komunikacji miejskiej jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na poziom bezpieczeństwa pasażerów autobusu.

transport.jpg

Systemy klimatyzacji - jak sobie radzić z latem w mieście?
Lato i wysokie temperatury często kojarzone są dusznymi i przegrzanymi autobusami komunikacji miejskiej. Jak to wygląda w stolicy? Jak informuje Gazeta Prawna:

„Zgodnie z zapisami zawartymi w umowach urządzenia klimatyzujące muszą być sprawne i wykorzystywane w sposób minimalizujący wpływ wysokie temperatury powietrza na komfort podróżowania”.

Dziennik podaje też normy: 18 - 25 stopni Celsjusza to temperatura, w której pasażer czuje się komfortowo w czasie gorących dni. By jakość świadczonych usług była na dobrym poziomie warto zainwestować w systemy klimatyzacji od dobrego producenta.

Systemy chłodzenia w miejskim autobusie
O ich niezbędności wie każdy producent autobusów. By móc oferować produkt wysokiej jakości należy wybierać systemy chłodzenia konstruowane zgodnie z najnowszą dostępną technologią. Przy produkcji chłodnic jest to bardzo ważny aspekt w przypadku lutowania twardego, czyli najbardziej krytycznego etapu. Firma AKG opracowała prawnie zastrzeżone procesy dla tego procesu: „Każdy z modeli chłodnicy, każda jej wersja i/lub każda wielkość partii może być lutowana na twardo z zastosowaniem jednej z trzech technologii:
- lutowania twardego w kąpieli topnikowej,
- lutowania twardego w kontrolowanej atmosferze i/lub
- lutowania twardego próżniowego”.

Ten światowy producent chłodnic i wymienników ciepła proponuje najwyższej jakości komponenty do zastosowań przemysłowych.

Gdzie znaleźć dobrego producenta systemów oświetlenia, klimatyzacji i chłodzenia?
Najważniejsze dla każdego producenta czy konstruktora jest zastosowanie komponentów, które wpływają na jakość produktu. By jego działanie zadowalało klienta, należy kupować takie rozwiązania jak: systemy chłodzenia, systemy oświetlenia, systemy klimatyzacji tylko w zakładach o dobrej opinii, wyspecjalizowanych w produkcji tego typu części i systemów. Ważne jest, by współpraca obejmowała etap od koncepcji po design i projekt technologiczny, aż po budowę prototypu, badania i na koniec seryjne dostawy.

Dobrym przykładem jest Spółka OE Industry, która dostarcza komponenty dla przemysłu i motoryzacji zarówno jako części stosowane na pierwszy montaż, jak i części zamienne. Ich propozycje można zobaczyć na stronie: http://oeindustry.com/pl Spółka oferuje także podpisanie umowy o poufności, która gwarantuje, że nie zaoferuje tego samego elementu innej firmie.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: transport miejski   autobusy miejskie   oświetlenie w autobusie miejskim   motoryzacja

Zobacz także

121 km/h w terenie zabudowanym

Dodane: 2019-02-05 11:01 - Komentarze  (1)  czytane (539)

TAGI: przekroczenie prędkości, gmina frampol, policja biłgoraj, pirat drogowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.60.248

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia