Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jakie będą roszady we władzach Powiatu?

Dodał: red Data: 2016-12-01 20:36:24 (czytane: 3384)

Po tym jak Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił, że Marian Tokarski złożył rezygnację z funkcji Starosty Biłgorajskiego z dniem 10 stycznia 2017 roku, nie cichną komentarze związane z tym kto będzie jego następcą oraz jak wyglądać będzie koalicja w Radzie Powiatu, która wybierze nowy Zarząd Powiatu i Prezydium Rady.Z naszych informacji wynika, że nie dojdzie do zmiany w koalicji rządzącej w Radzie Powiatu. Nadal tworzyć ją będą radni Polskiego Stronnictwa Ludowego i Biłgorajszczyzny -Nie jest realne by koalicja zmieniła się i by weszli do niej radni Klubu Radnych PiS. Zmiany, które staną się faktem 10 stycznia przyszłego roku, są tylko zmianą na kluczowych stanowiskach we władzach Powiatu, a nie zmianami koalicji - informuje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl jedne z wpływowych członków koalicji PSL - Biłgorajszczyzn.

zarzad_powiatu_bilgorajskiego.JPG


Z naszych informacji wynika także, że w samym Zarządzie Powiatu nie należy się spodziewać wielkich zmian, Mariana Tokarskiego na stanowisku Starosty ma zastąpić obecny Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Paterak, poza zmianą Przewodniczącego Zarządu, żadnych innych zmian miałoby w nim nie być. Funkcję Wicestarosty nadal pełniłby więc Jarosław Piskorski, a etatowym Członkiem Zarządu byłby Jarosław Lipiec, skład Zarządu uzupełnialiby Jerzy Krasoń i Alfred Sobótka. -Oczywiście desygnacja członków Zarządu pod głosowania Rady należy do Starosty, jednak wierzymy, że przychyli się do rekomendacji koalicjanta i zgłosi do Zarządu naszych kandydatów, my jako Biłgorajszczyzna nie planujemy do Zarządu innych osób poza Lipcem i Krasoniem - mówi nam jedne z polityków Biłgorajszczyzny.

Reklama.

W miejsce Kazimierza Pateraka na Przewodniczącego Rady Powiatu zgłoszony miałby być radny Piotr Majcher lub radny Stanisław Lewandowski. -Co do szczegółowych kwestii desygnacji poszczególnych radnych daliśmy sobie trochę czasu. Myślę, że wiążące rozmowy mogą zostać podjęte na przełomie 2016 i 2017 roku - zaznacza jeden z radnych PSL-u.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: starostwo powiatowe   starosta biłgorajski   rada powiatu   zmiany w zarządzie powiatu biłgorajskiego

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.24.100

Silk (2016-12-03 13:03:29)

A może by tak Furlepa na starostę? A dlaczego nie?
Skoro Donald Trump może być prezydentem USA... :(I)

(2016-12-02 14:51:02)

a wczoraj na targu baby gadały że starostą a 100% zostanie "dziugo"

JA (2016-12-02 14:38:17)

NA LITOŚĆ TYLKO NIE PETERAK A LEWANDOWSKI JESZCZE LEPSZY.
PRACUJTA BEZ STAROSTY. WYWALTA LEWAKÓW
RÓŻAŃSKI NA STAROSTE,

CzAd, do qwe (2016-12-02 12:44:16)

Wynik sie zgadza, wiem jednak Co zapowiadali sami zainteresowani po formalnym spotkaniu z panem Hetmanem. Otoz zapowiedzieli, ze jednak zostawia pana Tokarskiego na stanowisku na kolejny rok. Byc moze masz kol racje, wszyscy wiemy Co warte sa P(Z)SLowskie zapewnienia I obietnice I slowo honoru.

(2016-12-02 11:02:16)

Nie ma co porównywać do siebie dwójki posłów PiS. Jedno z nim działa pozytywnie, tj. posłanka Borowiec, która postarała się o konkretne środki na rzecz naszego powiatu.Nie obchodzi mnie kto jest z jakiej opcji, doceniam efekty. Pani Tokarska również na plus.

qwe (2016-12-02 10:13:24)

Do CzAd kol mijasz się z prawdą sprawdź wynik głosowania 12 do 10 a więc 4 radnych z Psl lub 5 głosowało za odwołaniem starosty a na pewno jego inicjatorzy

Jan (2016-12-02 08:53:47)

ZSL-PSL zachłanne, skorumpowane bydło !!!!

no.... (2016-12-02 07:35:46)

A może zgadujmy kto będzie szefem ośrodka szkolenia kierowców na autodromie

CzAd (2016-12-02 02:23:24)

Wszyscy pamiętamy te pełne dramaturgii dni, tę przejmującą, mrożącą krew w żyłach, pełną napięcia i zwrotów akcji sekwencję wydarzeń.
Oto koledzy ze Stronnictwa, panowie Lewandowski i Majcher inicjuja akcje odwolania starosty. Podpisują i składają stosowny wniosek, złowroga lawina zeszła, by ruszyć z posad pana Tokarskiego - skamielinę. Jesteśmy świadkami mniej lub bardziej wysublimowanych "wynurzeń" panów z P(Z)SLu. Nagle dowiedzieliśmy się, że pan Tokarski został powołany m.in. głosami swoich partyjnych kolegów, na rok, by doczłapać jako starosta do emerytury, a po roku ustąpi miejsca. Od chłopców z P(Z)SLu dowiedzieliśmy sie też ile te obietnice/ustalenia były warte. Okazało się, ze dużo mniej niż funt. Nie, nie szterling, w tym wypadku chodziło jedynie o przysłowiowy funt kłaków.
Festiwal wzajemnych pretensji trwał w najlepsze, bylo to widowisko bardzo zenujące, demaskujące prawdziwe intencje i pobudki rządzących, jednak nie odbiegające od standardów prezentowanych przez P(Z)SL
A teraz, mediator, strażak, ktory postanowił ugasić pożar w chłopskiej, P(Z)SLowskiej chałupie. Był nim szef lubelskich struktur Stronnictwa, pan Hetman. Co i komu obiecał możemy się jedynie domyślać. Był na tle skuteczny wobec swoich partyjnych kolegów, że wspomniani juz panowie wnioskodawcy głosowali przeciwko swojemu wnioskowi. Sic!!! Swajczyła się jedynie strzecha, nikt w pożarze nie ucierpiał, podpalacze za chwilę, bo już 10 dnia stycznia zostaną nagrodzeni stanowiskami.
Ponoć dla dobra powiatu, lol Czyli nic nowego, niejednokrotnie słyszeliśmy o strażakach-podpalaczach z ludowej OSP, którzy wypinali pierś do przypinanego medalu.

Kazik (2016-12-01 22:16:47)

A ja pytam gdzie jest PiS? Za co kasę bierze Borowiec i Olszówka ?

ale ściema (2016-12-01 21:49:03)

lepszej nie słyszałem !!! w starostwie idzie handel stanowiskami lepszy ja na targu w czwartek

PIS (2016-12-01 21:27:43)

Albo emerytura albo zasiadanie w radzie.

ala (2016-12-01 21:04:52)

a

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej...

Rowerowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę (FOTO)

Zakończyła się VIII Biłgorajska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną...

Wicepremier Jacek Sasin gościł dziś w Biłgoraju. Były rozmowy o szpitalu i drogach (FOTO)

Ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem i etatowym członkiem...

Ruszają kolejne remonty dróg w Biłgoraju

W tym tygodniu w Biłgoraju przekazano placu budowy pod inwestycje...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia