Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jaki urząd skarbowy przypisany jest do Twojego miejsca zamieszkania- sprawdź!

Dodał: red Data: 2021-11-06 08:30:14 (czytane: 1139)

Okres przełomu roku dla osób pracujących wiąże się z wypełnieniem oraz przekazaniem odpowiednich dokumentów. Do złożenia rozliczenia rocznego PIT zobowiązane są wszystkie osoby, które w poprzedzającym roku kalendarzowym otrzymywały dochód. Za poprawne uzupełnienie wszystkich dokumentów odpowiada podatnik, który kontrolowany jest przez Urząd Skarbowy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajWłaściwe sprawdzenie rozliczenia i dostarczenie go do organu podatkowego jest gwarantem szybkiego wypłacenia należnych pieniędzy.

Urząd Skarbowy online

Składając deklarację PIT-37 i PIT-38 w bardzo łatwy sposób można posłużyć się programem Twój e- PIT. Dzięki niemu nie jest konieczne kontaktowanie się bezpośrednio z Urzędem Skarbowym. Jeżeli przygotowane przez ministerstwo oświadczenie jest uzupełnione poprawnie i zaakceptowane przez podatnika, automatycznie staje się podstawą do rocznego rozliczenia. W przypadku PIT-28 i PIT-36 sprawa nie jest niestety aż tak prosta. Deklaracje nie są akceptowane automatycznie w sposób zdalny. Podatnik zobowiązany jest do ich samodzielnego złożenia. Dopiero ten krok będzie oznaczał dostarczenie deklaracji podatkowej.

skarbowka__2_.jpg


Kiedy kontakt do Urzędu Skarbowego może okazać się konieczny?

W okresie rozliczeń podatkowych warto skrupulatnie pilnować obowiązujących terminów. Mowa tu nie tylko o dniach kończących możliwość składania dokumentów, ale również o czasie, który Urząd Skarbowy ma na wypłacenie pieniędzy. Przy składaniu deklaracji PIT online, w ciągu do 45 dni na koncie podatnika powinny pojawić się należne pieniądze. Termin ten wydłuża się do nawet 3 miesięcy, jeżeli deklaracja składana była za pomocą poczty lub osobiście. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zastrzeżeń, czy nawet braku uregulowania środków pieniężnych, należy jak najszybciej skontaktować się z placówką skarbową. To krok niezbędny do wyjaśnienia wszystkich niejasnych kwestii.

Pod jaki Urząd Skarbowy podlegam?

Jaki Urząd Skarbowy jest właściwy dla mnie? Na to pytanie bardzo prosto można znaleźć odpowiedź. Działanie Urzędów Skarbowych określone jest dokładnie przez rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju i Finansów. Rozstrzygającą kwestią w przypadku przynależności do konkretnej jednostki jest miejsce zamieszkania lub pobytu pracownika. W przypadku mniejszych miejscowości sprawa wydaje się być dosyć prosta. Właściwy urząd znajduje się w miejscowości powiatowej. Jeżeli chodzi, jednak o duże miasta sprawa nieco bardziej się komplikuje. Nie należy zakładać, że podlega się pod jednostkę, która ma swoją siedzibę najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W wielu przypadkach jest to złudne przekonanie. Najlepiej więc telefonicznie skontaktować się z wybranym urzędem i zapytać, czy jesteśmy zgłoszeni w jego bazie. Oprócz tego takie informacje sprawdzić można online, na stronach urzędowych.

skarbowka__1_.jpg


Właściwy Urząd Skarbowy- jak znaleźć jego adres?

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, pod którą placówkę podlegamy, możemy łatwo sprawdzić to online. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej wyszukiwarki Urzędów Skarbowych. Dzięki temu urządzeniu w bardzo łatwy sposób można uzyskać dane kontaktowe wybranego punktu. Urząd Skarbowy znaleźć można na przykład poprzez:

  • wpisanie miejscowości;
  • uzupełnienie kodu pocztowego;
  • wpisanie nazwy urzędu;
  • znalezienie punktu bezpośrednio na interaktywnej mapie.

Poprawne wypełnienie, sprawdzenie i dostarczenie deklaracji podatkowej jest podstawą do wypłacenia należnych świadczeń. Kroki te są niezbędne do prawidłowego rocznego załatwienia spraw urzędowych. Deklaracje warto złożyć jak najszybciej, by w krótkim czasie otrzymać zwrot pieniędzy. Urzędy Skarbowe skrupulatnie sprawdzają swoich podatników i pilnują, by każdy przypadek rozliczony został w sposób prawidłowy. Jak najszybciej więc znajdź Urząd Skarbowy i załatw wszystkie niezbędne formalności.

*Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: urząd skarbowy   skarbówka   biłgoraj   rozliczenia podatkowe

Zobacz także

Uwaga na spoofing!

Dodane: 2022-01-22 11:10 - Komentarze  (0)  czytane (340)

TAGI: zus biłgoraj, spoofing, zakład ubezpieczeń społecznych, oszustwoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.117.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Uczniowie ZSBiO w niezwykłej podróży w niezwykłe miejsca

Bardzo miło rozpoczęli rok szkolny uczniowie klas drugich i trzecich w biłgorajskiej "Budowlanki". We wrześniu miała miejsce sześciodniowa objazdowa wycieczka do Włoch. Wzięło w niej udział 96 uczniów wraz z 6 opiekunami. Po całonocnej podróży zakwaterowaliśmy się w nadmorskim hotelu w okolicach Rimini. Nie obyło się bez wieczornego wypadu na plażę i oczywiście kąpieli w morzu. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Czas łaski

Wraz z przyjściem Jezusa na świat rozpoczął się czas łaski. Podczas...

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

Ogłoszenia