Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jaki sens ma moje życie?

Dodał: red Data: 2019-08-25 08:24:55 (czytane: 1220)

Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że jest dla nas ważne, abyśmy weszli do Królestwa Bożego. Jezus mówi, że „przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym”. To brzmi pomyślnie i zachęcająco, gdyż miłość Boga nie chce nikogo wykluczać. Wszyscy ludzie są powołani na ucztę weselną wiecznego życia z Bogiem.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza:
Jezus nauczając, szedł przez miasta i wsie, i odbywał swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: „Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?”.
On rzekł do nich: „Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: »Panie, otwórz nam«; lecz On wam odpowie: »Nie wiem, skąd jesteście«. Wtedy zaczniecie mówić: »Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś«.
Lecz On rzecze: »Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości«. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym.
Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi”.

ihs.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Jak wygląda nasze życie? Czy odczuwamy je przede wszystkim jako dar Boży, za który powinniśmy być wdzięczni na co dzień? A może dostrzegamy jedynie wielkie, niemalże nie do zniesienia obciążenie? Przede wszystkim jednak koniecznym jest, abyśmy osobiście znaleźli odpowiedź na najważniejsze pytanie: po co żyjemy? Innymi słowy, jakie jest znaczenie życia?

Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że jest dla nas ważne, abyśmy weszli do Królestwa Bożego. Jezus mówi, że „przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym”. To brzmi pomyślnie i zachęcająco, gdyż miłość Boga nie chce nikogo wykluczać. Wszyscy ludzie są powołani na ucztę weselną wiecznego życia z Bogiem.

We wszystkich sprawach życia musimy spojrzeć na ostateczny wynik. A ten koniec to pierwsza śmierć. W jej perspektywie wyjaśnia się wiele rzeczy, które wydają się dla nas zagadkowe i dziwne. Wszyscy są tacy sami w jej obliczu. Nikt nie może wziąć czegokolwiek ze sobą. A przede wszystkim ostatnie słowo o życiu człowieka nie mówi o ziemskim sukcesie, bogactwie czy uznaniu, ale sam Bóg mówi to zgodnie z tym, co człowiek uznał w swoim sumieniu za dobro i zło.

Bóg nie sprawia, że drzwi do Królestwa Niebieskiego są „wąskie”, bo Jego miłość nie jest „daleka”, ale obejmuje wszystkich ludzi. Od nas zależy, czy będziemy żyć zgodnie z Jego miłością i całym sercem szukać odpowiedzi.

W codziennej modlitwie mówi się, że Bóg jednoczy wszystkich wierzących w Niego we wspólnym dążeniu. A oni wznoszą do Niego prośbę, aby miłowali to, co zostawił im w przykazaniach i aby tęsknili za tym, co obiecał.

Właśnie tak kładziemy fundament naszej decyzji w pielgrzymce do Królestwa Niebieskiego: w naszych sercach budzimy tęsknotę za „Wielkim”, które Bóg dla nas przygotował. Każdy człowiek chce, aby jego życie się dopełniło, a Bóg obiecał nam tę doskonałość w swoim Niebiańskim Królestwie. Nic ze wszystkiego, co zostało nam dane tutaj na ziemi jako piękno i wartość Bożej dobroci, nie zostanie nam odebrane, ale wszystko, co wszystko to wypełnia się w miłości Boga.

Wiara mówi nam, że Bóg jest sprawiedliwy: nagradza dobro i karze zło. Ta myśl nie powinna prowadzić nas do pomysłu, że Bóg szuka zemsty, że tylko czeka, aby odpłacić za zło. On chce dać nadzieję wszystkim uciśnionym i to w tym życiu. Wszystkie cierpienia tego świata, wszelki ucisk, wszelki smutek, przeciwności, spory, pokusy i udręki zostaną na zawsze przezwyciężone przez Tego, Który nas odkupił. Bóg daje szczęśliwe zakończenie tym, którzy Mu ufają i kochają Go z głębi serca!

Ten, kto wierzy w Pana, złożył w Nim nadzieję i kocha Go i przyjmuje w tej postawie Ciało i Krew Chrystusa w Komunii Świętej, uczestniczy już w komunii Królestwa Niebieskiego.

Czy to nie cudowne, że Bóg wzywa nas wszystkich razem i czyni nas jedną wielką rodziną? Szukajmy pomocy u Zbawiciela, ale także we wstawiennictwie Najświętszej Dziewicy i Matki Bożej Maryi, aby nas prowadzili do odkrycia Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ewangelia na niedzielę   ks. slawomir korona   kościół katolicki

Zobacz także

Zniesiono limity wiernych. Kościoły wypełniły się modlącymi (FOTO)

Dodane: 2020-05-31 19:30 - Komentarze  (1)  czytane (318)

TAGI: koronawirus, limity wiernych w świątyniach, parafia w soli koło bilgoraja, ciosmy gmina biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Władze powiatu złożyły zawiadomienie do Prokuratury. Sprawa dotyczy biłgorajskiego szpitala. Mamy komentarz Starosty i syndyka masy upadłościowej Spółki Arion

Wczoraj, władze Powiatu Biłgorajskiego złożyły zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju o podejrzeniu popełnienia przestępstwa....