Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jaki powinien być dobry rachunek oszczędnościowy? Znamy odpowiedź

Dodał: red Data: 2015-05-22 14:40:46 (czytane: 1944)

Zdecydowałeś się na rachunek oszczędnościowy w tym samym banku, w którym prowadzisz konto osobiste? Upewnij się, że nie płacisz za jego obsługę, a po ostatnich cięciach stóp przez Radę Polityki Pieniężnej, jego oprocentowanie w skali roku wynosi przynajmniej 2,5 - 3%.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajDobry rachunek oszczędnościowy, czyli jaki?
Rachunek oszczędnościowy powinien stanowić dla ciebie alternatywę dla tradycyjnej lokaty terminowej. Jeśli nie jesteś w stanie odłożyć swoich zaskórniaków na czas dłuższy niż 3 miesiące, to zanim zdecydujesz o jego założeniu lub zmianie, sprawdź w szczególności:

1. Poziom rzeczywistego oprocentowania w skali roku
Zwróć uwagę na poziom rzeczywistego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym. Im wyższe, tym lepsze. Pamiętaj też, aby nie wpaść w pułapkę zmiennego oprocentowania, jakim często banki reklamują swoje produkty i tak np. przez pierwszy miesiąc możesz cieszyć się z 4% zysku w skali roku, żeby po kolejnym zadowolić się zaledwie połową (RPP utrzymuje trend zniżkowy).

2. Podstawowe koszty utrzymania rachunku oszczędnościowego

Zgodnie z informacjami podanymi w serwisie Comperia.pl (więcej informacji: http://www.comperia.pl/konta_oszczednosciowe), podstawowym kosztem prowadzenia rachunku oszczędnościowego są opłaty związane z przelewami międzybankowymi. Wiele instytucji zapewnia dostęp tylko do 1 bezpłatnej transakcji w miesiącu, kolejne są płatne na ogół w wysokości od 5 do 10-15 zł za każdą.

rachunek_bankowy.jpg


3. Okres kapitalizacji: kapitalizacja dzienna nie jest już opłacalna
Należałoby przyjąć zasadę, że miesięczna kapitalizacja na koncie oszczędnościowym jest lepsza od dziennej, czyli odwrotnie niż jeszcze było to 3-4 lata temu.

Dla przykładu, jeśli przyjąć, że na koncie oszczędnościowym masz 10,000 złotych na rachunku oprocentowanym na 3,00% w skali roku z kapitalizacją dzienną, to po odjęciu podatku bank wypłaci kwotę 10,019,80 złotych.

Gdyby przyjąć te same warunki, ale z kapitalizacją miesięczną to zyski po odjęciu tzw. podatku Belki wyniosą już 20,25 złotych.

Dlaczego? Podatek jest zaokrąglany w górę, co oznacza, że jeśli dziennie podatek od oszczędności sięgnie na rachunku 0,3217 złotego, to podatek w rzeczywistości wyniesie 0,33 złotego.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: rachunek oszczędnościowy   bank   biłgoraj   rada polityki pieniężnej

Zobacz także

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 13 lipca na terenie województwa lubelskiego

Dodane: 2020-07-13 16:30 - Komentarze  (3)  czytane (7543)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.191.145

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Biłgorajskiego w 2014 roku

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju zaprezentowała ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Biłgorajskiego...