Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak wyglądała współpraca Gminy Biłgoraj z organizacjami pozarządowymi w 2014 roku?

Dodał: red Data: 2015-05-29 09:51:21 (czytane: 1772)

Teresa Różańska sekretarz Gminy Biłgoraj, przedstawiła pod koniec maja br. sprawozdanie z realizacji "Programu współpracy Gminy Biłgoraj z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2014".

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZ dokumentu wynika, że w 2014 roku współpraca Gminy z organizacjami pozarządowymi odbywała się w formie finansowej i pozafinansowej. Przedmiotem współpracy finansowej samorządu Gminy Biłgoraj było zlecenie realizacji zadań publicznych w formie wsparcia bądź powierzenia realizacji zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie lub dofinansowanie związanych z tym działań.

Na realizację zadań publicznych w 2014 roku Wójt Gminy Biłgoraj ogłosił w sumie pięć otwartych konkursów ofert. W wyniku rozstrzygnięcia konkursów przyznano ogółem 23 dotacje na łączną kwotę ponad 232 tys. zł. W trybie z pominięciem otwartego konkursu ofert została złożona jedna oferta realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, chodzi o LKS "Orion" Dereźnia na prowadzenie szkoleń kadry trampkarzy młodszych i ich udział w zawodach sportowych. Przeznaczono na to zadanie 10 tys. zł.

rada_gminy_bilgoraj.JPG


W ramach współpracy pozafinansowej, samorząd Gminy Biłgoraj zapewnił organizacjom pozarządowym wsparcie poprzez m. in. wzajemne informowanie się o planowanych kierunkach działań, opiniowanie i konsultowanie projektów aktów prawnych takich jak Strategia rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Biłgoraj na lata 2014 - 2020 czy Program współpracy Gminy Biłgoraj z organizacjami pozarządowymi, pomoc merytoryczną czy udzielanie patronatu honorowego przez władze samorządowe.

Jeśli chodzi o szczegółowy wykaz dotacji to przedstawia się on następująco. Na zadania z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania wydatkowano 37 tys. zł, środki te trafiły do biłgorajskiego koła terenowego Stowarzyszenia "Krok za krokiem" i zostały przeznaczone na transport i opiekę w czasie przewozu dzieci niepełnosprawnych. W zakresie pomocy społecznej 10 tys. zł przeznaczono na prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie opiekuńczej dla świetlic w Bukowej, Gromadzie i Woli Dereźniańskiej - beneficjentem było Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Klub Anstynenta "Oparcie" w Nowym Bidaczowie otrzymał z kolei 10 tys. zł na wspieranie działań w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych. 45 tys. zł trafiło do Wioski Dziecięcej na prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w Bukowej, Woli Dereźniańskiej i Gromadzie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie "Dąb" w Ciosmach otrzymało 10 tys. zł na prowadzenie zajęć z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży.

Reklama.

Jeśli chodzi o działania  w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz turystyki i krajoznawstwa to grośrodków trafiło do klubów sportowych. I tak 70 tys. zł to dotacje po 35 tys. zł dla "Olandra" Sól i "Oriona" Dereźnia. Pozostałe środki w kwocie ok. 33 tys. zł trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych czy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Gromadzie na realizację lokalnych turniejów sportowych.

Jesli chodzi o działania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, to wsparcie otrzymały trzy organizacje na łączną kwotę 6 tys. zł. Zrealizowane z tego zostały trzy imprezy, tj. VI Dzień Nadrzecza, Bukowskie Jagodzianki i Dzień miejscowości Soli.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: gmina biłgoraj   organizacje pozarządowe   współpraca gminy biłgoraj z organizacjami pozarząd   dotacje

Zobacz także

Młode wojowniczki wróciły "z tarczą" (VIDEO)

Dodane: 2020-03-12 07:26 - Komentarze  (0)  czytane (1059)

TAGI: karate tradycyjne, zawody, klub karate tradycyjnego biłgoraj, sportKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Marcel Surmacz szóstym kierowcą świata wśród juniorów

Marcel Surmacz sezon 2019 może uznać za bardzo udany, o czym świadczą niżej opisane wyniki. Dobra passa Marcela trwa i oby trwała jak najdłużej. Marcel w tym roku brał udział w trzech międzynarodowych zawodach kartingowych, tj. w Mistrzostwach Europy Centralno - Wschodniej, Mistrzostwach Europy (Euro Trophy) oraz Mistrzostwach Świata (Grand Finals) w Sarno – Włochy. więcej»

Ogłoszenia