Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak wybrać osuszacz powietrza?

Dodał: red Data: 2019-03-21 16:06:06 (czytane: 1167)

Co prawda pogłoski mówią, że jest to głównie domena raczej starych kamienic, jednak nie da się ukryć, że coraz częściej mamy do czynienia z nadmiarem wilgoci w naszych domach, mieszkaniach lub biurach. Ma na to niewątpliwie wpływ nasz silnie umiarkowany klimat, który sprawia, że warunki w danym pomieszczeniu nie są często jednorodne przez cały rok. W efekcie o wilgoć wcale nie jest trudno.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWilgoć pojawia się z różnych powodów. Czasem chodzi o długotrwałe deszcze, które intensywnie padają na danym obszarze, wpływając również na ogólną wilgotność. Częściej jednak są to inne czynniki. Jeśli nasza instalacja wietrząca jest zbyt szczelna i wilgoć nie jest odprowadzana na zewnątrz, to podnosi się jej poziom w powietrzu. Często również jeśli dogrzewamy się grzejnikami gazowymi, to może dochodzić do powiększenia się poziomu wilgoci. Wilgoć powietrza ma szereg negatywnych konsekwencji, którymi zajmiemy się już za moment. Najważniejsze jest jednak stwierdzenie, że konieczne jest jak najszybsze pozbycie się nadmiaru wilgoci w otoczeniu, poprzez wdrożenie właściwych rozwiązań. Nie zawsze jest nas stać jednak w tym momencie, lub też chcemy się bawić z przebudową instalacji, właściwym ociepleniem budynku lub zmianą systemu grzania. To czas i nakłady, których nie zawsze opłaca nam się ponieść. Na szczęście pojawiła się na rynku alternatywa, z której zdecydowanie warto skorzystać. Mowa o osuszaczach powietrza. Dlaczego to takie ważne i jak działa ten sprzęt? Zapraszamy do poniższego artykułu.

jakwybracosuszaczpowietrza.jpg

Co to jest osuszacz powietrza?
Pozbycie się wilgoci leży w naszym najlepszym interesie. Na pierwszy rzut oka sprawa może się wydawać nieco kontrowersyjna. W końcu wiemy z pewnością, że suche powietrze nam zdecydowanie szkodzi i wywołuje szereg negatywnych, efektów ubocznych. Po co zatem je w ogóle osuszać?

cotojestosuszaczpowietrza.jpg

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że wilgoć lubi się osadzać. W pierwszej kolejności osadza się na ścianach. Jeśli mamy tapety, to zaczną się one z tego powodu wkrótce odklejać. Osadzanie się wilgoci będzie trwało na tyle długo, że wkrótce doprowadzi to do powstania grzyba. A to już jest poważna sprawa. Zagrzybienie ścian bowiem może dosłownie je uszkodzić i przegryźć tynk, przez co konieczne będzie skuwanie i poprawianie ścian. Grzyb również uwalnia swoje rodniki, które dostając się do naszych płuc, mogą powodować ich zagrzybienie, alergię, uciążliwe kaszle i wiele innych, negatywnych skutków.

Sama wilgoć uszkadza również prania oraz jedzenie, a także powoduje sama w sobie ataki astmatyczne u osób, które długotrwale przebywają w wilgotnych pomieszczeniach.

Dlatego warto zainwestować w osuszacz powietrza - urządzenie, które wydatnie potrafi zmniejszyć poziom wilgoci. Po dokładne opracowanie tematu osuszaczy można sięgnąć na przykład do artykułu Osuszacz powietrza – czy wiesz do czego może się przydać? My dokonamy tylko szybkiego rzutu okiem na sam rynek.

Można wyróżnić dwa główne typy osuszaczy. Osuszacz kondensacyjny zbiera wilgoć, poprzez schładzanie powietrza poniżej poziomu rosy. Zgromadzoną wodę zbiera w zbiorniku i może ona zostać wykorzystana np. do podlania roślin. Jego wydajność zależy od temperatury oraz wilgotności powietrza.

Drugą opcją jest osuszacz adsorbcyjny. Jego skuteczność jest z kolei niezależna od temperatury i wilgotności, a działanie opiera się o zjawisko adsorbcji. Wykorzystuje się do tego celu materiał higroskopijny, który wchłania wilgoć, a następnie oddaje ją do specjalnego pojemnika.

Który z nich jest lepszy? Odpowiedź zależy od naszych potrzeb. Warto jednakże poznać zasady wyboru właściwego rozwiązania. Poświęciliśmy im kolejne dwa akapity, do których zapraszamy.

Osuszacz powietrza opinie
Dobór odpowiedniego sprzętu powinien się również opierać o pewne analizy “miękkie” całego rynku. Analizy kwestii technicznych są ważne, jednakże nigdy nie będą stanowić opracowania wystarczającego. Zawsze trzeba opracowanie te rozszerzyć również o punkt widzenia potencjalnego i realnego konsumenta. Wielu użytkowników bowiem chętnie wypowiada się na temat zakupionego produktu i możemy wykorzystać takie opinie, by dobrać osuszacz powietrza dla siebie. Ma to spore znaczenie, gdyż użytkownicy mają doświadczenie praktyczne z takim sprzętem.

osuszaczpowietrzaopinie.jpg

Mogą się zatem swobodnie odnieść do jego skuteczności w porównaniu z pewnymi wartościami bezwzględnymi. Dlatego też pierwszym krokiem na drodze wyboru rozwiązania idealnie odpowiadającemu Twoim potrzebom, jest analiza tego, jakie opinie ma dany osuszacz powietrza. Jest to również dobry krok, by zrozumieć specyfikę działania danego sprzętu oraz ocenić jego dodatkowe możliwości, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.

Warto jednak znaleźć dobre źródło, które agreguje wypowiedzi użytkowników na temat danego sprzętu. W takiej sytuacji wszystko otrzymujesz w jednym miejscu i możesz dowolnie analizować wypowiedzi o różnych osuszaczach, w różnym stopniu się zagłębiając w tego rodzaju opracowania.

Pod zacytowanym w poprzednim akapicie linku znajdziesz tego rodzaju opracowanie. Warto poznać jego treść, gdyż jest tam również nawiązanie do agregacji opinii oraz wypowiedzi użytkowników. Tym samym z pewnością uda się znacznie uprościć proce doboru dobrego sprzętu.          

A jak o samych osuszaczach wypowiadają się użytkownicy? Wskazują, że każdy model ma swoje plusy i minusy, ale generalnie sama kategoria sprzętu jest bardzo potrzebna i działa dość dobrze. Oczywiście zawsze warto we własnym zakresie ocenić, czy lepiej sprawdzi się osuszacz adsorbcyjny czy też kondensacyjny. Mając wiedzę już na temat tego jak pracują, podejmowanie decyzji powinno być zdecydowanie prostsze. Jednakże warto przy podejmowaniu decyzji zakupowej kierować się jeszcze jednym krokiem, o którym więcej w kolejnym akapicie.

Ranking osuszaczy powietrza
Właściwy ranking osuszaczy powietrza to drugi, a zarazem najważniejszy krok w analizie dostępnych modeli oraz w procesie wyboru rozwiązania dla siebie. Warto jednakże rozsądnie dobrać stosowny ranking.

rankingosuszaczypowietrza.jpg

Nie każde zestawienie osuszaczy powietrza ma bowiem odpowiednio solidne podstawy. Część jest prowadzona przez oficjalnych dostawców, którzy nie mogą sobie pozwolić na stwierdzenie, że sprzedają produkty lepszej i gorszej jakości. Dlatego ich zestawienia nie zawsze są dostatecznie rzetelne. Warto je przejrzeć, ale raczej szukając porównania z innymi opracowaniami.

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zestawienie prowadzone przez specjalistę, który zna się na tego rodzaju produktach oraz rozumie niuanse rynkowe. Często jest to pasjonat, który chętnie podzieli się swoją wiedzą. Szukanie takich opracowań może być trudne, ale w zacytowanym już  w tekście linku znajdziesz namiar na tego rodzaju opracowanie. Warto rzucić na nie okiem, by poznać najlepszy sprzęt pod kątem własnych potrzeb.

Wierzymy, że powyższe opracowanie jest na tyle kompleksowe, a przy okazji lekkie, że zdecydowanie ułatwi dobór odpowiedniego sprzętu pod kątem Twoich potrzeb. Warto pogłębić temat, odwiedzając różne inne opracowania, jak na przykład te, dostępne pod zacytowanym wcześniej adresem.

Reklama.

Tagi: osuszacze powietrza   biłgoraj   jak wybrać osuszacz powietrza   dom i ogród

Zobacz także

11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 700 osób zakażonych w woj. lubelskim

Dodane: 2020-10-25 11:45 - Komentarze  (43)  czytane (28923)

TAGI: koronawirus, covid-19, powiat biłgorajski, liczba osób zarażonych koronawirusemKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.51.240

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapisy do przedszkola i żłobka

Akademia Przedszkolaka i żłobek "Chatka Puchatka" zaprasza chętne dzieci. Akademia Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe oraz...