Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak prawidłowo palić węglem?

Dodał: red Data: 2018-01-29 15:02:36 (czytane: 1470)

Wszyscy wiemy, jak zabójcze dla naszego portfela potrafią być koszty związane z ogrzaniem domu. I chociaż sezon grzewczy w pełni, już dziś wielu z nas zastanawia się nad tym, co zrobić, by w przyszłym roku płacić mniej. Dlatego do łask wracają piece węglowe, które w dalszym ciągu są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o cenę i wydajność.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Jeśli decydujemy się na palenie węglem lub ekogroszkiem, powinniśmy jednak wiedzieć, jak robić to w sposób właściwy, tak by zminimalizować koszty i emisję gazów, a zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania.

Czyszczenie raz w roku
Palenie każdego paliwa może wiązać się z pewnymi niebezpieczeństwami. Jedną z głównych przyczyn problemów z bezpieczeństwem użytkowania pieca jest jego złe utrzymanie i brak konserwacji. Należy pamiętać, że, aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy czyścić piec raz w roku. Najlepiej zatrudnić do tego osobę, która się na tym zna i ma w tego rodzaju pracy doświadczenie.

Suche i czyste paliwo
Aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń wytwarzanych przez spalanie węgla, musimy mieć pewność, że paliwo, którego używamy, jest czyste i suche. Spalanie paliwa o dużej wilgotności będzie oznaczało, że temperatura spalania będzie niższa, a poziom emisji szkodliwych gazów takich jak dwutlenek węgla czy tlenek azotu, będzie wyższa. Żeby mieć pewność, że używane przez nas paliwo jest suche, najlepiej zamówić węgiel workowany u zaufanego sprzedawcy. Węgiel w workach, choć nieco droższy od węgla sprzedawanego luzem, jest wygodniejszy w użyciu i dobrze opisany, dlatego zawsze będziemy wiedzieli, jaki ma skład chemiczny i jaka jest jego wilgotność. Aby mieć pewność, że kupiony przez nas opał jest najwyższej jakości, najlepiej kupować go u sprawdzonych dostawców, jak np. Węgiel Sztygar.

palenie_weglem.jpg

Odpowiedni piec do odpowiedniego paliwa
Palący się węgiel wytwarza dużo wyższą temperaturę niż drewno, dlatego musi być palony w piecu przystosowanym do tak wysokich temperatur. Jeśli  zaś palimy ekogroszkiem, warto zaopatrzyć się w piec przystosowany właśnie do niego. Bardzo często problemy związane z funkcjonowaniem pieców wynikają z tego, że pali się w nich nieodpowiednie paliwo.

Rozpalaj powoli
Palenie węglem najlepiej zacząć powoli. Użyj suchego drewna i papieru, aby rozpalić ogień początkowy. Kontynuuj dodawanie małych kawałków drewna po trochu, dopóki nie zobaczysz gorącego żaru u dołu kominka. Potem możesz zacząć dodawać małe ilości węgla. Ponieważ węgiel potrzebuje do spalania dużo tlenu, jeśli dodasz go zbyt dużo naraz, możesz niechcący zgasić ogień.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: centralne ogrzewanie   węgiel   opalanie domu węglem   piece węglowe

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.5.6

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Fatalny stan powietrza w Biłgoraju. Czujnik ostrzega: Zostań dziś w domu...

Od kilku dni w Biłgoraju, przy ulicy Kościuszki 30, został zamontowany czujnik jakości powietrza w ramach akcji Avivy "Wiem, czym oddycham", pozwalający na monitorowanie stanu zanieczyszczenia „na żywo”. Jeden z mieszkańców zwrócił nam uwagę na stan powietrza w ostatnich trzech dniach... dane są zatrważające. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. 98 rocznica 'Cudu nad Wisłą' i Święto Wojska Polskiego (FOTO, AUDIO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane ze Świętem...

Pomoc dla rolników w tym producentów tytoniu

Jest projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie...

'Odpust strażacki' ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osuchach (FOTO)

Tradycyjnie już w połowie sierpnia, przy okazji wspomnienia w Kościele...

Tytoniaki 2018 - gwiazdy wieczoru Ostrowska, Bednarek i Martyniuk (FOTO, VIDEO)

W Gminie Łukowa zakończyły się Tytoniaki, czyli Centralne Obchody...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Ogłoszenia