Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak określić swój poziom znajomości angielskiego?

Dodał: red Data: 2020-06-17 19:03:03 (czytane: 1523)

W dorosłym życiu nie raz przyjdzie nam określić swój poziom znajomości języków obcych. Będzie to konieczne na etapie pisania CV, rozmów o pracę lub szukania dalszej możliwości nauki danego języka. Najłatwiej określić swój poziom, pochodząc do egzaminu przygotowanego przez wiarygodną instytucję certyfikującą lub wypełniając test w szkole językowej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajJednak nie zawsze będzie ku temu sposobność, dlatego warto wiedzieć, że mogą tu również pomóc doświadczeni korepetytorzy i nauczyciele angielskiego.

Jak znaleźć dobrego korepetytora, który pomoże określić poziom znajomości angielskiego? Internet może być tu bardzo pomocny, chociaż szukanie pożądanej frazy w Googlu może przyprawić nas o ból głowy. Na przykład, po wpisaniu w wyszukiwarce: polecany korepetycje angielski Wrocław, Google w 0,6 sekundy zaproponuje nam ponad 230 tysięcy wyników! Jak więc znaleźć nauczyciela, który będzie w stanie rzetelnie ocenić nasz poziom? Z pomocą może przyjść tu Buki.org –czyli wygodna platforma internetowa, na której z łatwością znajdziemy korepetytora znającego się na rzeczy i posiadającego dobre opinie.

Jak korepetytor będzie w stanie ocenić poziom angielskiego na odległość? By to określić, musi on ocenić pięć sfer znajomości języka, czyli umiejętności czytania, pisania, mówienia, słuchana oraz używania poprawnych form językowych. Osoby z doświadczeniem i będące w branży już wiele lat są w posiadaniu wielu testów, również tych stosowanych w przeszłości przez instytucje certyfikujące wyznaczające standardy w branży, takie jak British Council.

jezyk_angielski.jpg

Jakie poziomy angielskiego są w użyciu?
Rada Europy wyróżnia sześć podstawowych poziomów znajomości języka obcego, poniżej opisujemy każdy z nich w kontekście języka angielskiego.
A1 to poziom startowy, określa uczniów początkujących. W zależności od wieku i ilości włożonej pracy, wejście na kolejny poziom może zająć od roku do nawet kilku lat.
A2, czyli poziom nazywany po angielsku elementary (podstawowy) lub pre intermediate (niższy średnio zaawansowany). Jest to nasz poziom, jeśli umiemy porozumieć się po angielsku w podstawowych kwestiach życiowych, jednak nie udaje nam się jeszcze podtrzymać konwersacji o rzeczach bardziej skomplikowanych. Egzaminem, do którego możemy przystąpić, będąc na tym poziomie, jest KET (Cambridge English: Key), organizowany przez British Council.

B1 to poziom intermediate - średnio zaawansowany. Jest to stopień, na którym już dobrze posługujemy się językiem, a nasza znajomość jest więcej niż komunikatywna. Naszą wiedzę w tym zakresie mogą potwierdzić certyfikaty takie jak Cambridge English: Preliminary (PET) oraz podstawowy test znajomości angielskiego biznesowego, czyli Cambridge English: Business Preliminary (BEC).

B2 to upper intermediate, czyli wyższy średnio zaawansowany. Wiarygodnym potwierdzeniem znajomości angielskiego na poziomie B2 jest egzamin Cambridge nazwany First Certificate in English, w skrócie FCE.

C1, czyli poziom zaawansowany, advanced. Egzamin dla tych, którzy chcą potwierdzić znajomość angielskiego na tym poziomie jest Certificate in Advanced English lub bardziej branżowe egzaminy: znajomość języka biznesowego: Cambridge English: Business Higher (BEC) lub prawnego: Cambridge English: Legal (ILEC). Po nim pozostaje już tylko poziom tzw. profesjonalny.
C2 w angielskim to proficiency, który opisuje posługiwanie się językiem w taki sposób, jakby był to nasz język ojczysty. Umiejętności osób, które zdały egzamin CPE (Cambridge English: Proficiciency), dorównują prawie tym, którymi władają osoby urodzone w krajach anglojęzycznych. Egzamin CPE jest jednak bardzo trudny, a słownictwo bywa często bliższe językowi akademickiemu niż potocznie stosowanemu.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: język angielski   znajomośc języka angielskiego    

Zobacz także

Wystawa grzybów w PSSE w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2021-09-24 13:38 - Komentarze  (1)  czytane (782)

TAGI: grzybobranie, grzyby, psse biłgoraj, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...