Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak nie projektować łazienek?

Dodał: red Data: 2019-04-26 16:13:35 (czytane: 1479)

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, kiedy dochodzi do procesu projektowania wnętrza mieszkania. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów trzeba pamiętać o tym, że powinna ona swobodnie łączyć pragmatyczność z prezencją. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli złapiemy się na popełnianiu pewnych błędów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolNie przykładanie wagi do kwestii instalacji
W przypadku domów, które zostały wybudowane na nowo, nie występuje problem związany z ograniczeniami umieszczenia instalacji. Oczywiście, jeśli ich projekt przygotowany został znacznie wcześniej, aby zapobiec ewentualnym zmianom „na ostatnią chwilę”. Trudno jednak zawsze liczyć na taką sytuację, ponieważ klienci mają w zwyczaju odzywać się do projektanta wnętrz, kiedy prace są już w zaawansowanej fazie.

Kluczem jest stworzenie kompleksowego projektu, uwzględniającego rozplanowanie wszystkich mediów oraz armatur. Jeśli zajdzie konieczność adaptacji wykończenia do stworzonych już wyjść instalacyjnych, dojdzie tym samym do nieprzewidzianych trudności. Przy tym tworzenie projektu łazienki powinno odbywać się na podstawie aktualnych przepisów prawa budowlanego.

jak_nieprojektowac_lazienek.jpg

Praktyczność < Wygląd
Zapewne każdy projektant wnętrz miał klienta, któremu zależało na realizacji jego koncepcji, mimo że daleko było jej do ideału. Zazwyczaj jest to związane z nadmiernym skupianiem się na estetyce, aniżeli zdrowym rozsądku. Jeśli na przykład projektowana jest łazienka dla osoby w podeszłym wieku, głupstwem byłoby zapominać o zamontowaniu elementów pomieszczenia, które pomogłyby jej poruszać się po nim. Nie każdemu mogą spodobać się dodatkowe uchwyty lub drążki, lecz w tym konkretnym przypadku użyteczność jest kluczowa.

Tyczy się to również wysokich wanien i umieszczonych pod nimi schodków. Mimo że jak najbardziej efektowne, również mogą stanowić zagrożenie na części osób za sprawą ryzyka upadku. Należy również wystrzegać się płytek czy materiałów podłogowych nie zapewniających antypoślizgowości.

Złe oświetlenie

jak_nieprojektowac_lazienek_1.jpg

Oświetlenie w łazience pełni podwójną funkcję. Za jego pomocą można zarówno, dzięki odpowiedniemu nastrojowi wprowadzić klimat relaksu, jak umożliwić bezstresowe korzystanie z pomieszczenia. Dlatego trzeba mieć na uwadze kwestię implementacji różnych źródeł światła: ogólnych, nastrojowych oraz punktowych.

Przydatną wskazówką będzie to, że ludzka skóra wygląda najlepiej pod światłem koloru białego (ciepłego). Używanie zimniejszych odcieni może wywoływać poczucie dyskomfortu.

Podsumowanie
Zrealizowanie projektu pięknej oraz funkcjonalnej łazienki jest jak najbardziej możliwe. Trzeba jedynie pamiętać o skrupulatności w jej tworzeniu i wystrzeganiu się powyższych uchybień.

Szukasz profesjonalistów w temacie projektowania? Zobacz https://studioloko.pl/projektowanie-spa

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: projekt łazienki   biłgoraj   dom i ogród   remont domu

Zobacz także

Uszczelnienie - hydroizolacja dachu. Dlaczego warto ją wykonać?

Dodane: 2019-09-16 08:40 - Komentarze  (0)  czytane (429)

TAGI: uszczelnianie, hydroizolacja dachu, dom i ogród, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia