Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak negocjować w dzisiejszych czasach?

Dodał: red Data: 2017-03-20 11:36:24 (czytane: 664)

„Umiejętność komunikowania się stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny” - autorem tych słów jest John Rockefeller i faktycznie, nie mylił się dużo.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWbrew pozorom negocjowanie to ciągle ważna umiejętność, gdy chcemy dokonywać najlepszych dla siebie transakcji. Negocjacje mogą być nie tylko ważne dla ludzi biznesu, ale także dla każdego z nas w wielu życiowych sytuacjach.

Jak negocjować?
Negocjowanie powinno być dobrze przemyślane. Niezwykle istotne jest również odpowiednie podejście, które pozwoli na oczarowanie naszego rozmówcy. Ważna będzie tutaj szczególnie pogoda ducha i savoir vivre. Pamiętajmy, by w toku negocjacji ciągle zachowywać się uprzejmie, nawet jeśli coś idzie niekoniecznie po naszej myśli.

Mówi się, że przy negocjacjach kluczowa jest także zdolność kompromisu i szybkie zmiany swoich wcześniejszych założeń. By dobrze negocjować, trzeba być nie tylko świetnie przygotowanym, ale także i elastycznym. Należy jednak uważać, aby nie kompromitować się, zmieniając diametralnie swoje zdanie - możemy zostać wtedy posądzeni o brak profesjonalizmu.

jak_negocjowac_w_dzisiejszych_czasach.jpg


Należy wykonywać gesty, które potwierdzą, że słuchamy, co drugi rozmówca do nas mówi. Skinienie głowy i potakiwanie w trakcie na pewno w tym pomogą. Oznacza to, że nie zamykamy się na inną argumentację. Ważna podczas rozmowy jest też mowa ciała. Postawa otwarta sugeruje, że nie odczuwamy stresu, jesteśmy pewni siebie, uśmiechnięci i skłonni do dialogu. Specjaliści polecają przećwiczenie odpowiednich póz przed lustrem, tak byśmy mogli się z nimi oswoić.

O co można negocjować w dzisiejszych czasach?

Wielu ludzi błędnie myśli o negocjowaniu w codziennym życiu, jak o targowaniu się na straganie. I faktycznie, nie ma już w Polsce aż tak wielu miejsc, gdzie robi się to nagminnie. Pomyślmy jednak w szerszej perspektywie. Jadąc choćby do Azji, musimy potrafić wynegocjować odpowiednią dla nas cenę. Kwitnie w wielu krajach, także u nas, handel w sieci. Kupując od kogoś samochód, meble czy plecak, również musimy wiedzieć, jak przekonać drugą osobę do sprzedaży danej rzeczy taniej.

W codziennym życiu sztuka negocjacji tak naprawdę towarzyszy nam codziennie. Prośba o awans, podwyżkę u naszego pracodawcy, wypracowanie odpowiedniego grafiku w domu, rozmowa o budżecie z małżonkiem - to są sytuacje, w których przecież sztuka negocjacji jest niezwykle istotna. O co zatem można negocjować w dzisiejszych czasach? Okazuje się, że o wszystko.

Reklama.

Co jeśli negocjacja nie skończą się pomyślnie?
Bywa, że negocjacje nie kończą się na tyle pomyślnie, na ile byśmy chcieli. Co wtedy robić? To zależy od przedmiotu negocjacji. Jeśli chodziło o pilnie potrzebne nam pieniądze, przypadku możemy wspomóc się pożyczką przez internet. Na ich korzyść zdecydowanie przemawia szybka realizacja, bo nie wymagają nawet wyjścia z domu, a korzystając z promocji dla nowych klientów, możemy oddać dokładnie tyle i pożyczyliśmy (na https://www.vivus.pl/pozyczki/ jest to obecnie nawet 3 000 zł).

Jeżeli negocjowaliście jednak o podwyżkę w firmie, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i podwyższyć swoje kwalifikacje. Zyskacie w ten sposób argument, który ciężko podważyć.

Gdy rozmawialiście jednak o sprawach domowych, takich jak grafik odbierania dziecka z przedszkola lub gotowanie, sprzątanie i pranie, nie pozostaje nic innego, jak znalezienie kompromisu. Jeśli przykładowo oboje chcieliście mieć czas dla siebie np. na fryzjera lub wizytę na siłowni, a nie ma kto zaopiekować się dzieckiem, ustalcie różnie godziny swoich wyjść, lub poproście o pomoc dziadków. Ustalcie jasny grafik, w którym oboje będziecie mieli podobną ilość czasu dla siebie - wtedy żadne z was nie będzie musiało z czegoś rezygnować.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: jak negocjować w dzisiejszych czasach   pożyczki   biłgoraj  

Zobacz także

Naklejki wypukłe - produkt uniwersalny

Dodane: 2018-06-24 21:05 - Komentarze  (0)  czytane (148)

TAGI: naklejki wypukłe, produkt uniwersalny, nakljki 3d, naklejki żeloweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.159.91.117

bfb (2017-03-20 12:29:21)

Ale bzdury , w Biłgoraju wyzyskiwacze tak negocjują , jak się nie podoba to za bramę na twoje miejsce są inni , a wszystko przez Rosłana i BRW , bo nie chcieli tu IKEI , bo wyzyskiwacze musieli by więcej płacić

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Boże Ciało

Wieczór uwielbienia

Parada motocykli - Spontaniczna Motomajówka 2018

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej (część I)

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Będzie prawie 7 km odnowionej drogi

Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak oraz wicestarosta Jarosław Piskorski i skarbnik Grzegorz Płecha, podpisali umowę z Wojewodą...