Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak nagradzać lojalność klienta?

Dodał: red Data: 2018-10-04 19:15:39 (czytane: 2496)

Nie ma chyba potrzeby uzasadnienia potrzeby posiadania przez firmę jak największej liczby stałych klientów. W tym artykule przedstawiamy kilka niedrogich w realizacji pomysłów, które pomogą wzmocnić ich lojalność.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

UTWÓRZ PROGRAM WCZESNEGO DOSTĘPU
Przedstawiciel firmy Eupack Opakowania prowadzącej na stronie eupack.pl sklep z opakowaniami i taśmami pakowymi z możliwością wykonania nadruku reklamowego, wskazuje na jeden ze sposobów nagradzania lojalnych klientów: przyznanie im czegoś wyjątkowego, do czego jednorazowi kupujący nie mają dostępu.

Może to być możliwość zakupu nowego produktu lub skorzystania z usługi, których oficjalnie nie ma jeszcze w ofercie. Wiele firm technologicznych tak postępuje, dając konsumentom możliwość korzystania z wersji beta produktu.

-Zastanów się też nad stworzeniem programu, w którym lojalni klienci mogą się zarejestrować, aby być w pierwszej kolejności informowani o nowościach – dodaje handlowiec z firmy będącej dystrybutorem diamentów i prowadzącej na stronie sklep.sundiamore.pl sklep z biżuterią opartej na własnych, oryginalnych projektach.

Takie proste zabiegi powodują, że klienci czują się częścią czegoś wyjątkowego, co jest dużą pomocą w budowaniu ich zaufania i lojalności wobec twojej firmy.

POPROŚ KLIENTÓW O OPINIĘ
Wyślij ankietę do lojalnych klientów, aby poznać ich zadnie na temat nowego produktu, usługi, czy zmian, jakie planujesz wprowadzić. Nie zapomnij podkreślić, że oczekujesz na ich opinie, ponieważ są cenionymi współuczestnikami życia twojej firmy. Możesz zadać im te kilka pytań osobiście lub przygotować ankietę do wypełnienia.

-Niezależnie od tego, w jaki sposób to zrobisz upewnij klientów, że poważnie podchodzisz do sprawy i jeżeli poświęcą czas na udzielenie informacji zwrotnej weźmiesz sobie do serca ich opinie - podkreśla przedstawiciel firmy Pako, producenta opakowań z folii termoformowanej i z kartonu, prezentującej swoją ofertę, m.in. skierowaną do branży ogrodniczej, na stronie pakowyroba.pl.

platnosc_karta.jpg

ZAPROŚ NA SPECJALNE WYDARZENIE
Podobnie jak przy udzielaniu klientom pierwszego dostępu do nowego produktu, zapraszanie ich na specjalne wydarzenie może być świetnym sposobem na pokazanie jak bardzo sobie ich cenisz i jak ważne są dla ciebie dobre z nimi relacje.

Właściciel przedsiębiorstwa Stern Service, zajmującego się skupem i sprzedażą rusztowań oraz oferującego na stronie sternservice.pl rusztowania marki Aluberg proponuje: -Możesz zorganizować przyjęcie z winem i serami w swoim sklepie, imprezę charytatywną wspierającą lokalną społeczność lub uroczystość przedświąteczną. Zachęć, aby przyprowadzili przyjaciół i rodzinę - może to przy okazji wprowadzić do twojej firmy nowych klientów.

PERSONIFIKACJA KONTAKTU ZE STAŁYM KLIENTEM
Podane wyżej przykłady nagradzania klientów nie mogą być skierowane do każdego. Twoim planem powinno być stworzenie elitarnego kręgu, do którego nie każdy może się dostać. Taka polityka marketingowa ma dwie zalety: stymuluje klientów mniej aktywnych do podjęcia działań, by trafić do grona uprzywilejowanych, co wiąże się z jakimiś konkretnymi korzyściami, a w stałych, wypróbowanych kupujących tworzy przeświadczenie o ich wyjątkowej pozycji. A być kimś ważnym i docenionym chce chyba każdy z nas.

Właściciel firmy Walewski, zajmującej się na stronie lawkisklep.pl sprzedażą elementów małej architektury miejskiej i ogrodowej, m.in. ławek, mebli, donic i kwietników, zwraca uwagę na fakt, że aby osiągnąć taki efekt niezbędny jest dobrze funkcjonujący system komunikacji, dzięki któremu docierać będziesz do konkretnych grup odbiorców. Imiennie adresowany newsletter jest doskonałym środkiem do informowania wyróżnionych klientów o nowych nagrodach i przeznaczonych tylko dla nich okazjach.

Dzięki tym prostym i niedrogim sposobom nagradzania lojalności klientów, będziesz na dobrej drodze do budowania ich bazy, a co za tym idzie, zwiększenia obrotów twojej firmy.

* Materiał partnera

Tagi: zadbaj o lojalność   klienci   wzmocnienie lojalności   biłgoraj

Zobacz także

Czy warto remontować samodzielnie?

Dodane: 2020-10-13 12:02 - Komentarze  (0)  czytane (421)

TAGI: remont, dom i ogród, powiat biłgorajski, prace remontoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.207.100

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce o wygodę klientów placówka Kasy Stefczyka (Biłgoraj, ul. Kościuszki...