Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak konserwować elementy drewniane w ogrodzie

Dodał: red Data: 2018-01-31 09:16:22 (czytane: 1314)

Drewno cenione jest przede wszystkim za swoją naturalność i duże możliwości aranżacyjne. To właśnie z tego powodu chętnie wykorzystywane jest do wyrobu mebli, altanek, ogrodzeń. Drewno uważane jest za materiał mało odporny na wilgoć, jednak dobrze zakonserwowane będzie pięknie wyglądać przez wiele lat.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZaczynamy porządki w ogrodzie
Nim trawa zacznie rosnąć i pojawią się pierwsze pąki na krzewach warto zrobić przegląd elementów drewnianych w ogrodzie i przywrócić im estetyczny wygląd. Drewno narażone jest przede wszystkim na działanie wilgoci i promieni UV. W lecie nawet po dużych opadach drewno ma możliwość wyschnięcia i nie traci swoich właściwości. W zimie natomiast przez długi okres jest przykryte śniegiem i woda może powodować różne uszkodzenia. Najczęściej producenci oferują drewno już zaimpregnowane ciśnieniowo, jest to dobre zabezpieczenie wystarczające na kilkuletnie użytkowanie bez konieczności wykonywania zabiegów konserwacyjnych. Jeżeli drewno nie zostało zaimpregnowane to zabieg należy wykonać samodzielnie.

Prace należy zacząć od przeglądnięcia wszystkich znajdujących się w ogrodzie elementów drewnianych. Najbardziej czasochłonne będzie sprawdzenie ogrodzenia oraz altanki. Zauważone ubytki lub inne uszkodzenia trzeba najpierw naprawić za pomocą szpachli lub szlifierki.

drewniane_ogrodzenie.jpg
Fot. Właściwie zakonserwowane drewno, cieszy oko przez długo czas

Konserwacja drewna
Do impregnacji najlepiej nadaje się drewno suche, ponieważ wtedy impregnat wnika głęboko w jego strukturę, a więc prace najlepiej rozpocząć po kilku dniach bez deszczu. Wybierając impregnat należy zwrócić uwagę, by był przeznaczony do zabezpieczenia drewna na zewnątrz.

Specjaliści w dziedzinie produkcji drewnianej architektury ogrodowej www.bdburchex.com.pl, zdecydowanie podkreślają, że w przypadku drewna ogrodowego nie sprawdzą się preparaty uniwersalne. Warto do tego celu korzystać ze specjalnych preparatów. Po impregnacji drewno można polakierować lakierobejcą lub lakierem koloryzującym. Ten pierwszy preparat pozwoli na zachowanie naturalnego usłojowienia drewna i naturalnego uroku. Wszystkie preparaty konserwujące powinny być nakładane cienkimi warstwami. Lepiej nałożyć kilka cieniutkich warstw niż jedną grubą, ponieważ środek lepiej wnika w drewno. Grube warstwy lakieru szybko zaczną się łuszczyć. Należy także wybierać te środki, które na etykietach mają informację od producenta o zabezpieczaniu przed promieniami UV.

Przy konserwacji drewna nie warto się spieszyć, im zrobimy ją staranniej i dokładniej, tym rzadziej będziemy musieli ją powtarzać.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: jak konserwować drewno   drewniane ogrodzenie   elemntry drewniane w ogrodzie   biłgoraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.5.6

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Fatalny stan powietrza w Biłgoraju. Czujnik ostrzega: Zostań dziś w domu...

Od kilku dni w Biłgoraju, przy ulicy Kościuszki 30, został zamontowany czujnik jakości powietrza w ramach akcji Avivy "Wiem, czym oddycham", pozwalający na monitorowanie stanu zanieczyszczenia „na żywo”. Jeden z mieszkańców zwrócił nam uwagę na stan powietrza w ostatnich trzech dniach... dane są zatrważające. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. 98 rocznica 'Cudu nad Wisłą' i Święto Wojska Polskiego (FOTO, AUDIO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane ze Świętem...

Pomoc dla rolników w tym producentów tytoniu

Jest projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie...

'Odpust strażacki' ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osuchach (FOTO)

Tradycyjnie już w połowie sierpnia, przy okazji wspomnienia w Kościele...

Tytoniaki 2018 - gwiazdy wieczoru Ostrowska, Bednarek i Martyniuk (FOTO, VIDEO)

W Gminie Łukowa zakończyły się Tytoniaki, czyli Centralne Obchody...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Ogłoszenia