Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak działa spawarka inwertorowa? Sprawdź!

Dodał: red Data: 2018-06-09 17:06:20 (czytane: 915)

Czasy, gdy maszyny do łączenia metali i tworzyw sztucznych były olbrzymie i kłopotliwe w transporcie, powoli odchodzą w niepamięć. Minimalizacja objęła także sektor spawarek: nowoczesny sprzęt inwertorowy jest lekki i mobilny. Kompaktowe urządzenia tego typu zdobywają popularność i wśród spawaczy majsterkowiczów, i wśród profesjonalistów.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajTradycyjne spawarki raczej nie kojarzą się z poręcznością ani łatwością obsługi. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać, ponieważ producenci odchodzą od stosowania standardowych transformatorów na rzecz nowoczesnych urządzeń inwertorowych. Co zatem odróżnia nowsze spawarki inwertorowe od ich wysłużonych poprzedniczek?

Przewaga spawarki inwertorowej nad tradycyjną
Korzystanie z tradycyjnych spawarek to nie zawsze prosta sprawa - są to urządzenia dość nieporęczne, co wynika z dużych rozmiarów montowanego w nich transformatora. W spawarkach inwertorowych wykorzystuje się z kolei znacznie mniejsze i precyzyjniejsze układy elektroniczne - w rezultacie urządzenie jest dużo lżejsze niż jego tradycyjne odpowiedniki, co czyni je bardziej poręcznym i łatwiejszym w użytkowaniu. Inna praktyczna cecha spawarki inwertorowej to większa uniwersalność, dzięki której sprawdza się ona również przy łączeniu lżejszych metali (np. aluminium). Spawarki inwertorowe mają jeszcze jedną zaletę, którą docenią osoby nieużywające ich na skalę przemysłową: jest nią niższy pobór mocy, a co za tym idzie - mniejsze koszty używania.

spawarka.jpg

Warto pamiętać, że ze spawarki inwertorowej z powodzeniem można korzystać w warunkach domowych, ponieważ wystarczy ją podłączyć do zwyczajnego gniazdka elektrycznego.

Cykl pracy spawarki
Podczas wyboru spawarki warto zwrócić uwagę na jej cykl pracy - bardzo ważny, podawany w procentach parametr oznaczający czas, przez jaki urządzenie może działać bez przerwy. Cykl pracy typowej spawarki wynosi 35%, co przekłada się na 3,5 minuty pracy, ale dostępne są modele zarówno o wyższej, jak i niższej wartości tego parametru.

Spawarka inwertorowa to sprzęt, w który warto zainwestować: jest lżejsza i praktyczniejsza od tradycyjnej transformatorowej, dzięki czemu stanowi użyteczne narzędzie zarówno w rękach profesjonalistów, jak i osób, które wykorzystują ją w celach hobbystycznych.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: jak działa spawarka inwertorowa   spawarka inwertorowa   spawanie   biłgoraj

Zobacz także

27 Finał WOŚP. Podziękowania

Dodane: 2019-01-18 16:22 - Komentarze  (0)  czytane (134)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.245.76

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Chór i orkiestra kolędowały w kościele Chrystusa Króla

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rodzinny piknik u św. Jana Pawła II (FOTO)

Integracja rodzin, wspólnoty parafialnej i społeczności Biłgoraja - to główne cele pikniku, który zorganizowany został przy kościele...