Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

IV GIMNAZJALNE SPOTKANIA Z KULTURĄ W SOLI

Dodał: AN Data: 2008-05-18 01:00:41 (czytane: 7500)

16 maja 2008r. w Gimnazjum w Soli, za sprawą Joanny Kunickiej-Jung i Beaty Koman odbyło się ciekawe wydarzenie kulturalno-artystyczne z udziałem uczniów szkół gimnazjalnych z gminy i miasta Biłgoraj.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajJolanta Piekarczyk, dyrektorka Gimnazjum w Soli, z uznaniem dla organizatorek podkreśliła, że to już czwarta edycja tej imprezy.

Na początek biłgorajska poetka, Halina Ewa Olszewska wygłosiła prelekcję na temat patriotyzmu we współczesnych realiach i zaprezentowała swoją twórczość.

spotkania01.jpg

 

Następnie z interesującym programem wystąpili artyści ludowi z folklorystycznego zespołu śpiewaczego: Karolina Różańska z Soli i Roman Grabias, ludowy poeta z Rudy Solskiej w towarzystwie żony, ubranej w tradycyjny strój biłgorajski.

spotkania03.jpg


Ważną częścią imprezy był konkurs czytelniczy pn. „WIRTUOZ SłOWA”, który przebiegał dwuetapowo. Najpierw gimnazjaliści z kilku placówek czytali wybrane przez siebie fragmenty prozy. Komisja konkursowa w składzie: Joanna Kunicka-Jung – przewodnicząca, oraz członkowie: Elżbieta Wojtoń, Anna Bielak, Ewa Syta, Grażyna Czyżo i sekretarz jury Beata Koman – po każdej prezentacji przyznawała punkty. Uczestnicy z najlepszymi wynikami zakwalifikowali się do finału.

W przerwie między zmaganiami konkursowymi, Angelika Świta i Dominika Remiśko, uczennice kl. II a Gimnazjum w Soli, popisały się talentem scenicznym w skeczu pt. „Maciej i smok”.

W finale wszyscy uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeczytać jednakowy fragment prozy, który zaproponowano im bezpośrednio przez prezentacją. Było to zamierzonym utrudnieniem, które wymagało dużej koncentracji, żeby dobrze przeczytać tekst bez uprzedniego przygotowania.

Jury najwyżej oceniło Agatę Marchwiany z Gimnazjum w Hedwiżynie, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie przyznano Alicji Kusiak z Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, a trzecie zdobyła Barbara Kapka z Gimnazjum w Dereźni.

Komisja konkursowa ponadto wyróżniła: Dominikę Remiśko z Gimnazjum w Soli, Katarzynę Czyżo z Gimnazjum w Soli i Faustynę Pintal z Gimnazjum w Korczowie.

spotkania04.jpg

 

Organizatorki imprezy planują za rok kolejne spotkanie z kulturą.

                    Halina Ewa Olszewska

Zobacz także

Koronawirus: Raport z Lubelszczyzny

Dodane: 2020-08-08 13:30 - Komentarze  (12)  czytane (10385)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 75.101.173.236

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...