Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

IV Biłgorajska Senioriada Sportowa (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-02-20 15:37:01 (czytane: 3228)

Na hali sportowo - widowiskowej OSiR w Biłgoraju odbyła się IV Biłgorajska Senioriada Sportowa o Puchar Burmistrza Miasta. W imprezie wzięło udział osiem drużyn, które rywalizowały w konkurencjach sportowo - rekreacyjnych. Zwyciężyli seniorzy skupieni w Grupie Rowerowej PTTK Biłgoraj.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajOrganizowana od 4 lat w Biłgoraju "senioriada" to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Uczestnicy nie tylko mogą sprawdzić swoją kondycję fizyczną czy koordynację ale miło i aktywnie spędzić czas. Zawody to przede wszystkim integracja i dobra zabawa. Wydarzenie organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

senioriada_2019.JPG

W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących Grupę Rowerową PTTK Biłgoraj, Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Cyklistów UTW, Honorowych Dawców Krwi, Stowarzyszenie PCK, Klub Seniora "Kwiaty Jesieni" z Frampola, Fitness Klub Pilates z Janowa Lubelskiego oraz biłgorajski Klub Seniora "Raj". Podczas sportowych zmagań, uczestnicy mogli sprawdzić się w dziewięciu konkurencjach, w tym w rzucie "oszczepem" na odległość, slalomach, strzałach na bramkę, czy rzucie lotkami do celu. -Tak liczna obecność seniorów na takim jak to wydarzeniu pokazuje, jak chcą oni się integrować. Do doskonałą okazja by takie osoby niejako "wyciągnąć" z domu, aktywizacja ich i zachęcanie do ruchu. Osoby które nie podejmują wysiłku fizycznego szybciej stają się osobami zależnymi od pomocy innych. Ruch przejawia się dłuższą samodzielnością, lepszą kondycją, a co za tym idzie cieszą się w jesieni życia - mówi pracujący z seniorami, Tomasz Bryła.

Reklama.

Trzy drużyny seniorów wystawił biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. -Nasz występ to część obchodów 100-lecia czerwonokrzyskiej organizacji. Nie może więc zabraknąć przekazania podstawowych informacji o działalności i roli PCK. Wspólnie także odśpiewaliśmy hymn Polskiego Czerwonego Krzyża - przyznaje Edward Kurzyna.

senioriada_2019_1.JPG

-Seniorzy nie chcą się dawać starości. Mobilizujemy się po to by być młodym duchem, uśmiechać się i myśleć o dniu jutrzejszym. Ważna jest tężyzna fizyczna, by zamiast laski wziąć piłkę - przekonuje prezes Klub Seniora "Kwiaty Jesieni" z Frampola, Zofia Dubiel.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 113

Tagi: senioriada   osir biłgoraj   seniorzy bilgoraj   sport biłgoraj

Zobacz także

Lubelscy Bardowie z koncertem w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2020-02-16 18:37 - Komentarze  (0)  czytane (194)

TAGI: lubelska federacja bardów, lfb koncert, naszej najlepsze, biłgorajskie centrum kulturyKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.226.244.70

Stefan (2019-02-22 10:02:39)

Seniorzy pokazali , że trzeba się cieszyć tym co posiadają, czyli umiejętnościami i dobrym poczuciem humoru. Bo na tym polegała ta piękna zabawa. Żal że tak małe zainteresowanie społeczeństwa było widoczne na trybunach, że młodzież nie uczestniczy w takich imprezach to się da to zrozumieć, to nie Ich bajka, ale Seniorzy śpią pewnie jeszcze zimowym snem. Smutne staje się to , jeśli robisz pokaz Swoich umiejętności dla Samego Siebie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia