Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Inwestycje w budynki oświatowe Powiatu Biłgorajskiego w 2017 roku

Dodał: red Data: 2017-06-22 10:36:56 (czytane: 1608)

W planach jest budowa łącznika pomiędzy budynkiem dydaktycznym, a warsztatami w ZSZiO w Biłgoraju. Inwestycja jest na etapie przygotowywania dokumentacji. W ubiegłym tygodniu zwróciliśmy się do Burmistrza Biłgoraja o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego - informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

SASS - usługi i materiały budowlane
www.sass-bilgoraj.pl,sass, usługi budowlane, materialy budowalne, kompleksowe usługi budowlane, roboty ziemne, odwodnienia terenu, transport samochodowy, usługi ślusarsko spawalnicze

ul. Zamojska 88. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajRealizację tego łącznika przewidujemy na rok 2018. Wstępny szacowany koszt to około 500 tys. zł. -Na ten cel chcemy pozyskać środki z PFRON, ponieważ ta inwestycja spełni wymagania dla osób niepełnosprawnych - dodaje rzecznik Starostwa Powiatowego Magdalena Szewczuk.

remonty_oswiata_bilgoraj.jpg


W tym roku Starostwo chce wykonać roboty budowlane związane z dostosowaniem budynku dydaktycznego RCEZ w Biłgoraju do warunków użytkowania przez osoby niepełnosprawne, w tym wykonanie szybu windowego wraz z montażem dźwigu osobowego. Zakres rzeczowy robót przewidzianych do wykonania w ramach niniejszego zamówienia obejmuje: wykonanie zewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku dydaktycznego, umożliwiającej dostęp na kondygnację parteru; wykonanie na nowo chodnika z kostki betonowej, będącego dojściem do wejścia głównego; remont sanitariatów ogólnych na I, II i III piętrze budynku wraz z wydzieleniem sanitariatu dla osób niepełnosprawnych na I i III piętrze budynku; wymiana drzwi wewnętrznych do sal dydaktycznych i pomieszczeń administracyjnych; wykonanie szybu windowego wraz z montażem dźwigu osobowego o napędzie hydraulicznym, dostosowany dla osób niepełnosprawnych. -Planowany termin zakończenia to 26 czerwiec 2017 roku. Wykonawca to firma z Kalinowa, a koszt to 368 tys. zł. Na ten cel prawie 100 tys. zł pozyskaliśmy z PFRON - wylicza Szewczuk.

Reklama.

Rozpoczęła się już także wymiana dachu na budynku MDK, ZSS i OIK. Prace wykonuje firma z Korczowa, a na ten cel zabezpieczono kwotę 263 tys. zł. Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na początek wrzesień br. Ponadto trwa budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Inwestycja kosztuje 1,6 mln zł. Na ten cel pozyskano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości blisko 500 tys. zł oraz 100 tys. zł przekazał na to zadanie Burmistrz Miasta Biłgoraj. -Przedmiotem zamówienia jest przebudowa kompleksu sportowego ZSZiO w Biłgoraju z lokalizacją przy ul. Przemysłowej w Biłgoraju. Powstaje boisko wielofunkcyjne w tym do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna i trybuny. Zakończenie budowy planowane jest do końca sierpnia 2017 roku - informuje rzecznik Starostwa Powiatowego.

Obecnie trwają przygotowania do remontu internatu "Budowlanki". Szacowany koszt zadania to około 500 tys. zł. Prace powinny potrwać do końca września br.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: inwestycje oświatowe   remont budynków dydaktycznych   starostwo powiatowe w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Moc dobra, czyli XVI 'Dzień Jesiennego Liścia' (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2017-11-18 12:55 - Komentarze  (0)  czytane (3065)

TAGI: dzień jesiennego liścia, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, akcja charytatywna, iga pawelecKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.168.206

Celowość wydatków ponoszonych przez jednostki samorządu terytorialnego (2017-06-25 07:18:26)

Po następnych wyborach PSL zniknie z polityki

Połączcie się z rozumem (2017-06-22 12:42:35)

Wy hale sportowe budujcie w szkołach a nie jakieś łączniki za 500 tys.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Święto Sportu Szkolnego w RCEZ

21 września br. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Po zbiórce uczniów i nauczycieli, oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał dyrektor szkoły Jerzy Buczko. W programie przewidziano sprawozdanie z działalności sportowej i nagrodzenie najlepszych sportowców oraz podziękowania dla sponsorów. więcej»

Wyniki egzaminu maturalnego w ZSBiO pozytywnie zaskoczyły

Z nieoficjalnych informacji wynika, że biłgorajska "Budowlanka" będzie mogła poszczycić się nawet 100% zdawalnością tegorocznej matury. Na chwilę obecna wyniki młodzieży ZSBiO są zdecydowanie wyższe niż średnia krajowa czy wojewódzka. A ci, którym potknęła się w maju noga mają szansę na poprawce. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia