Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Interwencja posła Olszówki w sprawie stacji PKP w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2017-11-03 09:36:05 (czytane: 2446)

Poseł Piotr Olszówka napisał do ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Ireneusza Merchela prezes Zarządu PKP w sprawie utrudnień w dotarciu na stację PKP w Biłgoraju. W interpelacji, skierowanej do resortu infrastruktury i prezesa PKP prosi o pomoc w rozwiązaniu dojazdu do stacji PKP od ulicy Moniuszki i lepszego jej oznaczenia.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW piśmie z września br. Piotr Olszówka napisał: -Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu jaki ma wielu mieszkańców Biłgoraja, dotyczącego utrudnień w dotarciu do stacji PKP. Liczni mieszkańcy Biłgoraja oraz okolicznych miejscowości uskarżają się na brak możliwości dojazdu do stacji PKP od strony drogi 858 czy od ul. Moniuszki. Zarówno miejscowi jak i przyjezdni podróżni czują się zagubieni próbując dostać się do tej stacji. Dojazd od ul. Szwajcarskiej jest słabo oznaczony. Po przyjeździe do Biłgoraja pasażerowie, którzy wysiedli z pociągu mają kłopot z odnalezieniem właściwego kierunku wyjścia do drogi wyjazdowej. Sytuację tą pogarsza fakt, że często widok zasłaniają składy towarowe stojące na poboczach. Sama stacja PKP przypomina raczej rampę przeładunkową niż stację w mieście powiatowym.

Reklama.

Poseł Olszówka zwrócił się więc do ministra Adamczyka i prezesa Merchela z zapytaniem, czy istnieje możliwość połączenia ul. Dworcowej z drogą wojewódzką 858 lub z ul. Moniuszki, poprawy komunikacji pomiędzy stacją a drogą wyjazdową, a także poprawy oznaczeń kierujących podróżnych z i do stacji PKP. -Proszę także o podjęcie w przedstawionej sprawie stosownych kroków oraz udzielanie mi informacji w przedmiotowym zakresie - napisał parlamentarzysta.

Odpowiedz przyszła od Ministerstwa Infrastruktury, podsekretarz stanu Andrzej Bittel odpisał: -Odpowiadając na wystąpienie posła z 14 września 2017 roku, w sprawie utrudnień w dotarciu do stacji kolejowej w Biłgoraju, na podstawie danych uzyskanych od PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., PKP S. A. oraz departamentu Dróg Publicznych przedstawiam następującą odpowiedz, z wyjaśnień PKP PLK S.A. wynika, że dojście od strony Miasta - ul. Dworcowa na peron w omawianej lokalizacji wymagało od podróżnych pokonania m. in. 5 torów (tj. 3 torów linii Nr 62 i 2 torów linii Nr 65), co wpływało negatywnie na bezpieczeństwo przemieszczających się tam osób oraz na prowadzenie ruchu kolejowego.

Dodatkowo - jak zaznacza podsekretarz stanu - z uwagi na rozpoczęcie prac modernizacyjnych na linie Nr 7 oraz 68 ruch pociągów towarowych przez przedmiotową stację zwiększył się, co jeszcze zmniejszyło bezpieczeństwo korzystania z drogi dojścia do peronu od strony ulicy Dworcowej. Ponadto przedmiotowe przejście było często zastawiane przez krzyżujące się pociągi towarowe uniemożliwiając dojście do peronu od strony południowej tj. ul. Dworcowej.

odpowiedz_ministra.jpg

-W związku przedstawioną sytuacją PKP LHS Sp. z o. o. dokonała likwidacji przejścia w poziomie w szyn w km. 107,780 linii szerokotorowej Nr 65. W zamian za zlikwidowane przejście zapewniono dojście od peronu od strony północnej, tj. od ulicy Bojarskiej pochylnią przystosowaną do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz przez wybudowanie w 2017 roku przejścia w poziomie szyn zabezpieczonej labiryntem prowadzącym przez jeden tor linii kolejowej Nr 66 w km 20,625. Aktualnie przemieszczenie się na omawianej stacji od strony miasta jest możliwe drogą Nr 858, przejazdem kolejowo - drogowym kat "A" w ciągu ul. Moniuszki, a następnie ulicą Bojarską do przejścia na peron - czytamy w informacji z ministerstwa.

Ministerstwo informuje, że peron został - najprawdopodobniej w ostatnim czasie - oznaczony zgodnie z obowiązującymi w PKP PLK S. A. wytycznymi. Zostały m. in. zainstalowane tablice wskazujące kierunek wyjście ze stacji. Jak czytamy w piśnie, mimo to, Spółka planuje zabudowę tablic informujących o sposobie dojścia do peronu wyspowego od strony ul. Bojarskiej.

Niestety nie ma dobrych informacji odnośnie ulicy Bojarskiej, Andrzej Bittel z upoważnienia Ministra Infrastruktury odpisał: -Odnosząc się do kwestii połączenia ulicy Dworcowej z droga wojewódzką Nr 858 oraz poprawy komunikacji między przedmiotową stacja, a drogą wyjazdową informuję, że właściwymi w tym obszarze są zarządcy dróg publicznych w Biłgoraju - Marszałek Województwa Lubelskiego dla drogi wojewódzkiej Nr 858 oraz Starosta Biłgorajski dla dróg powiatowych i gminnych. Jednocześnie informuję, że resort infrastruktury i budownictwa nie ma możliwości formalnych ingerowania w sprawy pozostające w kompetencji organów samorządowych.

/bilgoraj.com.pl/
Źródło materiałów: www.facebook.com/Piotr-Olsz%C3%B3wka-Pose%C5%82-na-Sejm-RP-611333899066054/

Tagi: poseł piotr olszówka   pkp   interpelacja do ministra infrastruktury   biłgoraj

Zobacz także

III sesja VIII Kadencji Rady Miasta Biłgoraj: Emisja NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl

Dodane: 2018-12-12 16:01 - Komentarze  (8)  czytane (399)

TAGI: sesja rady miasta, miasto biłgoraj, rada miasta biłgoraj, transmisja na żywoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.147.93

Jan (2017-11-05 15:17:49)

To on napisał to pismo? Przecież, żeby coś napisać to trzeba umieć pisać.

def (2017-11-04 23:39:14)

Panie Pośle. Interwencja ok. Szkoda ze tak późno. Ciekawe skąd w ogóle pomysł. Ktoś doradził, czy sam z tą inicjatywą? Bo nie wierzę. Ale dobre i to. I teraz pozostaje trochę konsekwencji i zaparcia w działaniu i być może coś z tego będzie. Namówić starostę na zbudowanie ulicy Bojarskiej i dworca z prawdziwego zdarzenia. Namówić PKP na częstsze kursy składów osobowych. Mamy tylko nadzieję, że to nie przedwyborcze obiecanki cacanki.

(2017-11-04 18:18:40)

Niech poseł się wykaże zdobyciem środków finansowych na prawdziwy dworzec kolejowy w Biłgoraju. Czekamy. Powodzenia.

ciekawy (2017-11-04 14:44:47)

Czy stacją PKP jest ten budyneczek, przypominający kurnik???

raczej (2017-11-04 05:42:54)

dobrą .... ZABAWĘ

KA (2017-11-03 16:55:38)

MACIE DOBRĄ ZMIANĘ !

mario (2017-11-03 16:36:05)

Żadnych wymiernych efektów działań posła Olszówki. Nic. Porażka na całej linii. Nie załatwił dosłownie żadnej ważnej sprawy dla Biłgoraja.

Józef (2017-11-03 16:00:21)

Brawo dla Posła Olszówki, nie to co Agata

CzAd (2017-11-03 13:22:48)

Polszczyzna posla Olszowki jest tak karkolomna jak "slalom gigant na muldach", a zwrotem "stosowne kroki w przedmiotowym zakresie" zajmie sie sam profesor Miodek.
Posel Olszowka ma ogromne trudnosci by odnalezc sie w roli parlamentarzysty.
Proby "aktywnosci" sa pozorne, pozbawione spojnosci, konsekwencji I skutecznosci.
Obrana metoda "pismo tu, wniosek tam" nie przystoi srednio zaangazowanym radnym gminnym badz powiatowym a stala sie sztandarowa proba oddzialywania na rzeczywistosc.
Zle swiadczy I prognozuje na przyszlosc notoryczne mylenie kompetencji, nagminne "wchodzenie w buty" a to wojewody, a to radnych.
Ciezko byc wyborca PISu, gdy partia stawia na takiego konia... przepraszam, raczej kucyka

(2017-11-03 13:07:45)

A może zainteresował by się Pan Poseł tymi tysiącami ton węgla z za wschodniej granicy. Mieliście bronić polskie górnictwo, a nie węgiel z Syberii i Donbasu.

Zgłaszajcie swoje zastrzeżenia do PKP (2017-11-03 12:47:24)

Zgłaszajcie swoje zastrzeżenia do PKP, nasz poseł - jako jedyny reprezentujący tę ziemię - przekaże je dalej i postara się rozwiązać.

michał anioł (2017-11-03 12:38:19)

Panie Pośle, problem jest też z kursowaniem pociągu, jak ma PKP zdobyć zaufanie pasażerów jak skład który kursuje często się psuje i są odwoływanie kursy, baaa żeby były odwoływane to jeszcze pół biedy ale sam miałem sytuację jak stałem i czekałem na pociąg który się nie pojawił. Po godzinie przyszedł dróżnik i oznajmił nam że pociągu nie będzie a autobus komunikacji zastępczej ominą Biłgoraj.
I tak każdy ma nas w du.... PKP i nasze władze ! Bo kogo to obchodzi ?
Jest 3 posłów z Biłgorajskiego i nikogo to nie obchodzi !!!
Inną sprawą jest to że nie ma w tych dwóch wagonach które dołączają i odłączają miejsca na przewóz rowerów. Kiedyś byłem świadkiem jak turyści z rowerami jadący na Roztocze musieli upychać rowery po przedziałach, sam kiedyś jadąc z rowerem miałem taki problem.
Jest 3 posłów z Biłgorajskiego i co ? Też jak premier Donald nic nie możecie ?

szary (2017-11-03 12:22:39)

zrobił jedną konferencje prasową sam dla siebie bo , go nikt nie widział,jedno pismo biedny napisał i co z tego,trzeba z burmistrzem porozmawiać, ze starostą a nie strzelać po próżnicy,no i zdawał jedno,, prawo jazdy,, tak nieszczęśliwie ,że z jego stanem rzeczywistym nie ma końca w opinii publicznej,

Observer (2017-11-03 10:23:25)

W połowie kadencji pierwsza interpelacja w sprawach mieszkańców - szacunku. A gdzie ta praca co była w haśle wyborczym?

?? (2017-11-03 10:07:06)

Niech lepiej interweniuje w sprawie swojego prawa jazdy ktore kupil od pana L.

mieszkaniec (2017-11-03 09:59:05)

Do PKP rozwiązaniem najlepszym było by przeniesienie peronu na południową część stacji, tam gdzie teraz jest rampa rozładunkowa, a rampę przenieść na drugą stronę. Wówczas od strony drogi serwisowej można wybudować wiaty dla
podróżnych. Jak się chce to można, zmieniają bieg pociągu międzynarodowego do wsi Pani Premier, to możną również zmienić tory dla zwykłej osobówki.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. Protest pracowników pionu urzędowego (FOTO, AUDIO)

Na 15 minut przestali wykonywać swe czynności. W ten sposób pracownicy...

Nagrodzeni za organizację najlepszych pokazów i promocję Festiwalu

Andrzej Klucha instruktor BCK odebrał statuetkę przyznaną dla Biłgorajskiego...

Dominika Grabias zwyciężczynią konkursu Queen of Poland 2018

Pochodząca z miejscowości koło Biłgoraja, uczennica ZSBiO w Biłgoraju,...

Szlachetna paczka. Ogrom darów trafił do potrzebujących rodzin (FOTO)

W Biłgoraju odbył się dziś kolejny wielki finał akcji "Szlachetna...

Bieg Mikołajowy, Cross Bojarski i podsumowanie akcji 100 km na 100-lecie Niepodległości (FOTO)

W Biłgoraju odbyło się podsumowanie imprez biegowych organizowanych...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia