Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Integracyjny Turniej Boccia

Dodał: red Data: 2015-11-19 13:01:15 (czytane: 3173)

W hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju odbył się Integracyjny Turniej Boccia, organizowany przez Zespół Szkolno - Rewalidacyjny w Biłgoraju a współfinansowany w ramach programu Działaj Lokalnie. 19 listopada rywalizowało siedem placówek z terenu Powiatu Biłgorajskiego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW Turnieju udział wzięło siedem placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z Powiatu Biłgorajskiego, tj. WTZ w Biszczy, ŚDŚ w Tarnogrodzie, WTZ w Biłgoraju, WTZ w Józefowie, SIRON Biłgoraj, ZS-R w Biłgoraju i DPS w Teodorówce.

integracyjny_turniej_boccia__4_.JPG


Jak informuje Marzena Kopacz dyrektor Zespołu Szkolno - Rewalidacyjnego (ZS-R) w Biłgoraju, głównym celem imprezy było popularyzowanie i upowszechnienie gry w boccia, integracja środowisk osób niepełnosprawnych oraz promowanie aktywności ruchowej.

integracyjny_turniej_boccia__1_.JPG


Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule - bocce. -Ze względu na charakterystyczną dla większości gier „bulowych” prostotę zasad, relatywnie do innych sportów tani sprzęt i niewielkie wymagania w zakresie miejsca do gry, boccia polecana jest również jako gra integracyjna - wyjaśnia Przemysław Kopacz nauczyciel w ZS-R w Biłgoraju.

integracyjny_turniej_boccia__5_.JPG


Turniej odbył się jako podsumowanie realizowanego od początku czerwca do końca listopada br. projektu "Sami nie potrafimy, z innymi możemy. Rehabilitacja przez turystykę. -Projekt odpowiada na najważniejsze potrzeby uczniów niepełnosprawnych w ich rehabilitacji i usamodzielnieniu - zauażają przedstawiciele Zespołu Szkolno - Rehabilitacyjnego w Biłgoraju. Warto pamiętać, że rehabilitacja jest nieodzownym elementem funkcjonowania osób niepełnosprawnych i często kojarzy się z godzinami ciężkich ćwiczeń. Projekt dofinansowany w ramach wsparcia z Działaj Lokalnie, łączy rehabilitację ruchową w tym wędrówki i gry sportowe, z turystyką i edukacją, stając się terapią połączona z poznawaniem Regionu.

Reklama.

-Przez działania naszego projektu chcieliśmy poprawić komfort życia i zmniejszyć poczucie niepełnosprawności oraz dać osobom niepełnosprawnym możliwość rehabilitacji połączonej z poznawaniem piękna przyrody i obcowania z nią. Głównym więc celem projektu była rehabilitacja osób niepełnosprawnych poprzez turystykę i gry, a przez to wzrost ich aktywności, kompetencji i umiejętności społecznych - wyjaśnia dyrektor ZS-R w Biłoraju.

integracyjny_turniej_boccia__2_.JPG


Projekt realizowany był poprzez naukę chodzenia z kijkami nordic - walking, piesze rajdy i wędrówki po roztoczu, w tym trzy wyjazdy m. in. do Kawęczynka, wyjazd na dwudniową wycieczkę do Krasnobrodu, organizację Europejskiego Dnia Ptaków, konkursu plastycznego czy spotkania z ornitologiem.

integracyjny_turniej_boccia__3_.JPG


Podczas Turnieju odbyła się także wystawa prac plastycznych laureata tegorocznej edycji Konkursu "WyMODELuj Swoje Marzenia" Jakuba Marczaka, ucznia Zespołu Szkolno - Rewalidacyjnego. Jak podkreśla mama Jakuba, inspiracją dla prac były motywy biblijne i świat przyrody, a rysunki powstały latem i jesienią tego roku pod okiem plastyka - malarza Urszuli Olczyńskiej. Prace Jakuba wystawione będą także w Biszczy.Zobacz także:

Kawęczynek - III rajd pieszy uczniów Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Tagi: integracyjny turniej boccia   zespół szkolno - rewalidacyjny w biłgoraju   osoby niepełnosprawne biłgoraj   rehabilitacja przez turystykę biłgoraj

Zobacz także

Spotkanie z mistrzem i zajęcia karate w ramach programu

Dodane: 2019-10-11 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (962)

TAGI: karate, zajecia dla dzieci, andrzej maciejewski, sportowy talentKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.228.109

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Derby Łada 1945 Biłgoraj - Hetman Zamość. Goście wygrali 2:0 (FOTO)

Ponad tysiąc kibiców oglądało dzisiejszy mecz Łady 1945 Biłgoraj i Hetmana Zamość. Derbowe spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Targowej. Mecz był kategorii podwyższonego ryzyka, stąd dodatkowe siły Policji. Ostatecznie jednak się okazało, że żaden z kibiców Hetmana na stadion nie wszedł. Kibicować swej drużynie chciało więcej osób niż biletów było dla klubu z Zamościa przewidziane. więcej»

Ogłoszenia