Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Inicjatywy młodzieżowe na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

Dodał: red Data: 2017-06-03 08:34:47 (czytane: 1778)

Internet jest znakiem naszych czasów, źródłem informacji i rozrywki, zapewnia możliwość szybkiego kontaktowania się ludziom z całego globu, ale niewłaściwe korzystanie z nowoczesnej technologii ma też negatywne skutki - uzależnienie czy cyberprzemoc. To na te zjawiska szczególnie narażone są dzieci i młodzież.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajAby zwiększyć świadomość na temat bezpieczeństwa w Internecie od września 2016 r. ponad 100 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych naszego powiatu przystąpiło do realizacji projektu Fundacji Pomocy Dzieciom Krzyk „Bezpieczni on-line” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z programu FIO.
Zanim gimnazjaliści  z Biłgoraja, Bukowej, Smólska, Bodaczowa, Hedwiżyna i Dereźni rozpoczęli działania projektowe, ich rodzice zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz niebezpieczeństwami związanymi z zagrożeniem prywatności online.

fundacja_krzyk_bilgoraj.jpg


Następnie zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży „W sieci happy”, podczas  których pod czujnym okiem trenerów, uczniowie doskonalili umiejętność współpracy w grupie, poznawali zasady sprawozdawczości, zarządzania czasem oraz sposoby angażowania społeczności lokalnej. Efektem pracy gimnazjalistów na zajęciach były opracowane inicjatywy, które od wiosny są przeprowadzane w społecznościach lokalnych. Wśród pomysłów młodzieży na upowszechnianie zasad bezpieczeństwa w Internecie jest organizacja rozmaitych konkursów filmowych, plastycznych, czy rozgrywek sportowych. Planowane są również spływy kajakowe, seanse filmowe, prelekcje ze specjalistami, wizyty studyjne, festyny rodzinne dla społeczności lokalnej połączone z podsumowaniem efektów konkursów, quizami i badaniami ankietowymi. W szkołach biorących udział w projekcie odbywa się również Kampania Obywatelska promująca bezpieczeństwo w sieci. Efekty pracy dzieci zaprezentowano także w formie komiksu. Ponadto grupy przygotowują przedstawienia o tematyce bezpieczeństwa w Internecie.

Reklama.

W niedzielę 28 maja, grupa z Dereźni przygotowała bajkę pt. „Czarownica w sieci”,  która została zaprezentowana podczas Bajkowego Dnia Dziecka po Biłgorajsku przy BCK. Natomiast grupa uczniów z Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju przygotowuje bajkę "Trzy w jednym", która zostanie zaprezentowana podczas Integracyjnego Dnia Dziecka w Fundacji Kresy 2000 w Nadrzeczu 3 czerwca. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego Powiatu do czynnego udziału w proponowanych przedsięwzięciach.

/M. Harasim/

Tagi: fundacja pomocy dzieciom krzyk w biłgoraju   krzyk biłgoraj   bezpieczni on-line   bezpieczeństwo w internecie

Zobacz także

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Dodane: 2019-11-09 15:19 - Komentarze  (0)  czytane (737)

TAGI: festiwal pieśni patriotycznej i legionowej, bck biłgoraj, mdk biłgoraj, święto niepodległościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.6.254

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia