Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Import auta z USA - czy to się opłaca? Ukryte koszty

Dodał: red Data: 2021-06-21 13:03:01 (czytane: 1222)

Od pewnego czasu zauważyć można zwiększające się zainteresowanie samochodami zza granicy. Ludzie chętnie je sprowadzają na użytek własny, ale nie tylko. Możliwość sprzedaży po wyższej cenie jest kuszącą formą zarobku. Co ciekawe, w ostatnich latach popularność zyskały samochody z USA.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTylko, czy jest to na pewno opłacalna inwestycja? W końcu duża odległość może nieść za sobą podwyższone koszty transportu. Sprawdźmy zatem, czy import auta ze Stanów Zjednoczonych przyniesie oczekiwane zyski.

Stany Zjednoczone a Europa - który kierunek wybrać?
Nie jest tajemnicą, że odkąd granice Unii Europejskiej zostały otwarte, sprowadzenie samochodu z kraju członkowskiego stało się bardzo popularne. Nie tylko zainteresowani są ci, którzy zajmują się handlem pojazdami, ale też osoby chcące zmienić swoje dotychczasowe auto.

Od pewnego czasu zauważyć jednak można, że ludzie ci, poszerzyli swoje horyzonty. Całkiem daleko, bo aż za ocean. Bardziej sceptyczni zaczęli zadawać sobie pytanie, czy taki interes im się opłaci? Tak naprawdę wszystko zależy od planu. Jeśli wszystko zostanie dobrze przemyślane, sprowadzenie samochodu z USA okazać się może strzałem w dziesiątkę, dodaje właściciel firmy importującej auta z USA - USAImport.pl.

Oczywistym jest, że kupno auta w ramach UE będzie niosło za sobą niższe koszty transportu i ominą Cię opłaty dodatkowe takie, jak np. cło. Dla niektórych będzie to wystarczający argument do tego, by nie rzucać się na głęboką wodę. Jednakże.. sprowadzenie pojazdu ze Stanów Zjednoczonych nie musi być pozbawione sensu.

Co wyróżnia auta z USA?
Przede wszystkim unikalność. Rynek europejski staje się pomału codziennością. Praktyka stała się bardzo powszechna. W efekcie ceny wysoko wyeksploatowanych samochodów są mocno zawyżone. Ostatecznie okazuje się, że sprowadzane są wraki, za które, mimo wszystko, trzeba sporo zapłacić.

Stany Zjednoczone to odległy kierunek, dzięki czemu sprowadzanie stamtąd aut nie jest tak pospolite. Przekłada się to na bardziej sprawiedliwe wycenianie pojazdów. Amerykański sprzedawca skupiony jest głównie na swoim rynku i jako potencjalny cel stawia swojego rodaka. Ponadto stopa życiowa ludzi zza oceanu jest z pewnością wyższa niż Europejczyków. Dzięki temu to, co dla zwykłego Kowalskiego jest rarytasem, dla mieszkańca Stanów jest czymś solidnie wyeksploatowanym.

Kolejną kwestią jest to, że Amerykanie częściej niż Europejczycy decydują się na zmianę samochodu. Ci drudzy długo będą korzystać ze swojego auta, zanim postanowią je sprzedać. Dzięki temu pojazd sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych będzie w dużo lepszym stanie niż ten ze starego kontynentu. Oznacza to, że samochody z USA będą bardziej opłacalne cenowo i lepsze jakościowo.

Wszystkie powyższe argumenty przemawiają za tym, że sprowadzenie amerykańskiego auta może być rentowne. W przystępnej cenie można nabyć samochód w bardzo dobrym stanie technicznym. Z pewnością lepszym niż ten, z rynku europejskiego. Kolejnym atutem jest fakt, że samochody z USA są czymś unikatowym. Ich modele można rzadko spotkać na europejskich drogach.

samochody_z_usa.jpg

Jakie koszty trzeba ponieść sprowadzając samochody z USA?
Jak zostało wspomniane na początku, całość nie sprowadza się wyłącznie do kosztów transportu oraz pojazdu.

Na początek koniecznie trzeba będzie zapłacić firmie pośredniczącej. Po drugie dochodzą koszty transportu składającego się z kilku etapów:

holowanie do portu w Stanach, kontenerowiec oraz transport do portu w Europie, a następnie jeszcze transport drogowy do kraju. Na tym oczywiście się nie kończy, ponieważ należy doliczyć wspomniane wcześniej cło. Dodatkowo opłacone muszą zostać akcyza oraz podatek VAT. Na koniec pozostają koszty sprowadzenia dokumentacji, prowizja za przelew z Polski, a także prowizja dla domu aukcyjnego.

Klasyki z USA nie są wcale drogie
Z pewnością nieraz widziałeś na ulicy samochody z USA będące symbolem lat 70 ubiegłego wieku. W Europie wydają się być one rarytasem podczas, gdy w Ameryce są one zwyczajnymi pojazdami, które po prostu wyszły z obiegu. Daje to okazję, by sprowadzić je po naprawdę okazyjnej cenie.

Zainwestuj w firmę importującą
Oczywiście jest to dodatkowy koszt, ale uwierz, że opłacalny. Kupując auto samemu, bez możliwości oględzin go na miejscu może być bardzo ryzykownym posunięciem. Jest mnóstwo firm sprowadzających auta z USA, które za stosunkowo niewielką opłatą dopilnują wszystkiego w Twoim imieniu, choćby USA Import.

Dlaczego jest to opłacalny ruch? Firmy importujące nie biorą pod uwagę ogłoszeń osób prywatnych. Często trafić można wtedy na oszustów i "się sparzyć".

Bazują oni wyłącznie na profesjonalnych aukcjach, gdzie często można spotkać prawdziwe okazje. Drugą zaletą jest to, że firmy te mają swoich fachowców na miejscu. Będą oni mogli spokojnie sprawdzić stan faktyczny pojazdu.

Na koniec zaś warto wspomnieć o formalnościach. Zajmą się oni wszystkim, a jest tego naprawdę dużo.

Reasumując, sprowadzenie pojazdu z USA jest bardzo opłacalną inwestycją. Biorąc nawet pod uwagę wszystkie koszty z tym związane, nadal jest to świetny interes. Decydując się na taki krok, masz pewność, że samochód będzie w o wiele lepszym stanie technicznym. Dodatkowo takie auto to z pewnością coś bardzo unikalnego.

*Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: import aut   auta z usa   auta importowane   opłaty

Zobacz także

Inwestycje w ulice Narutowicza i Piłsudskiego

Dodane: 2021-09-19 08:00 - Komentarze  (14)  czytane (1446)

TAGI: ulica narutowicza, ulica piłsudskiego, inwestycje drogowe biłgoraj, polski ładKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ruszyła petycja w sprawie rewitalizacji Autodromu

Ruszyła petycja biłgorajski Automobilklub zorganizował w sprawie rewitalizacji Autodromu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. więcej»

Ogłoszenia