Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Dodał: red Data: 2020-01-24 13:03:28 (czytane: 3768)

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Część samorządów na przełomie 2019 i 2020 roku ustaliła nowe stawki, w cześć Gmin obowiązują jeszcze stawki "stare".

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Mieszkańcy Gminy Turobin, gdzie odpady odbiera PGK za odpady segregowane płacą 9,50 zł od osoby miesięcznie, a za odpady niesegregowane 15 zł miesięcznie od osoby. Jak jednak poinformowano nas w Urzędzie Gminy, stawki te mają wzrosnąć w drugim kwartale br. W tej chwili nie wiadomo jak stawki się zmienią.

W Gminie Goraj, za odpady niesegregowane stawka wynosi 20 zł od osoby miesięcznie. Opłata za odpady segregowane zależna jest od wielości gospodarstwa domowego. Gospodarstwo domowe zamieszkiwane przez jedną lub dwie osoby płaci po 10 zł od osoby miesięcznie, , w gospodarstwie trzy lub czteroosobowym stawka wynosi 8 zł od osoby miesięcznie, a w gospodarstwie domowy, gdzie mieszka pięć osób lub więcej stawka wynosi po 5 zł od osoby. Jak informują przedstawiciele Gminy, stawki pochodzą z 2019 roku. W Gminie Goraj umowa podpisana jest z rzeszowskim Przedsiębiorstwem Gospodarski Odpadami.

Na stronie internetowej Miasta Frampol, zamieszczona jest uchwała, zgodnie z którą ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pobierana od właścicieli nieruchomości w wysokości: 11,50 zł od jednego mieszkańca w przypadku odbierania odpadów z terenu wiejskiego i 12,50 zł od jednego mieszkańca w przypadku odbierania odpadów z terenu miejskiego. Jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, w wysokości: 23,00 zł od jednego mieszkańca w przypadku odbierania odpadów z terenu wiejskiego i 25,00 zł od jednego mieszkańca w przypadku odbierania odpadów z terenu miejskiego.

W Gminie Biłgoraj jest tylko jedna stawka, wynosi ona 13,50 zł od osoby miesięcznie za odbiór odpadów segregowanych. Mieszkańcy nie mogą oddawać odpadów mieszanych. W przypadku nie segregowania, możliwe jest nałożenie kary w ramach postępowania administracyjnego. Zwolnienie przysługuje w wysokości 1 zł od osoby miesięcznie, w przypadku, gdy właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi kompostują bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Opłata śmieciowa w Gminie Biszcza, w przypadku odpadów posegregowanych w gospodarstwach jednoosobowych wynosi 18 zł, natomiast w gospodarstwach, w których mieszkają dwie i więcej osób jest to 40 złotych. Wysokość opłat za odpady niesegregowane jest dwukrotnie większa i wynosi odpowiednio 38 i 80 złotych.

W Gminie Potok Górny, stawki zróżnicowane są ze względu na wielkość gospodarstwa. W gospodarstwie jednoosobowym jest to 25 zł miesięcznie, w gospodarstwie dwuosobowym 41 zł miesięcznie, a w gospodarstwach gdzie zamieszkują trzy osoby lub więcej jest to 61 zł miesięcznie. Stawki dotyczą odpadów segregowanych. Stawki za odpady zmieszane wynoszą odpowiednio 45, 60 i 80 zł miesięcznie. Za odbiór śmieci w Gminie Potok Górny odpowiada Przedsiębiorstwem Gospodarski Odpadami.

Spółdzielnia Socjalna Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej odpowiada za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Józefów. Obecne stawki w Gminie wynoszą 14 zł miesięcznie od osoby lub 12 zł miesięcznie od osoby, w przypadku kompostowania. W gospodarstwach gdzie wspólnie zamieszkuje pięć lub więcej osób stawka wynosi 70 zł miesięcznie, 60 zł w przypadku kompostowania.

stawki_za_smieci.jpg

W gospodarstwie jednoosobowym w Gminie Aleksandrów stawka za odpady komunalne wynosi 8 zł miesięcznie w przypadku odpadów segregowanych i 15 zł miesięcznie w przypadku odpadów niesegregowanych. W gospodarstwach gdzie zamieszkuje dwie lub więcej osób, stawka wynosi odpowiednio 20 i 30 zł miesięcznie.

Gmina Tereszpol obecnie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu gospodarowania odpadów komunalnych. Obecnie obowiązujące stawki, to 10 zł miesięcznie od osoby za odpady segregowane i 20 zł miesięcznie od osoby za odpady zmieszane.

W Gminie Tarnogród, w styczniu br. Rada Miejska uchwaliła nowe stawki, wynoszą one 15 zł miesięcznie od osoby przy zbiórce segregowanej i 35 zł od osoby miesięcznie w przypadku odpadów niesegregowanych. Przyjęta uchwała przewiduje także zwolnienia. 2 zł mniej od osoby miesięcznie zapłacą te rodziny, które mają przydomowe kompostowniki i 1 zł mniej od osoby miesięcznie rodziny, korzystające z karty dużej rodziny.

Od nowego roku zmieniły się także stawki za śmieci w Biłgoraju. Za odpady segregowane mieszkańcy zapłacą 19 zł od osoby w rodzinie miesięcznie, a odpady niesegregowane 38 zł od osoby w rodzinie miesięcznie.

W Gminie Łukowa, w gospodarstwie jednoosobowym, stawka za śmieci wynosi 11 zł, w gospodarstwie dwuosobowym jest to 21 zł miesięcznie, a w gospodarstwie trzy lub więcej osobowym jest to 30 zł miesięcznie.

Od lutego br., w Gminie Biszcza, nowe stawki wejdą w życie od 1 lutego br. wynosić one będą 26 zł za gospodarstwo jednoosobowe miesięcznie i 52 zł miesięcznie za gospodarstwo dwu lub więcej osobowe. Stawka dotyczy odpadów segregowanych. Za niesegregowane opłaty wzrastają dwukrotnie i wynoszą 52 oraz 104 zł miesięcznie.

W Gminie Księżpol, stawki rozróżnione są dla wielkości gospodarstw. Z informacji przedstawionej na stronie urzędy wynika iż, w gospodarstwach jednoosobowych, za odpady zbierane selektywnie stawka wynosi 12 zł miesięcznie, za odpady nieselektywne jest to 20 zł miesięcznie. W gospodarstwach dwuosobowych, za odpady zbierane selektywnie stawka wynosi 23 zł miesięcznie, za odpady nieselektywne jest to 35 zł miesięcznie, a w gospodarstwach trzyosobowych i większych jest to 30 i 45 zł miesięcznie.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Archiwum

Tagi: powiat biłgorajski   gminy powiatu biłgorajskiego   stawki za odpady komunalne   ile płacimy za śmieci

Zobacz także

Obsza. Modernizacja oczyszczalni na finiszu

Dodane: 2020-09-11 11:29 - Komentarze  (0)  czytane (572)

TAGI: gmina obsza, modernizacja oszczyczalni ścików, inwestycja, odprowadzanie ściekówKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.28.250

Greg (2020-01-25 10:54:15)

W Tarnogrodzie burmistrz tłumaczył że nie da się zrobić przedziałów zależnych od liczby mieszkańców, a jednak w innych gminach się da. Biłgoraj ma swoje wysypisko i jest najdrożej. Tarnogród bardzo drogo zaraz za Biłgorajem
Podwyżka trzykrotnie.

(2020-01-24 19:34:17)

Poczekajcie do sierpnia jak każda gmina będzie musiała podjąć uchwałę na nowych zasadach. Wtedy zróbcie zestawienie. Niektóre gminy już mają nowa uchwałę, więc teraz mają drozej, ale później będą najtańsze

(2020-01-24 18:12:16)

Dziwne zróżnicowanie między gminami.

Marcin (2020-01-24 15:40:03)

No i proszę można w innych gminach, wprowadzić opłatę zależnie od ilości osób. Ale nie w g.Biłgoraj. To jest polityka PRORODZINNA. Jakie ceny w GORAJU, no i co na to PGK/....

(2020-01-24 15:03:36)

W Tarnogrodzie i Biłgoraju najdrożej...

nielogiczne (2020-01-24 14:31:13)

W jednej z gmin 1 osoba płaci połowę tego co np. 7osobowa rodzina,gdzie tu sens?

mieszkaniec (2020-01-24 13:43:19)

A ile razy odbierają odpod w gminach wiejskich a ile razy w mieście.

As (2020-01-24 13:38:20)

W Biłgoraju najdrożej Panie Burmistrzu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 (FOTO, WYNIKI)

W sali konferencyjnej starostostwa powiatowego w Biłgoraju odbyło...

81. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej, których finałem stał się Katyń (FOTO, AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne...

Od Kutna do Tarnogrodu - z Tarnogrodu do Katynia

Tarnogród podczas polskiej kampanii na początku II wojny światowej...

Droga Gródki - Gilów - Teodorówka - Chłopków otwarta (FOTO)

Ponad 18 kilometrowy odcinek drogi łączy gminy Turobin, Goraj...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia