Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ile tak naprawdę kosztuje cię twój samochód?

Dodał: red Data: 2018-11-22 21:54:22 (czytane: 923)

Posiadanie samochodu nie jest w dzisiejszych czasach luksusem. Przynajmniej tak sądzi większość z nas decydując się na zakup pojazdu czy to z drugiej ręki, czy bezpośrednio z salonu.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Tymczasem nabycie auta powinno być poprzedzone dość skrupulatnymi wyliczeniami, bo wbrew pozorom pochłania ono wiele pieniędzy i to na każdym etapie posiadania i użytkowania.  Decydując się na kupno samochodu musimy mieć świadomość, że nasz pojazd będzie błyskawicznie tracił na wartości.

Spadek ceny będzie oczywiście mniejszy w przypadku pojazdów nabywanych z drugiej ręki, ale i w tym przypadku następuje stopniowa gradacja ceny. Najwięcej traci się na nowych pojazdach z salonu. Eksperci mówią, że w momencie wyjazdu za bramę salonu, cena auta spada nawet o 20 proc. To bardzo dużo, a więc stopa zwrotu takiej inwestycji już na starcie powinna być duża.

Nie tylko paliwo
Najczęstszym błędem popełnianym przez posiadaczy samochodów, jest liczenie, jako kosztów posiadania pojazdu tylko paliwa. Bez względu na to czy kupujemy benzynę, olej napędowy czy też decydujemy się na instalację zbiornika na gaz, są to znaczne wydatki. Jeżeli nie podróżujemy często są one niewielkie, ale nie są to jedyne koszty. Każdy samochód należy bowiem ubezpieczyć.

Drogie ubezpieczenie obowiązkowe
Obecnie stawki obowiązkowe ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osiągnęły zatrważające wartości, a w przypadku ubezpieczenia auto casco, trzeba się liczyć z poważnym uszczupleniem portfela. Do tego ubezpieczenia są znacząco droższe dla osób dopiero zaczynających karierę kierowcy.

Stąd częstym zabiegiem jest rejestrowanie pojazdu na starszego członka rodziny, posiadającego prawo jazdy od wielu lat i idące za tym zniżki ubezpieczeniowe. Nie jest to rozwiązanie wygodne, a w niektórych przypadkach jest po prostu niemożliwe do przeprowadzenia.

koszty_samochodu.jpg

Naprawy i przeglądy
Nie jest to jednak koniec wydatków. Ubezpieczony i zatankowany samochód trzeba jeszcze zabierać na obowiązkowe przeglądy rejestracyjne. W przypadku nowych pojazdów odbywają się one początkowo co dwa lata, ale później co roku trzeba stawić się w zakładzie i wysupłać kolejne kwoty.

Wraz ze starzeniem się pojazdu pojawią się usterki, najczęściej związane ze zużyciem elementów mechanicznych, powstałe w wyniku codziennej eksploatacji. Nie da się ich uniknąć i z czasem trzeba ponieść koszt wymiany zużytych części.

Na czymś trzeba jeździć
Kolejne pieniądze trzeba zostawiać dwa razy w roku u wulkanizatora. Mowa tu o wymianie opon z zimowych na letnie i odwrotnie. Oczywiście można na tym zaoszczędzić, przeprowadzając wymianę samemu i przechowując opony w garażu, na strychu czy w piwnicy. Wszystko to wymaga jednak czasu, a ten też kosztuje.

Nawet jeśli nie wydamy pieniędzy u specjalisty, to i tak w końcu nadejdzie chwila, gdy trzeba będzie kupić nowe opony. Bez względu na to czy mocno eksploatujemy pojazd, czy też jeździmy okazjonalnie, ten wydatek trzeba będzie ponieść. Zwykle też zaraz po nabyciu auta, trzeba dokupić dodatkowy komplet opon.

Wynajem samochodów
Okazuje się, że wynajem długoterminowy może okazać się znacznie tańszy niż posiadanie własnego samochodu i ponoszenie wszystkich wymienionych powyżej kosztów. Do tego, może się okazać, że stać nas na pojazd z wyższej półki niż ten, na który moglibyśmy sobie pozwolić.

Wszystko dlatego, że podczas liczenia wydatków na samochód nie bierzemy pod uwagę wszystkich kosztów. Jeśli zsumujemy przykładową ratę, ubezpieczenie, opony i obowiązkowe przeglądy, może się okazać, że lepiej jest wynająć samochód wyższej klasy.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: ile kosztuje twój samochód   paliwo to nie wszytsko   koszt utrzymania auta   motoryzacja

Zobacz także

"Na podwójnym gazie" i bez uprawnień

Dodane: 2019-01-14 13:32 - Komentarze  (1)  czytane (240)

TAGI: pijany kierowca, józefów, policja biłgoraj, kontrole policyjneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.205.211.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia