Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ile tak naprawdę kosztuje cię twój samochód?

Dodał: red Data: 2018-11-22 21:54:22 (czytane: 1494)

Posiadanie samochodu nie jest w dzisiejszych czasach luksusem. Przynajmniej tak sądzi większość z nas decydując się na zakup pojazdu czy to z drugiej ręki, czy bezpośrednio z salonu.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Tymczasem nabycie auta powinno być poprzedzone dość skrupulatnymi wyliczeniami, bo wbrew pozorom pochłania ono wiele pieniędzy i to na każdym etapie posiadania i użytkowania.  Decydując się na kupno samochodu musimy mieć świadomość, że nasz pojazd będzie błyskawicznie tracił na wartości.

Spadek ceny będzie oczywiście mniejszy w przypadku pojazdów nabywanych z drugiej ręki, ale i w tym przypadku następuje stopniowa gradacja ceny. Najwięcej traci się na nowych pojazdach z salonu. Eksperci mówią, że w momencie wyjazdu za bramę salonu, cena auta spada nawet o 20 proc. To bardzo dużo, a więc stopa zwrotu takiej inwestycji już na starcie powinna być duża.

Nie tylko paliwo
Najczęstszym błędem popełnianym przez posiadaczy samochodów, jest liczenie, jako kosztów posiadania pojazdu tylko paliwa. Bez względu na to czy kupujemy benzynę, olej napędowy czy też decydujemy się na instalację zbiornika na gaz, są to znaczne wydatki. Jeżeli nie podróżujemy często są one niewielkie, ale nie są to jedyne koszty. Każdy samochód należy bowiem ubezpieczyć.

Drogie ubezpieczenie obowiązkowe
Obecnie stawki obowiązkowe ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osiągnęły zatrważające wartości, a w przypadku ubezpieczenia auto casco, trzeba się liczyć z poważnym uszczupleniem portfela. Do tego ubezpieczenia są znacząco droższe dla osób dopiero zaczynających karierę kierowcy.

Stąd częstym zabiegiem jest rejestrowanie pojazdu na starszego członka rodziny, posiadającego prawo jazdy od wielu lat i idące za tym zniżki ubezpieczeniowe. Nie jest to rozwiązanie wygodne, a w niektórych przypadkach jest po prostu niemożliwe do przeprowadzenia.

koszty_samochodu.jpg

Naprawy i przeglądy
Nie jest to jednak koniec wydatków. Ubezpieczony i zatankowany samochód trzeba jeszcze zabierać na obowiązkowe przeglądy rejestracyjne. W przypadku nowych pojazdów odbywają się one początkowo co dwa lata, ale później co roku trzeba stawić się w zakładzie i wysupłać kolejne kwoty.

Wraz ze starzeniem się pojazdu pojawią się usterki, najczęściej związane ze zużyciem elementów mechanicznych, powstałe w wyniku codziennej eksploatacji. Nie da się ich uniknąć i z czasem trzeba ponieść koszt wymiany zużytych części.

Na czymś trzeba jeździć
Kolejne pieniądze trzeba zostawiać dwa razy w roku u wulkanizatora. Mowa tu o wymianie opon z zimowych na letnie i odwrotnie. Oczywiście można na tym zaoszczędzić, przeprowadzając wymianę samemu i przechowując opony w garażu, na strychu czy w piwnicy. Wszystko to wymaga jednak czasu, a ten też kosztuje.

Nawet jeśli nie wydamy pieniędzy u specjalisty, to i tak w końcu nadejdzie chwila, gdy trzeba będzie kupić nowe opony. Bez względu na to czy mocno eksploatujemy pojazd, czy też jeździmy okazjonalnie, ten wydatek trzeba będzie ponieść. Zwykle też zaraz po nabyciu auta, trzeba dokupić dodatkowy komplet opon.

Wynajem samochodów
Okazuje się, że wynajem długoterminowy może okazać się znacznie tańszy niż posiadanie własnego samochodu i ponoszenie wszystkich wymienionych powyżej kosztów. Do tego, może się okazać, że stać nas na pojazd z wyższej półki niż ten, na który moglibyśmy sobie pozwolić.

Wszystko dlatego, że podczas liczenia wydatków na samochód nie bierzemy pod uwagę wszystkich kosztów. Jeśli zsumujemy przykładową ratę, ubezpieczenie, opony i obowiązkowe przeglądy, może się okazać, że lepiej jest wynająć samochód wyższej klasy.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: ile kosztuje twój samochód   paliwo to nie wszytsko   koszt utrzymania auta   motoryzacja

Zobacz także

Nawet nie zauważył, że policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli

Dodane: 2019-06-15 20:40 - Komentarze  (0)  czytane (506)

TAGI: pijany kierowca, gmina biłgoraj, policja biłgoraj, kontrola drogowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa informuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na remont i modernizację drogi wojewódzkiej Nr 835 od Biłgoraja do granicy Województwa Lubelskiego. -Zdecydowanie przyśpieszamy z tą oczekiwaną i ważną dla Lubelszczyzny inwestycją - podkreśla. więcej»

Ogłoszenia