Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

III sesja VIII Kadencji Rady Miasta Biłgoraj: Emisja NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl

Dodał: red Data: 2018-12-12 16:01:15 (czytane: 1778)

Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty, czy podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta Biłgoraj oraz uchwały w sprawie wyrażenia woli ustanowienia Świętej Marii Magdaleny Patronką Miasta Biłgoraj - to tylko niektóre uchwały jakie procedowali radni.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSesja odbyła się 12 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Informacja o pracy Burmistrza Miasta między sesjami.
4. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do nieodpłatnego przyznania pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności oraz zasad zwrotu wydatków za świadczenia udzielone w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 - 2023.
5. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego Gminy Miasto Biłgoraj w zakresie dożywiania ,,Posiłek dla dzieci i młodzieży” na lata 2019 - 2023.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy na okres kolejnych 3 lat (cz. dz. 59 ark. 39).
7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy na okres kolejnych 3 lat (cz. dz. 90/8 ark. 56).
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie ugody.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie zamiany nieruchomości gruntowej oznaczonej działką nr 95/9 ark. 12 na nieruchomość gruntową oznaczoną działką nr 34/3 ark. 12.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie w drodze darowizny własności nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, będącej w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Biłgoraj, położonej przy ul. Zamojskiej w Biłgoraju.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości położonych w Biłgoraju.
12. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicom położonym w Osiedlu Różnówka na terenie miasta Biłgoraj.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zniesienia formy ochrony przyrody z drzewa uznanego za pomnik przyrody.
15.  Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty.
16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia od Powiatu Biłgorajskiego zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg powiatowych w granicach administracyjnych Gminy Miasto Biłgoraj oraz dofinansowania do powierzonych zadań.
17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia od Województwa Lubelskiego zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich w granicach administracyjnych Gminy Miasto Biłgoraj oraz dofinansowania do powierzonych zadań.
18. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej do obliczenia podatku rolnego na 2019 rok.
19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXXIV/312/17 Rady Miasta Biłgoraj z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok.
21. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta Biłgoraj.
22. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli ustanowienia Świętej Marii Magdaleny Patronką Miasta Biłgoraj.
23. Wolne wnioski.
24. Zamknięcie obrad.

Posłuchaj zapisu AUDIO:

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: sesja rady miasta   miasto biłgoraj   rada miasta biłgoraj   transmisja na żywo

Zobacz także

Rusza remont Biblioteki Miejskiej w Tarnogrodzie

Dodane: 2019-12-07 12:26 - Komentarze  (0)  czytane (171)

TAGI: remont biblioteki miejskiej w tarnogrodzie, mkidn, gmina tarnogród, narodowy program rozwoju czytelnictwaKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

Do majkel (2018-12-13 22:25:53)

Elektrownia atomowa to się buduje już tyle lat że każdy rząd ma brudne ręce. Energię odnawialna uwalil PSL tak dla przypomnienia. Lokalnie powinniśmy bić brawo miasto się wyludnia nie powstają żadne zakłady pracy. W BRw na linii zarabiasz 2k żona w sklepie 1.5k i najlepiej to Jeszce ekredyt na mieszkanie sobie na szyj zawiązać. Ja rozumiem jak ktoś ma co. Miesiąc 6k w kieszeń dzieci nie kształci, dom po rodzicach a do pracy ma 100metroq spacerkiem to może zapomnieć jak życie wygląda. Ktoś powie trzeba było się kształcić niektórzy się kształcili ale chcieliby dla dzieci czegoś lepszego nie migracji do wawki i wyścigu w korpo. Więc o ile na wielką politykę nie mamy wpływu to na lokalna możemy miasto developerów gdzie wielopkoelniowym. Mieszkańcom odbiera się prawo budowy domu na własnej działce. A idź Pan w

do jak stać na samochód (2018-12-13 14:44:02)

A co tam tylko śmieci, możemy podwyższyć jeszcze lokalne podatki, ścieki, wodę wtedy w ogóle przestalibyśmy wydawać na używki.

Proponuję dodatkowo nie wydawać na jedzenie to wtedy będziemy wydawać mniej na śmieci. W sumie i tak jest nas Biłgoraju coraz mniej to jak jeszcze się podwyższy wszystko jak pisałem to może większość się przeniesie za granice i do innych miast to już całkowicie problem śmieci przestanie istnieć.

(2018-12-13 14:36:57)

...albo zapisz się na jakieś douczanie,
... może wieczorowe technikum coś cię nauczy

do jak stać na samochód (2018-12-13 06:03:11)

Co za pokrętna lewacka logika

jak stać na samochód (2018-12-12 22:13:42)

i jego utrzymanie to i stać na droższe śmieci. Wystarczy policzyć ile mieszkańcy Biłgoraja przeznaczają na papierosy i wódkę ,to łatwo obliczyć , że gdyby ograniczyli by używki to śmiecie podrożały by o kolejne 10% to jeszcze w kieszeni by się zostało na leki
Mieszkaniec (2018-12-12 20:59:22)

Gratulacje z piwodu dobrego samopoczucia dla burmistrza z jednej strony wnioskuje o podwyżkę cen śmieci a z drugiej o utrzymanie maksymalnej kwoty swoich zarobków na jakie pozwala ustawa o wynagrodzeniach pracowników samorzadowych. Ktoś tu nie ma wstydu.

katolik (2018-12-12 19:38:58)

Bedą droższe śmieci , ale w rewanżu Sw. Maria Magdalena - będzie Patronką.
sprzedaż wiązana

Majkel (2018-12-12 19:31:46)

Już zaczynacie cisnąć Januszowi za podwyżkę ale jak macie w ocenie działanie rządu ? Co się dziwić dymają nas na każdym kroku. Na początku swoich rządów zniszczyli ustawę o energii odnawialnej (wiatraki,fotowoltaika) nie mamy żadnej elektrowni atomowej wodne to porażka. Główne to elektrownie węglowe. Podnoszą cenę energii a za tym idzie podwyżka wszystkiego mydlą oczy o dopłatach od państwa tylko skąd mają wziąć jak pieniądze w skarbie państwa to pieniądze obywateli. Dymają nas jak chcą akr nadal im wietzycie. I tak przez to będziecie winić ludzi na niższym szczeblu. Poczekajcie jak wam w pracy będą jechać po poborach ze względu na wszelkie podwyżki. A głównym powodem jeat rozdawnictwo i kupowanie sobie poparcia .... Siedźcie dalej w domach i bijcie brawo że macie taki super rząd .

Nie Rosłan tylko (2018-12-12 12:34:54)

Pis podnosi cenę prądu ,a co za tym idzie wzrastają koszty utrzymania utrzymania

Do pktu 16 uchwały (2018-12-12 12:34:14)

Można Powiatowi tak bez przetargu wydawać pieniądze z naszych podatków na zleceni
robót utrzymaniowych? Chyba jest ekipa drogowa i sprzęt na miejscu w Biłgoraju.
To ma być dobra zmiana?

Ole (2018-12-12 10:32:13)

Super = Nasz Rosłan podwyżka

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Już jutro premiera „Zemsty ” Aleksandra Fredry w wykonaniu...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia