Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

III Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-25 16:48:37 (czytane: 2242)

Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas który spędzamy w gronie rodziny i naszych bliskich. Obok Wigilii, choinki, opłatka, kolędy są jedną z najważniejszych tradycji bożonarodzeniowych. W Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie również kultywowane są te tradycje. Jednym z przejawów jest przegląd kolęd i pastorałek pn. "Świeć gwiazdeczko, świeć".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW grudniu ub.r. odbyło się spotkanie Opłatkowe z udziałem zaproszonych gości, natomiast 20 stycznia 2019 r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury został zorganizowany III Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Świeć gwiazdeczko, świeć", podczas którego przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.  Występy rozpooczęły się od przedstawienia JASEŁEK przez dzieci z grupy V. Następnie do wspólnego kolędowania zachęcały dzieci z poszczególnych grup wiekowych: od maluszków po dzieci najstarsze.

przedszkolaki_tarnogrod_koledy.JPG

Swoimi zdolnościami wykazały się również dziewczynki z zespołu "Rozśpiewane Nutki", które raz w miesiącu uświetniają swoim śpiewem Msze Święte dla dzieci w kościele parafialnym. W wykonaniu małych artystów można było usłyszeć polskie tradycyjne kolędy takie, jak: „A wczora z wieczora”, „Mizerna cicha”, ale też i piękne pastorałki: „Bosy pastuszek”, Świeć gwiazdeczko” i wiele innych.

Reklama.

W oczach słuchaczy można było zobaczyć nie tylko radość z występów dzieci, ale również wzruszenie ze wspólnego śpiewania  kolęd, które stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. Już od czasów średniowiecza poprzez kolejne wieki aż po dzień dzisiejszy, gdy wielu naszych przodków z różnych powodów musiało emigrować z kraju, to właśnie pieśń kolędowa była dla nich nadzieją oraz podnosiła ich na duchu.

Dlatego bardzo ważną sprawą jest podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych poprzez uczenie dzieci kolęd oraz wspólne śpiewanie ich podczas różnych uroczystości rodzinnych.

/Violetta Łukaszczyk/

Zdjęć w galerii: 16

Tagi: przedszkolny przegląd kolęd i pastorałek   tok tarnogród   gmina tarnogród   przedszkola tarnogród

Zobacz także

Stan epidemii, a opłaty za przedszkole i żłobek

Dodane: 2020-04-06 12:29 - Komentarze  (0)  czytane (307)

TAGI: stan epidemii, koronawirus, przedszkola, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia