Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-03-12 14:52:13 (czytane: 3084)

Kilkudziesięciu przedszkolaków z placówek Powiatu Biłgorajskiego uczestniczyło w III już odsłonie Międzyprzedszkolnej Olimpiady Matematycznej. W dniu matematyki, zmagania dzieci przygotowało katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Matematyki. Święto, które ma pokazywać korzyści płynące z dobrej znajomości tego przedmiotu ścisłego. Dziś także w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju obyła się III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna. Specjalnie przygotowane zadania sprawdzały przede wszystkim logiczne myślenie najmłodszych, umiejętność radzenia sobie z działaniami matematycznymi oraz umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy.

-Tą olimpiadą chcemy przede wszystkim propagować wśród najmłodszych zainteresowanie matematyką. Bazujemy tutaj na osobistych doświadczeniach dziecka. Zachęcamy do kształtowanie u dzieci logicznego rozumowania, zdolności matematycznych teoretycznych ale i praktycznych, chcemy budować odporności emocjonalnej i pokazać nieodłączność wpływu matematyki na nasze życie, a co za tym idzie wprowadzać dzieci na drogę sukcesów edukacyjnych - zaznacza nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i członek jury, Anna Wołoszyn. Pedagog podkreśla, że jest to przede wszystkim nauka przez zabawę, pokazywanie rozwiązań, które wynikają z prostych zadań i działań matematycznych oraz przede wszystkim pokazanie, że nauka jest przyjemna i potrzebna.

Reklama.

-Nam w pracy z dziećmi zależy na tym, by przyswoiły one podstawy matematyki i zainteresowały się ta dziedziną nauki oraz wiedziały, że jest ona praktycznie wykorzystywać na życiu każdego człowieka. Wykorzystujemy przy tym wszystko co ciekawi przedszkolaki angażując do tego proste pomoce naukowe oraz gry logiczne. Duży nacisk kładziemy także na praktyczne wykorzystanie wiedzy, którą dzieci przyswajają. chodzi tu m. in. o kwestie związane z umiejętnością liczenia pieniędzy, liczby dzieci w klasie, znajomością godzin czy upływającego czasu. Zachęcamy także rodziców, by w domu starali się pokazywać, że matematyka jest potrzebna, angażując dzieci np. w odmierzanie ilości artykułów potrzebnych na ciasto czy obiad - zaznacza Agnieszka Golec z nauczyciel w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

olimpiada_matematyczna_2019.JPG

Zajęcia przynoszą pożądane sukcesy. Przedszkolak, Lena Banach, w rozmowie z bilgoraj.com.pl jednym tchem wymienia praktyczne zastosowania matematyki. -Potrzeba jest na zakupach by wiedzieć ile trzeba zapłacić za jedzonko czy ubrania, by policzyć i wiedzieć ile jest zabawek w przedszkolu czy domu oraz ile można wziąć cukierków, gdy kolega częstuje. Ważne jest także by wiedzieć ile się ma pieniędzy w banku. O praktycznym wykorzystaniu matematyki wie także Kuba Cudziło zaznacza, że jemu matematyka potrzebna jest by policzyć samochody na parkingu i ile trzeba paliwa by tata zatankował samochód i ile to będzie kosztowało na stacji benzynowej. - Mogę także policzyć ile kosztował będzie nowy samochód, jakby tata chciał by kupić - przyznaje Jakub. -Matematyka też jest ważna, bo w szkole są egzaminy i tam są zadania i trzeba je rozwiązać by zdobyć wykształcenie i pracę jak tata - dodaje Nela Madycka. Damian Kiełbasa wypowiedzi rówieśników uzupełnia o stwierdzenie, że matematyka przydaje się do policzenia kredek oraz tego ile się ma lat i kiedy są urodziny.

miedzyprzedszkolna_olimpiada_matematyczna_2.JPG

-Odpowiedziane społeczeństwo, myślące poważnie o swej przyszłości inwestuje w kształcenie młodych pokoleń, ze szczególnym naciskiem na kształcenie w naukach ścisłych. Gdy od początku będziemy wyjaśniać dzieciom i uczyć ich podstawowych działań i wzorów matematycznych, to zrozumieją one prawa matematyki i nie będzie ona im straszna. Warto od najmłodszych lat pokazywać zakres matematyki i rozbudzać zainteresowanie nią. Dziś nie może być ktoś dobrym inżynierem, programistą, twórcą czy wynalazcą, jeśli nie jest dobry z matematyki. Nam zależy na przyszłości naszych dzieci i przyszłości naszej Ojczyzny, dlatego na matematykę stawiamy - dodaje organizator olimpiady, dyrektor Mieczysław Król.

miedzyprzedszkolna_olimpiada_matematyczna_2019.JPG

Dla wszystkich uczestników, dzięki pomocy sponsorów, przygotowano pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Wyniki Olimpiady:

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce - Dawid Majewski (Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju);
II miejsce - Nela Madycka (Katolickie Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju);
III miejsce - Wojciech Bucior (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Lipinach Górnych).


Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce - Katolickie Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju;
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych; Szkoła Podstawowa im. KEN w Szyszkowie;
III miejsce - Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 46

Tagi: olimpiada matematyczna   przedszkolaki biłgoraj   międzyprzedszkolna olimpiada matematyczna   oświata biłgoraj

Zobacz także

Dzień Ofiar Holokaustu w Biłgoraju

Dodane: 2021-01-27 19:50 - Komentarze  (3)  czytane (636)

TAGI: biłgoraj, dzień ofiar holokaustu, żydzi, ściana pamięciKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.247.17

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia