Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-15 19:35:16 (czytane: 3351)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie święto smacznej i zdrowej kuchni. Na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury, gościł III Biłgorajski Festiwal Smaków. Tym razem do współpracy zaproszone zostały koła gospodyń wiejskich. Zebrane podczas wydarzenia środki przeznaczone zostały na leczenie Jasia Sprysaka.Reklama.

Święta dobrej i zdrowej żywności, pomału staje się biłgorajską tradycją. III Biłgorajski Festiwal Smaków przebiegał pod szyldem polskich tradycyjnych dań. W czasie imprezy zaproszeni wystawcy zaprezentowali lokalne produkty, przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne, a wśród dodatkowych atrakcji będą między innymi: kącik małych artystów, sportowe mini igrzyska, robotyka dla smyka, dmuchane zjeżdżalnie, animacje dla najmłodszych czy występ zespołów MDK.

festiwal_smakow_licytacje.JPG

-Łączymy kuchnię i smaczne jedzenie z częścią artystyczną i charytatywną. Dzięki temu uczestnicy nie tylko mogą miło i aktywnie spędzić niedzielne popołudnie ale także skosztować tradycyjnych potrwa i smaków naszych babć. Akcja ma także wymiar charytatywny, w tym roku pomagamy Jasiowi Sprysaka. Podczas dwóch pieszych akcji udało nam się zebrać około 60 tys. zł, liczymy, ze w tym roku kwota będzie równie pokaźna - informuje Andrzej Klucha ze Stowarzyszenia Kultury Niezależnej "Pogotowie", współorganizator wydarzenia.

festiwal_smakow_2019.JPG

Imprezę zakończyły koncerty zespołów Fire Over Limits oraz Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Gwiazdą wieczoru była Aleksandra Nizio - zwyciężczyni V edycji The Voice of Poland. III Biłgorajski Festiwal Smaków tradycyjnie połączony jest z akcją charytatywną. W tym roku podczas imprezy będą mogli Państwo wesprzeć leczenie i rehabilitację małego Jasia Sprysaka, który pod koniec ubiegłego roku uległ poważnemu poparzeniu. -Syn przeszedł ponad 20 operacji oraz przeszczep skóry. W tej chwili najważniejsza jest rehabilitacja rączek. Mamy nadzieję i zanosimy gorące modlitwy do Boga by Jaś wrócił jak najszybciej do pełnej sprawności. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w ty trudnym dla nas czasie są z nami. Wspierają nas duchowo, materialnie i ie zostawiają nas samych. To bardzo ważne dla nas - mówi Anna Sprysak, mama Jasia.

Desktop.jpg

Organizatorami były Centrum Kultury Niezależnej "Pogotowie", Biłgorajskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej. Przedsięwzięcie wsparli: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, MODEL Opakowania, PCK Oddział Rejonowy w Biłgoraju oraz Black Red White. Wydarzeniu towarzyszyły licytacje i zbiórki do puszek. W wydarzenie Festiwal Smaków, włączyła się także Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, placówka przygotowała stoisko ze słonecznikami. W przygotowanie włączyły się w to wszystkie klasy, a  uczniowie z Caritas, SKO i PCK pomagali wraz z rodzicami i nauczycielami w organizacji i sprzedaży.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 158

Tagi: festiwal smaków   bilgoraj   bck biłgoraj   pomoc dla jasia sprysaka

Zobacz także

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Dodane: 2020-09-19 19:16 - Komentarze  (8)  czytane (1326)

TAGI: stary bidaczów, warsztaty kulinarne, gmina biłgoraj, osp stary bidaczówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.28.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 (FOTO, WYNIKI)

W sali konferencyjnej starostostwa powiatowego w Biłgoraju odbyło...

81. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej, których finałem stał się Katyń (FOTO, AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne...

Od Kutna do Tarnogrodu - z Tarnogrodu do Katynia

Tarnogród podczas polskiej kampanii na początku II wojny światowej...

Droga Gródki - Gilów - Teodorówka - Chłopków otwarta (FOTO)

Ponad 18 kilometrowy odcinek drogi łączy gminy Turobin, Goraj...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia