Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I wakacyjny rajd rowerowy w Łukowej (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-07-23 22:40:05 (czytane: 1631)

I wakacyjny rajd rowerowy organizowany przez GOK w Łukowej rozpoczął się w godzinach południowych 23 lipca br. przy cmentarzu wojskowym w Osuchach. Wzięło w nim udział 50 osób, w tym 16 rodzin z Gminy Łukowa i 14 gości.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajJak informują organizatorzy, trasa rowerowego wypadku, wiodła "szlakiem królewskim", tj. przez Borowe Młyny, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający pobyt króla Stefana Batorego i przez Borowiec - miejsce postoju króla Jana Kazimierza zdążającego do Zbaraża. Rajd rozpoczął się złożeniem hołdu Poległym – na największym w Polsce cmentarzu partyzanckim  w Osuchach.  W drodze do Fryszarki chętni spośród uczestników (z uwagi na konieczność zjechania z trasy rajdu) mogli zatrzymać się przy obelisku upamiętniającym śmierć por. Hieronima Miąca  ps. „Korsarz”, a także dojechać do śródleśnej strzelnicy. W czasie pierwszego dłuższego postoju we Fryszarce, cykliści mieli okazję posilić się, ale przede wszystkim zobaczyć dęby szypułkowe - pomniki przyrody i rosnące tam drzewa  przepięknie i dekoracyjnie owinięte bujnymi powojami. Szum wartkiej rzeki Sopot, śpiew ptaków i świeże leśne powietrze dodały sił do kolejnego etapu rajdu. W tej części naszej podróży mogliśmy zobaczyć miejsce gdzie stacjonowały oddziały partyzantki radzieckiej, oraz pomnik upamiętniający walki w Uroczysku Maziarze.

rajd_rowerowy_lukowa_2017.JPG


W Borowych Młynach uczestnicy zatrzymali się przy obelisku upamiętniającym pobyt króla Stefana Batorego, który gościł w Zamchu w 1578 roku na zaproszenie kanclerza Jana Zamoyskiego. Tutaj też, nad Tanwią odbył się dłuższy postój i ognisko z kiełbasą ufundowaną przez GOK w Łukowej (drzewo na ognisko dostarczyli leśnicy józefowscy). Dobry dostęp do rzeki pozwolił na schłodzenie się wodą, z czego największą frajdę mieli najmłodsi. Drogą leśną, miejscami piaszczystą uczestnicy dotarli do śluzy na Tanwi we wsi Borowiec i znajdującego się w tej miejscowości pomnika poświęconego poległym i pomordowanym w latach 1939 - 1944. Ostatni odcinek prowadził przez Olchowiec, Dorbozy i Babice, za którymi czekał wszystkich podjazd pod górę, a później zjazd do Łukowej. Na mecie przy GOK na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy i folderki zachęcające do udziału w kolejnym rajdzie. -Największą atrakcją było poznawanie walorów krajobrazowych i historycznych, znajdujących się w zasięgu ręki, których jako miejscowi nie znamy. Dzieci, których było sporo na rajdzie miały okazję schłodzić się w Tanwi podczas postoju, gdzie zorganizowane było ognisko. Wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia wakacji GOK w Łukowej zaprasza na drugi rajd 6 sierpnia 2017 roku. Planowana trasa Osuchy - Czartowe Pole - Błódek - Kamieniołomy w Nowinach - Borowiec - Łukowa - informuje Wiesława Kubów dyrektor GOK w Łukowej.

Reklama.

Przewodnikiem rajdu był Mirosław Okoń, który wcześniej opracował jego trasę, a któremu w sprawnym i bezpiecznym przebiegu rajdu pomagali Aleksander Michoński i Kamil Koszarny. Wśród uczestników rajdu byli m. in. prof. Dariusz Trześniowski (literaturoznawca) wraz z żoną Jolantą i bratem Mirosławem, dr Marta Sochocka z mężem muzykologiem dr Jackiem Sochockim, Piotr Olszewski (trener UKS „Tanew” Księżpol, trener kadry wojewódzkiej w kajak polo). Do głównych zalet takiego wyjazdu należy poznawanie walorów przyrodniczych naszej okolicy i pogłębianie wiedzy historycznej. Nie można też pominąć niezwykle istotnych aspektów - zdrowotnego oraz integracyjnego.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 15

Tagi: rajd rowerowy   turystyka rowerowa   gmina łukowa   wakacyjny rajd rowerowy

Zobacz także

Indie - najlepsza opcja na wakacje

Dodane: 2018-01-19 14:50 - Komentarze  (0)  czytane (349)

TAGI: indie najlepsza opcja na wakacje, wycieczki, wakacje, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.22.240.119

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Trwa budowa drogi Aleksandrów - Szostaki

Decyzją Dyrektora Lasów Państwowych z dnia 9 czerwca 2017 roku o przyznano środki finansowe na realizację inwestycji budowy drogi między Aleksandrowem, a Szostakami, tj. Gminą Aleksandrów i Łukowa. Całkowita wartość zadania to ponad 4,2 mln zł, w tym udział Lasów Państwowych to 3,7 mln zł (roboty budowlane). więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka Zespołu Szkół Leśnych 2018 (FOTO, VIDEO)

20 stycznia br. uczniowie biłgorajskiego Zespołu Szkół Leśnych...

Ja Was wybrałem

Jezus słowem i czynem ukazuje, że bliskie już jest Królestwo...

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących...

Coś wreszcie rusza przy planach remontu skrzyżowania Nadstawna - Lubelska

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Nadstawnej i Lubelskiej, to "wielotomowa...

Mędrcy ze Wschodu w Biłgoraju (VIDEO, FOTO)

Już po raz czwarty ulicami Biłgoraja przeszedł Orszak Trzech...

N1 Park - propozycja na biznes lub lokatę kapitału

N1 Park to impuls do rozwoju. Inwestycja ta to również "wielki...

Ogłoszenia