Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I Turniej Karate Tradycyjnego Fudokan - Shotokan

Dodał: red Data: 2016-04-26 16:57:29 (czytane: 2654)

W kwietniu br. w Lublinie odbył się I Turniej Karate Tradycyjnego Fudokan - Shotokan, w którym około 250 startujących zmagało się w konkurencjach: kata, kumite i EN-BU. Organizatorem zawodów był Daniel Iwanek - trzykrotny mistrz świata w karate tradycyjnym.

W Lublinie spotkali się sympatycy karate tradycyjnego zarówno stylu Fudokan, jak i Shotokan. Turniej miał charakter międzynarodowy z racji udziału ekipy z Litwy, gdzie głównym instruktorem jest Ritis Bublewicius.

Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało 14 zawodników. Każdy wrócił z medalem. I miejsce w kata zdobyli: Roksana Bury, Magdalena Dziewa, Patryk Jarosz, Michał Kleban, Wojtek Kuderawiec, Sonia Łukaszczyk i Tomasz Sosiński. II miejsce w kata zdobyli: Wojciech Kukiełka, Martyna Maksymiec, Katarzyna Pawęzka i Andrzej Sosiński. III miejsce w kata zdobyli: Magdalena Bury i Nadia Socha. Ponadto w kumite Wojciech Kukiełka zajął I miejsce, Krzysztof Szofer II miejsce, Roksana Bury i Patryk Jarosz IV miejsce.

Trener Andrzej Szeliga nie ukrywa zadowolenia ze startu swoich podopiecznych w turnieju, który jest jednym z etapów przygotowań do Pucharu Polski Dzieci i Mistrzostw Polski Juniorów młodszych i starszych.

/Piotr Łukaszczyk, BKKT/

Tagi: turniej karate   biłgorajski klub karate tradycyjnego   sport biłgoraj   sztuki walki

Dodane: 2020-11-21 18:42 - Komentarze  (0)  czytane (1242)

TAGI: zawody sportowe, podnoszenie ciężarów, znicz biłgoraj, sport biłgoraj