Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I sesja V kadencji Rady Powiatu - radni wybrali Prezydium Rady i Zarząd Powiatu (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2014-12-01 14:34:35 (czytane: 12243)

Koalicja Polskie Stronnictwo Ludowe z Biłgorajszczyzną ma większość w Radzie Powiatu w Biłgoraju. W opozycji radni z Prawa i Sprawiedliwości oraz radny z Biłgoraj XXI. 1 grudnia br. radni wybrali prezydium Rady i Zarząd Powiatu. Nie było niespodzianek.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolObrady I sesji V kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju rozpoczęły się od Mszy świętej sprawowanej w kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Następnie radni i zaproszeni goście zebrali się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Sesję otworzył Starosta Biłgorajski Marian Tokarski. Po stwierdzeniu prawomocności obrad wręczono radnym zaświadczenia o wyborze, a następnie członkowie Rady Powiatu złożyli ślubowania, wg. treści określonej w art. 20 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym.

prezydium_rady_powiatu_v_kadencji.JPG

Prezydium Rady Powiatu /od lewej/: Ryszard Korniak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Kazimierz Paterak - Przewodniczący Rady Powiatu, Stanisław Lewandowski - wiceprzewodniczący Rady Powiatu.


Kolejnym punktem obrad było zgłoszenie kandydatów na funkcję przewodniczącego Rady Powiatu i wybranie komisji skrutacyjnej. Jedynym kandydatem na funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju był Kazimierz Paterak. Jego kandydaturę zgłosił radny Jarosław Lipiec, który podkreślał, że były Wójt Gminy Obsza to doświadczony samorządowiec. Komisja Skrutacyjna w składzie Alfred Sobótka, Henryk Paska i Stanisław Rymarz przeprowadziła głosowanie nad wyborem Przewodniczącego. W tajnym głosowaniu 17 radnych poparło kandydaturę Kazimierza Pateraka na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu. Jego zastępcami zostali: Stanisław Lewandowski (15 głosów za) i Ryszard Korniak (14 głosów za). Kandydaturę Michała Furlepy poparło 8 radnych.

Reklama.

Jedynym kandydatem na fotel Starosty Biłgorajskiego był Marian Tokarski, został on zgłoszony przez Jarosława Piskorskiego. Andrzej Kozina co prawda zgłosił Dariusza Wolanina, ten jednak nie wyraził zgody na ubieganie się o tę funkcję. Mariana Tokarskiego poparło 16 radnych, przeciw jego kandydaturze zagłosowało 6 radnych a jeden wstrzymał się od głosu.

zarzad_powiatu_v_kadencji.JPG

Zarząd Powiatu /od lewej/: Jarosław Lipiec - etatowy członek Zarządu, Jarosław Piskorski - Wicestarosta Biłgorajski, Marian Tokarski - Starosta Biłgorajki i członkowie Zarządu Adam Banak i Dariusz Wolanin.


Starosta na swego zastępce desygnował Jarosława Piskorskiego, który uzyskał poparcie 14 radnych. Do zarządu weszli także z rekomendacji Mariana Tokarskiego - Jarosław Lipiec na funkcję etatowego członka Zarządu (15 głosów za) oraz Dariusz Wolanin (23 glosy za) i Adam Banak (15 głów za) jako członkowie Zarządu Powiatu. -Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy poparli moją kandydaturę na Przewodniczącego Zarządu Powiatu oraz kandydatury członków Zarządu. Już dziś obiecuje Państwu radnym i wszystkim mieszkańcom Powiatu Biłgorajskiego rzetelną i sumienną pracę. Szanowni Państwo przed nami wytężone 4 lata służby mieszkańcom Ziemi Biłgorajskiej. To także czas ostatnich funduszy europejskich służących rozwojowi naszych Małych Ojczyzn. Wierzę, że wspólnie - także przy udziale i zaangażowaniu radnych opozycji - uda nam się ten czas dobrze i pożytecznie wykorzystać - mówił po wyborze Starosta.

Poniżej publikujemy pierwszy wywiad jakiego udzielił Marian Tokarski tuż po wyborze na kolejną kadencję Przewodniczącego Zarządu Powiatu:


/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 37

Tagi: koalicja w radzie powiatu   rada powiatu w biłgoraju   starosta biłgorajski   wyór przewodniczącego rady powiatu

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.169.76

bnm (2014-12-02 11:46:43)

dla tych co przy korycie musi być kasa a inni niech zdychają

bar93xxx (2014-12-02 10:47:35)

jak byl szpital to nie bylo pieniedzy na remont a dach przeciekal okna byly nieszczelne tynk sie sypal a jak starostwo przejelo to generalnie a nawet bardziej niz generalnie caly budynek wyremontowali

(2014-12-01 23:19:04)

Co to za chrzan ,że dziugo koryta nie chciał ?Wiedział ,że ma za mało głosów , piszcie prawdę

Andrzej (2014-12-01 22:26:24)

Gratuluje sukcesu wyborczego wszystkim zwyciezcom w wyborach samorzadowych i proponuje wlozenie jak najwiekszego wysilku w tworzenie nowych miejsc pracy.Panowie czy nie mozna byloby wybudowac w okolicy Bilgoraja jakiegos Zakladu Pracy?

Zibi (2014-12-01 21:08:07)

Niestety ale w naszym mieście nic się nie zmieni:(
Stara ekipa dzieli władzę miedzy sobą i przyznaje laury ludziom, którzy dla naszego miasta nic dobrego nie uczynili (np. Pani Tokarska), a wręcz przeciwnie pomagała w zlikwidowaniu oddziału Urzędu Celnego...

tubylec (2014-12-01 18:54:59)

Po co ta ,,szopka"z głosowaniem do urny?Wiadomo przecież że wszystko było ustalone w zakulisowych rozmowach.Ciąg dalszy sagi POMAGAMY SWOIM LUDZIOM.
Powodzenia na nową kadencję

(2014-12-01 17:59:29)

E tam, jak najbardziej estetyczni, w garniturach i pod krawatem. Niech tam dobrze rządzą powiatem, powodzenia.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski....

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Ogłoszenia