Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I Seniorada Sportowa - Biłgoraj 2016 (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-02-24 13:49:28 (czytane: 3336)

-Impreza została zorganizowana w celu spotkania i integracji seniorów, by mogli pobyć razem i rywalizować w konkurencjach sportowych. Mam nadzieję, że przez to więcej osób zaangażuje się w działalność organizacji aktywizujących seniorów - podkreśla Eliza Rafał dyrektor OSiR w Biłgoraju.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSportowa Seniorada odbyła się 24 lutego br. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W sportowe szranki stanęły drużyny reprezentujące seniorów z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, Stowarzyszenie PCK, Uniwersytet Trzeciego Wieku, "Kwiaty Jesieni" z Frampola i Rowerowe Roztocze.

seniorada_bilgoraj.JPG


Seniorada nie była niczym innym jak zawodami sportowo - rekreacyjnymi przeznaczonymi dla osób powyżej 50 roku życia, na której zawodnicy mogli sprawdzić swą kondycję fizyczną, koordynację ruchową i miło spędzić czas. Głównie bowiem chodziło o dobrą zabawę, stąd m. in. poza konkurencjami sportowymi dla seniorów także konkurencje indywidualne, które można było rozegrać wspólnie z wnukami.

halina_wlaz_utw_bilgoraj.JPG


-Klub Seniora przy PCK działa od 2012 roku. Zrzesza wszystkie chętne osoby, które chcą się zaangażować w jego działalność. W ramach Klubu prowadzone są, przez wykwalifikowaną instruktorkę, która dobiera odpowiednie ćwiczenia, różne zajęcia fitness na Sali w budynku PCK, a ponadto członkowie naszego Klubu uczestniczą w zajęciach na basenie w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Aktywność więc seniorów w Biłgoraju nie jest tylko okazjonalna - zaznacza Edward Kurzyna z biłgorajskiego biura PCK. Z kolei Halina Wlaź prezes Stowarzyszenia Biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku, przyznaje iż jest ogromnie zadowolona, że w Biłgoraju nareszcie coś się robi w kierunku seniorów. -Jestem bardzo wdzięczna dyrekcji OSiR za ten świetny pomysł i uważam, że to jest dopiero początek i dobrze by było w następnych latach poszerzyć zasięg tej Senioriady - dodaje.

Reklama.

Na uczestników czekały cztery konkurencje sportowe i autoprezentacja drużyny oraz konkurencje indywidualne. Zawodnicy musieli się zmierzyć z piłką nożną, rzutem "oszczepem", kręglami i rzutami woreczkami. -Seniorzy w naszym mieście są bardzo aktywni i OSiR wychodzi im naprzeciw. My jako Ośrodek organizujemy dla nich bezpłatne zajęcia w godzinach porannych we wtorki i piątki. Mogą przyjść do nas również na siłownię i ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera. Postanowiliśmy także zorganizować tą imprezę by się mogli zmierzyć ze sobą i porywalizować - przyznaje Eliza Rafał.

seniorada_osir_bilgoraj.JPG


Rywalizację seniorów obserwował Bogdan Kowalik. Sekretarz Miasta Biłgoraj wyraził podziękowania dla OSiR za pomysł i organizację imprezy, dziękował także seniorom za przyjęcie zaproszenia i aktywność w różnych sferach życia Miasta.

Wyniki Seniorady:
I miejsce - Klub Honorowych Dawców Krwi PCK;
II miejsce - Rowerowe Roztocze;
III miejsce - Uniwersytet Trzeciego Wieku;
IV miejsce - Stowarzyszenie PCK;
V miejsce - "Kwiaty Jesieni" z Frampola.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 85

Tagi: seniorada   osir biłgoraj   zawody sportowe   seniorzy biłgoraj

Zobacz także

Siatkarze z Majdanu najlepsi

Dodane: 2020-01-17 16:15 - Komentarze  (0)  czytane (1129)

TAGI: turniej siatkówki, gmina księżpol, sołectwa gminy księżpol, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.35

(2016-02-26 17:16:22)

wybrańcy wzięli udział, tylko posłuszne grono szanownego funkcjonariusza magistratu

Idea może nie jest zła... (2016-02-25 19:16:30)

bo ruch każdemu wychodzi tylko na zdrowie. Ale ograniczona formuła imprezy, pora, nie masowość, brak publiczności i inne kwestie, trochę tę ideę pomniejszają. Chyba, że to impreza dla wybranej (ch) grup społeczności i nie chodzi tu o masowość ani nawet chętnych jej oglądania !?

KENYS (2016-02-25 10:01:24)

Byłem widzem na trybunach. Głośno dopingowałem- bo tak należało. Jestem Seniorem, wielka szkoda że nie miałem możliwości wzięcia udziału w tych zmaganiach. A może wyniki były by inne ? Podziwiam Te MIŁE, SYMPATYCZNE i PORYWAJĄCE Babcie chcące dać z Siebie wszystko by się pokazać w sposób zadowalający widownię i Swoich bliskich . Babcie mam do Was prośbę bądźcie takie miłe, serdeczne, bezinteresowne,sympatycznie wyglądające i zawsze uśmiechnięte .O serca Dziadków nie musicie zabiegać, Oni czyli Dziadkowie dali Wam wszystko co było do dania. Specjalnie chcę dać wyrazy uznania dla Tych co KROPELKĄ KRWI się dzielą.
A że jestem słuchaczem UTW to szczególne uznanie i podziękowanie składam na ręce DRUŻYNIE z UTW. Było Was widać i Wasze zaangażowanie. A ORGANIZATOROWI należą się podziękowania że w Biłgoraju zobaczył SENIORÓW.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia