Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I Ogólnopolski Turniej Szkół Mody - Biłgoraj 2018 (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-04-26 14:53:38 (czytane: 3061)

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju był organizatorem I Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Mody. Finał imprezy odbył się 26 kwietnia br. Projekt współrealizowany był z Politechniką Łódzką, biłgorajskimi przedsiębiorcami z branży odzieżowej oraz absolwentkami szkoły.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTurniej, to próba pokazania jak ze zużytych ubrań można wykonać stroje codzienne oraz kostiumy teatralne i filmowe.  składał się z dwóch etapów. Wszystko po to by pokazać, że starych ubrań nie należy wyrzucać. -Dziś kupujemy coraz więcej rzeczy, w ubraniach chodzimy kilka tygodni i je wyrzucamy zastępując nowymi. Dziś odzież jest bardzo tania, a branża nastawiona na produkcję masową. To niestety idzie często w parze ze słabą jakością, a użyte materiały, zwłaszcza syntetyczne zaśmieca nasze środowisko. My chcemy pobudzić kreatywność młodych ludzi i zachęcić je by spróbowali z używanych rzeczy, które byłyby wyrzucone wykonać nowy strój, zaplanować go i uszyć - zaznacza Joanna Gałczyńska nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSZiO w Biłgoraju.

odziez_odnowa_2.JPG

W pierwszych szkoła zebrała najlepsze projekty, do gali finałowej, która odbyła się w ZSZiO w Biłgoraju zakwalifikowano 10 najlepszych projektów, które zostały zaprezentowane szerokiej publiczności. -Dzisiejszy konkurs organizowany po raz pierwszy w biłgorajskiej szkole, ma szansę stac się wydarzeniem ogólnopolskim. Idea turnieju i praca uczniów wpisuje się w trendy mające na celu powstrzymanie fast fashion, czyli produkowania masowego byle jakich rzeczy i ku myśleniu ekonomicznym mającym na celu wykorzystanie dostępnych zasobów i dawanie drugiego życia temu co pewnie byśmy wyrzucili, a co po przeróbce można wykorzystać - zauważa Maria Szewczyk prezes studenckiego koła naukowego odzieżownictwa Politechniki Łódzkiej.

odziez_odnowa_3.JPG

Prodziekan ds. studenckich Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej dr inż. Barbara Niekraszewicz, zauważa iż młodzież wykazała się wielka pomysłowością, kreatywności, wielkimi umiejętnościami. -Dużo odzieży się dziś marnuje. A poprzez takie inicjatywy można promować ich powtórne wykorzystanie. To pozwoli ograniczyć wydatkowanie pieniędzy ale także wpływa na ochronę środowiska. Cieszę się, że szkoła się tym tematem zainteresowała. Nie jest to zwykły pokaz mody, a raczej pokazanie, że umiejętności i kreatywność pozwalają być oryginalnym, wpisywać się w trendy i je wyznaczać. My jako Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej takie inicjatywy wspieramy - zaznacza.

Reklama.

Jak podkreślają uczennice - projektantki odzieży zaprezentowanej podczas gali finałowej I Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Mody, moda to ich pasja i sposób na życie. Przypomnijmy, że w ZSZiO w Biłgoraju kształci się także młodzież naszych wschodnich sąsiadów.

odziez_odnowa_1.JPG

Wyniki:
I miejsce - Anna Kaczmar - Zespół Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie;
II miejsce - Joanna Mojak - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju;
III miejsce - Artur Fil - Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Wyróżnienie: Kaja Borowiec - Zespół Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie, Marta Voznenko - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Łucja Pituch - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Wyróżnienie przyznane przez prodziekan Barbarę Niekraszewicz: Wioleta Welc - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 65

Tagi: odzież odnowa   zszio biłgoraj   ogólnopolski turniej szkół mody   branża odzieżowa

Zobacz także

Rzetelny i elastyczny system kształcenia wyższego - studia w WSAiB

Dodane: 2020-01-17 11:16 - Komentarze  (0)  czytane (152)

TAGI: studenci, studia, kształcenie wyższe, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.95.139.100

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia