Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

I Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-03-29 14:23:26 (czytane: 4709)

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 2 w Biłgoraju zwyciężyły w I Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Katolickie Przedszkole w Biłgoraju. W matematycznej rywalizacji udział wzięło 15 drużyn. Na podium znalazły się również przedszkolaki z "Trójki", Hedwiżyna i Korczowa.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajOlimpiada jest pomysłem Mieczysława Króla dyrektora Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Zaproszeni zostali do udziału placówki przedszkolne z Biłgoraja i Gminy Biłgoraj, łącznie 29 marca br. rywalizowało 15 , trzyosobowych zespołów złożonych z sześciolatków (w rywalizacji nie wzięło udziału Samorządowe Przedszkole Nr 1, gdyż w tej chwili nie ma tam oddziału dzieci 6-letnich).

mieczyslaw_krol.JPG


-Pomysł zrodził się sam. Ja przez bardzo długi okres swej pracy zawodowej pracowałem w szkole średniej i wiem czym jest matematyka dla uczniów. Zawsze zależało mi na tym by uczniów matematyką zainteresować i pokazywać im, że to nauka potrzebna, przydatna i ciekawa. Zostają dyrektorem przedszkola ta moja idea nadal jest wdrażana w życie. Postanowiłem więc zorganizować I Międzyprzedszkolną Olimpiadę Matematyczną, by dzieci już od najmłodszych lat interesować tym przedmiotem. U mnie w przedszkolu są także zajęcia szachowe, rachowanie, liczenie, podobnie jak i w innych przedszkolach. Po prostu trzeba pokazać jak matematyka jest przyjemna, jak na co dzień jest w życiu używana, a uczniowie począwszy od szkoły podstawowej przez gimnazjum, szkołę średnią i studia z matematyką - w różnych formach się spotykają. Ja twierdzę, że im więcej matematyki w przedszkolu, tym łatwiej w klasach I - III szkoły podstawowej, a i bez stresu będzie w klasach IV - VIII i później - podkreśla Mieczysław Król.

Reklama.

Poszczególne drużyny reprezentujące przedszkola i oddziały przedszkolne funkcjonujące przy szkołach musieli zmierzyć się ze specjalnymi zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli klas I - III. Zadania dostosowane były do wiedzy i predyspozycji sześciolatków, ale także wykraczały także poza podstawę programową, by wyłonić najlepsze drużyny. -Ta Olimpiada to bardzo ciekawy pomysł. Kształtowanie pojęć matematycznych jest rzeczą bardzo ważną, to procentuje w dalszej edukacji i rozwija myślenie matematyczne i logiczne - zaznacza Irena Kraczek przewodnicząca jury I Międzyprzedszkolnej Olimpiady Matematycznej.

olimpiada_matematyczna_przedszkolaki.JPG


Najlepiej zadania rozwiązała drużyna Samorządowego Przedszkola Nr 2 w Biłgoraju,  ex aequo na drugim miejscu uplasowały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 i Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie , na trzecim miejscu rywalizację ukończyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Korczowie.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 31

Tagi: katolickie przedszkole w biłgoraju   międzyprzedszkolna olimpiada matematyczna   matematyka przedszkola   oświata biłgoraj

Zobacz także

Sukces uczennic Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na olimpiadzie hotelarskiej

Dodane: 2021-01-15 10:01 - Komentarze  (0)  czytane (620)

TAGI: zszio biłgoraj, olimpiada wiedzy hotelarskiej, oświata biłgoraj, zespół szkół zawodowych i ogólnokształcącychKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

Kaja Miazga (2018-02-28 15:50:21)

super

kaja miazga (2018-02-27 14:10:11)

mk (2017-03-30 22:26:54)

Wyrazy podziwu dla p. Ireny Kraczek za zaangażowanie w rozwój młodych ludzi. Jest pani ogromnym autorytetem, poświęca pani swój czas, siły, co daje efekt. Wychowała pani już wielu młodych ludzi, którzy zawsze z sentymentem będą panią wspominać. Ze swej strony życzę pani zdrowia i dalszych sukcesów.

qwerty (2017-03-30 15:59:57)

Wzięło udział 15 placówek - nie wiadomo jakich? Za to wiadomo, że Przedszkole nr 1 nie wzięło udziału bo to i tamto.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia